فردوس نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سرگرمی
فردوس نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی است

فردوس نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس گفت: این شهرستان با راه اندازی شهر تاریخی تون با وجود ۷۲ اثر تاریخی شناسایی شده و ۶۲ اثر ثبت ملی در حوزه گردشگری تاریخی به عنوان نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی زبان زد عام و خاص است.

- اخبار استانها -

روح الله صداقت طالبی در حاشیه برگزاری جشن برداشت انار در شهرستان فردوس در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: شهر فردوس دارای جاذبه‌های متفاوت در حوزه گردشگری اعم از جاذبه‌های طبیعی، گردشگری جهانی، گردشگری سلامت و گردشگری دشت‌های عقیق است.

وی افزود: در یک سال گذشته شهرستان فردوس با توجه به احداث ۱۵ اقامتگاه بوم گردی و فاز دو هتل عماد النظام فردوس پذیرای خیل عظیمی از مسافران از خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و تهران بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس بیان کرد: شهرستان فردوس با وجود منطقه نمونه گردشگری باغستان، ۴ اقامتگاه بوم گردی در حال ارائه خدمات و ۱۵ اقامتگاه بوم گردی در حال ساخت در آینده نزدیک به قطب توریست خارجی تبدیل خواهد شد.

صداقت طالبی تصریح کرد: از مزایای ارزشمند منطقه نمونه گردشگری باغستان می‌توان به وجود اثر ثبت جهانی بلده که پذیرای خیل عظیمی از گردشگران خارجی است اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در کنار این جاذبه جهانی باغات انار و انار منحصر به فرد یکی دیگر از جاذبه‌های جدید گردشگر شهرستان فردوس است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس یادآور شد: منطقه نمونه گردشگری باغستان نگین سبز کویر با دارا بودن چندین نوع انار درجه یک صادراتی فرصت خوبی را ایجاد می‌کند تا علاقه مندان به این میوه بهشتی به این شهرستان جذب شوند.

صداقت طالبی اظهار داشت: شهرستان فردوس با دارا بودن گردشگری سلامت با مجموعه آب درمانی هلال و استارت دومین آبگرم شهرستان، با نام آبگرم حسن آباد در آینده نقش به سزایی در جذب توریست درمانی و گردشگری سلامت خواهد داشت.

خبری: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

وی افزود: همچنین گردشگری طبیعت فردوس با پدیده طبیعی دم یوز که نگهبان کویر است و با پدیده طبیعی سنگ سوراخ و غار عشاق و مجموعه تدارک دیده شده در منطقه گردشگری کویری پلوند و همچنین اثرهای ارزشمندی چون سه کوهه، مارکوه، کفترکوه، دریاچه نمک، کویر شاه که معروف به شاه کویرهای منطقه است و همچنین دو اثر تاریخی رباط شور و گردشی رباط خوشاب به زودی به مقصد اول گردشگران و طبیعت گردان حوزه کویر تبدیل خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فردوس بیان کرد: همچنین با راه اندازی شهر تاریخی تون با وجود ۷۲ اثر تاریخی شناسایی شده و ۶۲ اثر ثبت ملی در حوزه گردشگری تاریخی به عنوان نمادی از فرهنگ تاریخ و معماری در خراسان جنوبی زبان زد عام و خاص است.

صداقت طالبی به اهداف برگزاری همایش آیین برداشت انار اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش با توجه به استقبال گسترده مسافران و تورهای ورودی به شهرستان در هفته اخیر بر این برآمدیم با کمک سایر دستگاه‌ها به پاس استقبال و معرفی این محصول با ارزش به استقبال این مسافران و گردشگران برویم.

وی خاطرنشان کرد: امید است جایگاه فردوس روزی به عنوان جایگاه واقعی خود به عنوان فردوس شهری برای گردشگری برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شیطنت سید بشیر حسینی با دانشجوهایش سر کلاس + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سید بشیر حسینی، استاد دانشگاه و داور برنامه پرمخاطب عصر جدید در آخرین پست اینستاگرام Instagram خود ویدئویی را منتشر کرد که مورد استقبال بسیاری از مخاطبانش قرار گرفت. او در این ویدئو حین شوخی و خنده با دانشجوهایش، می‌گوید طبق قراری که با آنها دارد، هر زمان که دیر به کلاس بیاید باید برایشان ساندویج بگیرد. حال بر سر تاخیر در آمدنش به کلاس به عهدش عمل کرده و لحظاتی را با شاگردانش به خوشی و شادی سپری می‌کند. سید بشیر حسینی در توضیحات این ویدئو نوشته است: چرا خاطره کم داریم؟ باید بیشتر خطر و خلاقیت و رفاقت کنیم و قفس کلیشه‌ها رو بشکنیم. روح پدرم شاد که می‌گفت به استادفرزند مرا عشق بیاموز و دگر هیچ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
کجاروکجارو23 ساعت قبل
سفر به گوشه و کنار دنیا فرصتی عالی برای آموختن چیزهای جدید است به خصوص سفر به کشوری مثل ژاپن که فرهنگی غنی و متفاوت دارد. من یک امتیاز داشتم تا به توکیو در کشور ژاپن برای مدت سه ماه به یک سفر کاری بروم. با وجود اینکه هم‌اتاقی نداشتم مثل بیشتر مسافرانی که به ژاپن سفر می‌کنند و انتخاب می‌کنند که در هاستل یا خوابگاه بمانند ولی هنوز هم فرصت داشتم تا فرهنگ مردم و نحوه زندگی اهالی ژاپن را از نزدیک ببینم. این‌ها چیزهایی است که از سفر به ژاپن یاد گرفتم؛ ۱۴ درسی که زندگی من را تغییر داد. حتی در سایر وسایل حمل و نقل عمومی به آرامی با تلفن صحبت می‌کنند و معمولا از کسی که تماس گرفته می‌خواهند تا بعدا به آنها زنگ بزند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
چراکه روش‌های اشتباه ارسال پیام می‌تواند در بیگانه کردن افراد و بر هم زدن ارتباطات نقش مؤثری داشته باشد. تأثیر ارسال پیام کوتاه در روابطهمان‌طور که گفته شد رد و بدل کردن پیام می‌تواند تأثیرات مخرب خود را نیز در روابط به جا بگذارد. بحث کردن با کمک پیام کوتاه در زمان عصبانیتوقتی عصبانی هستید هرگز به شریک زندگی خود پیام نفرستید! در نتیجه از ارسال پیام کوتاه در ساعت اولیه صبح و یا ساعات دیر وقتی از شب جدا خودداری کنید. ارسال پیام کوتاه برای چت کردناینکه شما بخواهید فقط برای چت کردن به طرف مقابلتان پیام دهید نهایتا به یک حال و احوال ساده خواهید رسید.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به سابقه بانک تجارت در ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به بخش‌های مختلف اقتصادی، خدمت‌رسانی این بانک را مطلوب ارزیابی کرد.
پارس نیوزپارس نیوز17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر