برگزاری آیین شکرگزاری برداشت انار در شهرستان فردوس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سرگرمی
برگزاری آیین شکرگزاری برداشت انار در شهرستان فردوس

برگزاری آیین شکرگزاری برداشت انار در شهرستان فردوس

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
جشن برداشت انار همراه با آیین شکرگذاری وفرآوری مستقیم انار به صور ت سنتی در باغستان فردوس با حضور ۳۰۰گردشگر برگزارشد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، فردوس با دو هزار و ۱۰۰هکتار باغ انار در استان‌های سه گانه خراسان به لحاظ سطح زیر کشت و میزان تولید، رتبه اول را دارد در این راستا طبق رسوم امروز آیین شکرگزاری برداشت این محصول در باغستان فردوس برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فردوس گفت: جشن انار یکی از جشنهای دیرینه ایرانی است که ریشه در خرمی سپاس به دگراه خدواند دارد و در واقع نشان دهنده حرمت تقدس طبیعت برای ایرانیان وهدیه‌های آن است.

طالبی افزود: با توجه به شروع فصل برداشت انار و در راستای معرفی پتانسیل‌های بالا و محصولات استراتژیک شهرستان به‌ویژه انار، با همکاری اداره جهاد کشاورزی، دهیاری و شورای اسلامی باغستان علیا و بخش خصوصی حوزه گردشگری و مساعدت مدیرکل میراث فرهنگی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و بخشدار باغشهر اسلامیه، جشن برداشت یاقوت سرخ برگزار شد.

وی بیان داشت: گردشگری باغستان با هدف آشنایی گردشگران با نحوه برداشت این میوه بهشتی و مراحل فراوری آن به آب انار و رب انار و همچنین معرفی و افزایش سطح درآمد باغداران برگزار شد.

در خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

وی هدف از برگزاری این جشن را آشنایی گردشگران با قابلیت‌های گردشگری فردوس و جذب گردشگر و توسعه گردشگری دانست و بیان داشت: در این راستا بازارچه عرضه محصول انار و صنایع دستی راه اندازی شد و برنامه‌های خوبی همچون بازی‌های بومی و محلی، اجرای نمایش چولغزک و رقص ملی به اجرا درآمد.

وی بیان داشت: دراین جشن با برنامه ریزی انجام شده تعدادی از باغداران انارها را درسبدهای مخصوص بافته شده با چوب گز که دراصطلاح فردوسی به آن (تونگود) گفته می‌شود چیده و برای عرضه در بازارچه سوغات فردوس و صنایع دستی که ویژه همین جشن تدارک دیده شده به گردشگران عرضه کردند.

جشن برداشت انار همراه با آیین شکرگزاری و فراوری مستقیم انار به صورت سنتی درخیابان سرتخت باغستان باحضور ۳۰۰ گردشگر از استان‌های خراسان جنوبی، شمالی، رضوی و تهران و جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز19 ساعت قبل
امروز در #زنجیره_امید با میهمان هاشونسینا که بغل منه از کرمانشاه اومده. خدا رو شکر برای خانواده ش تو زلزله‌ی اخیر اتفاق بدی نیافتاده بود. مائده (سمت راست پایین عکس) بلوچه و این طور که مادرش می‌گفت تو اون لحظه خیلی خوشحال بود. سمت چپ عکس هم (اگر اشتباه نکنم؛ امین) تا چند وق دیگه راه می‌ره، قرار شد یه روز فوتبال بازی کنیم. اونی که لباس خال خالی پوشیده هم دیگه حالا کامل راه می‌ره در ضمن عاشق شیرینیه.

شیطنت سید بشیر حسینی با دانشجوهایش سر کلاس + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سید بشیر حسینی، استاد دانشگاه و داور برنامه پرمخاطب عصر جدید در آخرین پست اینستاگرام Instagram خود ویدئویی را منتشر کرد که مورد استقبال بسیاری از مخاطبانش قرار گرفت. او در این ویدئو حین شوخی و خنده با دانشجوهایش، می‌گوید طبق قراری که با آنها دارد، هر زمان که دیر به کلاس بیاید باید برایشان ساندویج بگیرد. حال بر سر تاخیر در آمدنش به کلاس به عهدش عمل کرده و لحظاتی را با شاگردانش به خوشی و شادی سپری می‌کند. سید بشیر حسینی در توضیحات این ویدئو نوشته است: چرا خاطره کم داریم؟ باید بیشتر خطر و خلاقیت و رفاقت کنیم و قفس کلیشه‌ها رو بشکنیم. روح پدرم شاد که می‌گفت به استادفرزند مرا عشق بیاموز و دگر هیچ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عکس/ رنگ‌های زیبای پاییزی‎

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

سوغات کرمان چیست؟

15+
کجاروکجارو18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر