:: معصوم نژاد-بحران در صنایع فولاد ایتالیا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

:: معصوم نژاد-بحران در صنایع فولاد ایتالیا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ بزرگترین مجتمع فولاد سازی اروپا در ایتالیا، در معرض خطر تعطیلی قرار گرفت.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی۱- جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا

۲ و ۳ - کارگر مجتمع فولادسازی ایتالیاکنسرسیوم چندملیتی ارسلور میتال، که مدیریت فولادسازی ایتالیا را از یک سال پیش برعهده دارد، ادامه کار کارخانه‌های تولید فولاد در جنوب و شمال این کشور را مشروط به حمایت‌های جدید قانونی دولت این کشور از مدیران آن و اخراج حداقل ۵ هزار نفر از حدود ۱۱ هزار کارکنان آن کرده است. جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، این تصمیم را غیرقابل پذیرش اعلام کرد.

کونته گفت: صنایع فولاد ایتالیا در وضعیت اضطراری و قرمز قرار دارد. من اصولا عادت ندارم مسائل را غم انگیز نشان بدهم، اما باید اذعان کنم که در شرایط بحرانی قرار داریم. من به مدیران مجتمع فولاد فرصتی ۴۸ ساعته دادم تا در تصمیمات خود بازبینی کنند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

این در حالی است که پیشتر، سه هزار و یکصد نفر از کارکنان کارخانه فولادسازی اخراج شده بودند. یکی از کارگران گفت: واقعا از این وضعیت به ستوه امده‌ایم. کارگر دیگری هم گفت: زندگی ما هر روز بدتر از روز پیش می‌شود. واقعا در وضعیت اسفباری هستیم.

در همین حال، تمام کارگران بخش تولید فولاد و فلزات سنگین ایتالیا در اقدامی اعتراضی برای ۲۴ ساعت دست از کار کشیدند.

به گفته کارشناسان متوقف شدن فعالیت مجتمع فولاد سازی ایتالیا، نه تنها موجب بیکاری نزدیک به ۱۱ هزار نفر از کارگران و کارمندان آن می‌شود بلکه از دست رفتن ۱۰ هزار فرصت شغلی دیگر را در صنایع مرتبط با تولید فولاد به دنبال خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف1 روز قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر