نمایندگان بیمه عمر بیش از ۳۳درصد رشد کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
نمایندگان بیمه عمر بیش از ۳۳درصد رشد کرد

نمایندگان بیمه عمر بیش از ۳۳درصد رشد کرد

آمارهای منتشر شده در سالنامه آماری بیمه مرکزی نشان می‌دهد که تعداد نمایندگان بیمه عمر فعال در سال ۹٧، با ۳۳.۳درصد رشد به ۲۸هزار و ۳۴۴نماینده رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تعداد نمایندگان بیمه عمر فعال در حالی در سال گذشته ۳۳٫۳ درصد رشد داشته که تعداد این نمایندگان در سال ۹۶ برابر با ۲۱هزار و ۲۶۶ نماینده بوده است.

براساس قانون برنامه ششم، ضریب نفوذ بیمه در کشور باید از ۲٫۵ درصد کنونی به ۷ درصد در پایان سال برنامه برسد و سهم بیمه‌های عمر نیز از ۱۲ تا ۱۵ درصد کنونی نیز به ۵۰ درصد از کل بازار بیمه برسد.

در سال ۹۷، شعب تمام شرکت‌های بیمه در سراسر کشور به یک هزار و ۲۵۸ شعبه رسیده که نسبت به یک هزار و ۱۸۴ شعبه سال ۹۶، افزایشی ۶٫۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مجموع نمایندگان بیمه فعال (جنرال و عمر) در سراسر کشور نیز در این سال ۶۴هزار و ۶۱ نماینده بوده که ۱۷٫۱ درصد رشد نسبت به سال قبل از آن داشته است.

نمایندگان بیمه عمر بیش از ۳۳درصد رشد کرد - 6

از کل تعداد نمایندگان بیمه فعال، ۵۵٫۸ درصد را نمایندگان جنرال و ۴۴٫۲ درصد دیگر را نمایندگان بیمه عمر تشکیل داده‌اند. این در حالی است که در سال ۹۷، تعداد ۲۸ شرکت بیمه دارای نماینده بیمه عمر بوده‌اند.

براساس اعلام سالنامه آماری بیمه مرکزی، تعداد نمایندگان بیمه عمر فعال در شرکت بیمه پاسارگاد، ۱۹هزار و ۴۱۷ نماینده بوده که به تنهایی ۶۸٫۵ درصد سهم از کل این تعداد را در بازار بیمه کشور در اختیار داشته است.

با این حال تعداد کارگزاران بیمه فعال در کشور در سال ۹۷ به ۸۳۴ کارگزاری رسیده است که نسبت به ۶۱۶ کارگزاری سال قبل از آن ۳۵٫۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نمایندگان بیمه عمر بیش از ۳۳درصد رشد کرد - 11

بررسی توزیع کل کارگزاران بیمه در استان‌های کشور طی سال ۱۳۹۷ حاکی از آن است که تنها در ۸ استان کشور شامل تهران، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران، البرز، آذربایجان شرقی، فارس و یزد (با سهم بین ۳٫۸ تا ۳۹٫۹ درصد و در مجموع با ۹۷۹٫۹ درصد سهم از کل) تمرکز آنها بیشتر بوده، به نحوی که تعداد کارگزاران بیمه آنها از میانگین ۲۷ کارگزاری برای هر استان بالاتر است. در مقابل، تعداد کارگزار در ۲۳ استان دیگر ۲۰٫۱ درصد سهم باقی‌مانده را به خود اختصاص داده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

تعداد ارزیابان خسارت بیمه‌ای فعال اما در سال ۹۷ معادل ۶۷٫۲ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش یافته و از ۲۰۴ ارزیاب به ۳۴۱ ارزیاب رسیده است.

با این حال تعداد دفاتر ارتباطی بیمه که منظور از آن دفاتر ارتباطی شرکت‌ها یا کارگزاران بیمه خارجی فعال در کشور است از ۷ دفتر در سال ۹۶ به ۶ دفتر در سال ۹۷ کاهش یافته است.

بررسی توزیع تعداد شعب در شرکت‌های بیمه طی سال ۱۳۹۷ حاکی از آن است که تمرکز شعب تنها در ۱۱ شرکت بیمه ایران، آسیا، پاسارگاد، دانا، پارسیان، معلم، نوین، البرز، کارآفرین، سینا و دی (با سهم بین ۳٫۸ الی الی ۱۶٫۶ درصد و درمجموع حدود ۶۸٫۸ درصد سهم از شعب کل کشور) بالاتر بوده، به نحوی که تعداد شعب هر یک از آ نها از میانگین ۴۷ شعبه برای هر شرکت بالاتر است.

براساس آمارهای بیمه مرکزی، در سال ۹۷ تمرکز شعب تنها در ۱۰ استان تهران، مازندران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، گیلان، خوزستان، فارس، آذربایجان غربی و هرمزگان (با سهم بین ۳٫۴ تا ۱۵٫۴ درصد و در مجموع ۵۵٫۲ درصد سهم از کل شعب) بالاتر است. به گونه‌ای که تعداد شعب هریک از آنها از میانگین ۴۱ شعبه برای هر استان بالاتر است.

بررسی توزیع تعداد نمایندگان بیمه فعال در سال ۹۷ حاکی از آن است که تمرکز آنها تنها در ۹ استان تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، مازندران، فارس، آذربایجان شرقی، گیلان و خوزستان (با سهم بین ۳٫۵ تا ۲۰٫۳ درصدی و در مجموع ۶۴٫۷ درصدی از کل) بیشتر بوده و از متوسط ۲۰۶۶ نماینده برای هر استان بالاتر است. در مقابل تعداد مذکور در ۲۲ استان دیگر، ۳۵٫۳ درصد سهم باقی‌مانده را به خود اختصاص داده‌اند.

نمایندگان بیمه عمر بیش از ۳۳درصد رشد کرد - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان
ایبناایبنا21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه بیست و دوم آبان ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۴۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۹۶۵ ریال و هر یورو نیز با ۸۵ ریال افت نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۲۶۰ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۳۷۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۸۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۹۱ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۵۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۳۸ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۵۱۲ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۶۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۷۰۸ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۸۶۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۱۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۷۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۷ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۷۴۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۲۵ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۴۰ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۳۱ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۳۶ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۲ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۸۳۰ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۸۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۵۳۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۱۳ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۹۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۷۸۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۱۸۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۴۴۸ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۶۴ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۵۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
وی با اشاره به پشتیبانی شبکه سراسری از مراکزی که برق خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت می‌کنند، گفت: در شرایطی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر امکان تامین برق مورد نیاز این مراکز را نداشته باشد شبکه سراسری برق مورد نیاز را تامین خواهد کرد. سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ممنوعیت استفاده مراکز استخراج رمز ارز از برق شبکه سراسری در زمان اوج مصرف، گفت: طبق مصوبه هیات دولت این مراکز در زمان اوج مصرف که ۳۰۰ ساعت است نباید از برق موجود در شبکه سراسری استفاده کنند. رجبی مشهدی گفت: اگر مردم مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را به شرکت‌های برق معرفی کنند ۲۰ درصد از جریمه دریافتی از متخلفان به عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می‌شود. سخنگوی صنعت برق گفت: برای کنترل مصرف برق در مراکز استخراج رمز ارز از راه دور، همه این مراکز به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند. رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز مصوبه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ کرده که تمامی دارندگان مجوز از وزارت صمت می‌توانند با هماهنگی شرکت برق منطقه‌ای و برخورداری از تجهیزات مناسب برق از تعرفه اعلام شده برای استخراج رمز ارز استفاده کنند؛ همچنین شرکت‌های برق منطقه‌ای موظف به قطع انشعاب و برخورد با استخراج کنندگان رمز ارزی هستند که به صورت غیر مجاز از شبکه برق استفاده می‌کنند یا با سایر تعرفه‌ها نسبت به دریافت برق و ماینینگ اقدام کرده‌اند.

پژوهش و مفاخر فرش

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا زارع امروز در جریان بازدید از یکی از واحدهای تولید لاستیک در یزد که موفق به دریافت تندیس و جایزه ملی کیفیت شده بود، اظهار داشت: مسئولان واحدهای تولیدی اگر استاندارد را درکنار خود ببینند و با کارشناسان استاندارد همراه شوند به موقعیت‌های خوبی در کیفیت، تولید و بازارهای جهانی دست می‌یابند. وی ادامه داد: در این استان صنعتی و پهناور، محصولات استاندارد و با کیفیتی تولید می‌شود که از گذشته‌های بسیار دور مردمان دیگر ممالک دنیا هم با آنها آشنا هستند و باید استفاده از کالاهای بومی و ایرانی نیز در میان مردم ترویج شود که در این راستا دستگاه‌های مرتبط در امر تبلیغ و ایجاد شرایط خرید آسان برای مردم، باید کوشا باشند. زارع عنوان کرد: وجود برخی صنایع به‌روز در این استان که بسیاری از کشورها نیازمند واردات محصولات آنها هستند، تنها با ارتقای کیفیت و استاندارد سازی، رونق خواهند گرفت که به تبع آن این محصولات می‌توانند با نفوذ در بازارهای جهانی، نام جمهوری اسلامی و استان دارالعباده یزد را جاودانه کنند. مدیرکل استاندارد استان یزد افزود: در برخی از موارد مشاهده می‌شود که مردم تمایل زیادی به خرید کالاهای خارجی دارند که البته بعضی از مشتریان، دلیل خرید کالاهای خارجی را قیمت پایین‌تر آنها نسبت به کالاهای مشابه داخلی اعلام می‌کنند و این نشانگر آن است که در شرایط اقتصادی کنونی کشور و نیز پایین بودن سطح درآمدهای مردم، قیمت کالا نقش مهمی در انتخاب کالا ایفا می‌کند. زارع خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده نقش مهمی در گرایش مردم به سمت خرید کالاهای خارجی دارد از اینرو تولیدکنندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات در سطح جامعه باید این مورد بسیار مهم را مدنظر داشته باشند.
ایمناایمنا19 ساعت قبل
آمریکا با جایگزینی جنگ اقتصادی به جای جنگ نظامی، در مقابل حکومت شوروی ایستاد. تحریم‌های اخیر شش کشور عربی و آمریکا در راستای تشدید و تداوم جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی است. این کارشناس حقوق بین الملل ادادمه داد: سال هاست که ملت‌های منطقه از دو بعد مذهب گرایی و ملی گرایی با یکدیگر در تضاد هستند. هرکدام از ملت‌های منطقه دارای پیشینه تاریخی بوده و این پیشینه در مرتبه و جایگاه بالای فرهنگی آنان بسیار ارزشمند است و نباید با ترویج جریانات ملی گرایی عرب (پان عربیسم)، ملی گرایی ترک (پان ترکیسم)، ملی گرایی ایرانی (پان ایرانیسم) و ملی گرایی کرد (پان کردیسم) این پیشینه را از بین برد. باید از وجود تقابل میان مذهب گرایی و ملی گرایی جلوگیری شود و راهکارهای حدید ارائه کرد تا در متن خود همزمان مذهب گرایی و ملی گرایی را به همراه داشته باشد و حامیان هر دو اندیشه را اقناع کند.

نظرها

اخبار بیشتر