طرح افزایش کارآمدی دستگاه‌های فرهنگی روی میز کمیسیون فرهنگی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. فرهنگ
طرح افزایش کارآمدی دستگاه‌های فرهنگی روی میز کمیسیون فرهنگی

طرح افزایش کارآمدی دستگاه‌های فرهنگی روی میز کمیسیون فرهنگی

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در هفته پیش رو در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۰ و ۲۱ آبان ماه) نشست تخصصی برگزار می‌کنند.

در روز دوشنبه پس از بررسی رویدادهای فرهنگی، بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان (اعاده شده از شورای محترم نگهبان) در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

در روز سه شنبه نیز ادامه اعضای کمیسیون طرح افزایش کارآمدی دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در گسترش اخلاق عمومی بررسی می‎کنند. /

پایام پیام

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا19 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی طی مراسمی، از استاد سیدمهدی گلابی چهره ماندگار علم ایران و دانشمند فرزانه در دانشگاه تبریز، تجلیل شد. وی با تاکید بر این‌که استاد گلابی همواره عمر خود را وقف بنای عظیم علمی و انسانی کرده است، افزود: استاد گلابی شخصیتی دانشمند و سخت کوش در بلندای فرهنگ، علم و دانش شیمی بوده و با پژوهش‌های فراوان توانسته تالیف‌های ماندگاری را به محققان دانشگاه تبریز و ایران ارائه دهد، همچنین در کنار آثار ماندگار علمی، شاگردان زیادی را تربیت کرده است. گزارش ایسنا می‌افزاید؛ استاد سیدمهدی گلابی در سال ۱۳۳۳وارد دانشکده‌ی داروسازی تبریز شد و در سال ۱۳۴۱ به عنوان رتبه‌ی اول بورس فارغ التحصیلی در دانشگاه علوم پاریس پذیرفته شد. در سال ۱۳۴۶ به کشور بازگشته و به عنوان اولین استادیار شیمی تجزیه در دانشکده‌ی علوم دانشگاه تبریز شروع به کار کرد. وی در طول خدمت خود، مسئولیت‌های مختلف اجرایی از جمله ریاست دانشگاه تبریز، عضویت در هیئت امنای فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی، فرماندار تبریز و نماینده شورای نگهبان در اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی استان را برعهده داشت.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران در سی و چهارمین اجلاسیه معاونان پژوهشی دانشگاه‌های بزرگ و برتر کشور که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، با تأکید بر اهمیت برگزاری منظم اجلاسیه به الگوساز بودن اقدامات دانشگاه‌های بزرگ و برتر در سطح کشور اشاره کرد و رساله‌ها و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی را ظرفیت ارزشمند دانشگاه‌ها برای ایجاد تحول دانست. به گزارش ایسنا، دکتر موحدی، معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف، نیز با بیان تنگناها و فرصت‌های ایجاد شده درباره تحریم‌ها، طرح پویش دانش‌بنیان حمایت از صنعت داخلی را مطرح کرد. توجه به حل مسائل صنعت، ایجاد اعتماد متقابل، حمایت از واحدهای فنی و صنعتی، استفاده از ظرفیت دانشجویان فارغ‌التحصیل در دوره خدمت سربازی و ایجاد همکاری‌های استراتژیک بین دانشگاه و صنعت از مهمترین موضوعات این طرح بود. طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر سید مهدی ابطحی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، نیز در ابتدای این اجلاس ضمن خوشامدگویی گزارشی از فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان ارائه کرد. پویش دانش‌بنیان حمایت از صنعت داخلی، مهمترین کارکردهای دانشگاه‌ها در حوزه فناوری و چگونگی اجرای بند (ه) تبصره ۴ بودجه سال ۱۳۹۸ از مهمترین موضوعات مطرح شده در این اجلاسیه بود.

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد به طوریکه این مسئله در تمام مقاطع و برهه‌های تاریخ مورد توجه بوده است. حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی سه شنبه ۲۸ آبان در نشست تخصصی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری در استان همدان، اظهار کرد: جامعه‌ای که مقید بر اسلامی بودن شود، باید شاخصه هایی داشته باشد که یکی از ویژگی‌های جامعه اسلامی تحقق ولایت است چرا که بدون ولایت جامعه اسلامی بی معنا است. امام جمعه همدان با بیان اینکه امیرالمؤمنین (ع) در وصیت نامه خود به نظم عمومی توصیه و تأکید داشتند، اضافه کرد: در جامعه امنیت در رأس نعمت‌های الهی قرار دارد چرا که نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد. به دنبال پلیس طراز انقلاب اسلامی هستیمکامرانی صالح با بیان اینکه به دنبال پلیس طراز انقلاب اسلامی هستیم، اظهار کرد: امروز دشمنان جنگ خود را در حوزه عملیات روانی، سیاسی و اقتصادی قرار دادند و شعار جامعه پلیس محور در این حوزه جامعه با امنیت است. وی با انتقاد از مدل سازی در جامعه ما خاطرنشان کرد: مدل سازی ما در جامعه می‌لنگد چرا که نتوانستیم‌ حتی از دانشگاه‌ها نیز مدل‌های خوبی برای جامعه خارج کنیم.
مهرمهر17 ساعت قبل
در سال‌های گذشته نیز مباحثی از جمله فلسفه هنر، فلسفه فقه، فلسفه اصول فقه، فلسفه عرفان، اخلاق، کلام و … نیز طرح شده بود. وی هدف از برگزاری این همایش را ارائه راهکارهای تحقق فقه نظام در فضای حوزه‌های علمیه و تحقق فقه نظام در عرصه‌های تخصصی فقه با رویکرد فقه نظام یا فقه حکومتی دانست و گفت: فراخوان مقالات این همایش چندی پیش منتشر شده و مقالات خوبی به دبیرخانه همایش رسیده که طی پنل‌های تخصصی در خلال همایش توسط مولفان مقالات ارائه خواهد شد همچنین از مجموعه مقالات همایش نیز با حضور اساتید رونمایی به عمل خواهد آمد. رونمایی از سه اثر در حوزه فقه نظام نیز از دیگر برنامه‌های این همایش ملی خواهد بود. دبیر علمی همایش فلسفه فقه نظام به همکاران این همایش علمی نیز اشاره کرد و گفت: همایش ملی فلسفه فقه نظام به همت گروه فقه و حقوق پژوهشکده نظام‌های اسلامی پژوهشگاه و با همکاری برخی مراکز علمی فرهنگی کشور از جمله مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع)، پژوهشکده فقه نظام و مرکز جامع علوم اسلامی ولی امر (عج) در قم برگزار می‌شود. همایش ملی فلسفه فقه نظام چهارشنبه شب ۶ آذرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ با حضور اساتید، طلاب، دانشجویان و دانش پژوهان و علاقمندان به مباحث فلسفی خصوصا فلسفه‌های مضاف در تالار اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در شهر مقدس قم، بلوار پانزده خرداد، خیابان شهید میثمی برگزار شده و میزبان علاقمندان این حوزه خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

محمدی: شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان باید اصلاح شود

ایسنا20 دقیقه قبل

تلاش فدراسیون جانبازان و معلولان برای برگزاری انتخابات تا پایان سال

ایسنا24 دقیقه قبل

کشف ۵۰۱ دستگاه کارتخوان و مودم قاچاق در مرکزی

عصر ایران28 دقیقه قبل

احتمال کاهش قیمت در صنایع پایین‌دست فولاد

ایسنا28 دقیقه قبل

زنان۸۶ درصد تماس‌گیرندگان با خط ملی اعتیاد/شکل مخدرها و مراقبت از فرزندان عمده نگرانی مادران

ایسنا31 دقیقه قبل