عدم رعایت نظامات دولتی در یک کارگاه منتهی به حبس شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
عدم رعایت نظامات دولتی در یک کارگاه منتهی به حبس شد

عدم رعایت نظامات دولتی در یک کارگاه منتهی به حبس شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
بی‌توجهی مسئول قالی‌شویی و کم توجهی کارگر یک کارگاه به حبس یک جوان و مرگ مرد عائله‌مندی منتهی شد.

به گزارش ایسنا، «شاهین –الف» جوان ۳۱ ساله‌ای است که در سال ۹۱ با سرمایه اولیه ۳۵ میلیون تومان در یک مکان استیجاری با پرداخت اجاره‌بهایی ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان در یکی از شهرستان‌های مرکزی کشور ضمن دست و پا کردن شغل شریفی برای خود برای دو نفر از دوستانش هم اشتغال‌زایی می‌کند.

محمود به عنوان یکی از افرادی که به تازگی به جمع آن‌ها اضافه شده بود، در امر شستشوی قالی‌ها موظف به کار با دستگاه شلاق‌زن می‌شود اما با وجود چند ماه تجربه همکاری و کسب آموزش‌های ابتدایی در انجام یکی از سرویس‌های کاری با نقص فنی وسیله برقی تحت اختیار خود مواجه می‌شود و در کمال بی‌دقتی بدون خارج کردن مدار برق از جریان نسبت به تعمیر وسیله اقدام می‌کند که به دلیل مرطوب بودن دستگاه دچار برق‌گرفتگی شده و طبق نظریه پزشکی قانونی به دلیل اختلال در ریتم قلب در اثر جریان بالای برق در جا فوت می‌کند.

در ادامه اولیاءدم این فرد طرح شکایتی علیه کارفرمایی که بر حسب لطف، او را در مجموعه خویش مشغول به کار کرده بود و در آن شرایط اساسا نیازی به استخدام نیروی جدید نداشت، می‌کنند.

طبق گزارش اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان محل زندگی و نظریه‌های هیات سه نفه، پنج نفره و در نهایت هیاتی مرکب از ۷ کارشناس رسمی دادگستری به دلیل عدم رعایت نظامات دولتی منجر به قتل مقصر شناخته شده و به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان در ماه غیرحرام به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری روانه زندان می‌شود.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

طبق اعلام ستاد دیه کشور و نیز طبق مواد ۴۰ و ۸۹ آیین نامه حفاظتی تاسیسات الکتریکی در کارگاه‌ها که بر اتصال زمین موثر دستگاه قالیشویی و استفاده از کلید محافظ در کارگاه تاکید دارند، فرد یاد شده به میزان ۱۰۰ درصد مقصر در وقوع حادثه شناخته شده و به پرداخت مبلغی معادل ۲۷۰ میلیون تومان محکوم می‌شود.

براساس این گزارش، اگرچه به همت ستاد دیه تا میزان ۱۸۰ میلیون تومان از این محکوم‌به در قالب ارایه تسهیلات بانکی بدون سود و دیگر فرآیندهای رسیدگی از مبلغ اصلی کسر شده اما این فرد که تکفل والدین خویش را نیز بر عهده دارد، بابت الباقی ۹۰ میلیون تومانی همچنان در بند بسر می‌برد و از روز حبس تا کنون حتی یک روز هم مرخصی نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
صنعتگران به مشارکت در پروژه پایش صنعت نساجی کشور فراخوان شدند. به گزارش ایلنا، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت گفت: پروژه‌ پایش صنعت نساجی کشور از طریق انجمن صنایع نساجی ایران در دست اجراست.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف18 ساعت قبل

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

سیدبندی یورو ۲۰۲۰ مشخص شد؛ آلمان، ایتالیا، بلژیک، انگلستان، اوکراین و اسپانیا در سید اول

طرفداری14 دقیقه قبل

۲۰ تیم صعودکننده به یورو ۲۰۲۰ +عکس

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

عابدینی: تاج یا رسانه را با خود هماهنگ می‌کند یا شکایت می‌کند

ایسنا14 دقیقه قبل

تولید نفت آمریکا در ماه دسامبر به ۹٫۱ میلیون بشکه می‌رسد

تابناک21 دقیقه قبل

فقر حرکتی از مصرف سیگار خطرناک‌تر است!

اقتصاد آنلاین21 دقیقه قبل