راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
اکسپرس مدعی است کیت میدلتون این تصویر را در ذهن مردم به وجود آورده که فرزندان خاندان سلطنتی مانند دیگران بوده و مانند فرزندان کارگران، کارمندان و سایر شهروندان معمولی انگلیس بزرگ می‌شوند.

به گزارش خبر فوری، کیت میدلتون (همسرشاهزاده ویلیام، دوک کمبریج و نوه ملکه انگلیس) احتمالا ملکه آینده بریتانیا شود. میدلتون با اینکه جوان است تاکنون توانسته به سرعت به یکی از بانوان محبوب انگلیس تبدیل شود. گزارشها حاکی از این است که مردم بریتانیا سبک و منش او را بسیار دوست داشته و اغلب او را ستایش می‌کنند.

اکسپرس انگلیس در گزارشی که اخیرا در رابطه با میدلتون منتشر کرده تاکید دارد که میدلتون با به کار گیری یک نقشه و متد زیرکانه توانسته خود را در دل مردم جا کند. متدی که احتمالا او از مادرشوهر فوت شده‌اش یعنی شاهزاده دایانا یاد گرفته است.

این رسانه به نقل از یک کارشناس تاکید دارد که دایانا (که در اوج محبوبیت درگذشت) در مناظر عمومی و رسانه‌ها و پاپاراتزی‌های حساس و جنجالی انگلیس توانست چهره‌ای مقبول از فرزندان و خانواده خود به نمایش بگذارد. او با حضور خود و فرزندانش در رسانه‌ها به مردم این پیغام را رساند که فرزندان او یعنی شاهزاده ویلیامز و هری مانند فرزندان معمولی خانواده‌های انگلیسی بزرگ می‌شوند.

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟ - 4

در طول اقامت دایانا در لندن دائما تصاویری از او پخش می‌شد که به همراه فرزندانش به پارک یا رستوران مک دونالد رفته است. این تصویر این پیغام را به مردم می‌داد که اعضای خانواده ملکه به آنها نزدیک هستند و در قید و بند آداب سفت و سخت معمول خاندان سلطنتی قرار نمی‌گیرند.

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟ - 6

اکسپرس معتقد است کیت میدلتون دقیقا این درس را از پرنسس دایانا گرفت و آن را به کار بست و توانست به سرعت خود را محبوب انگلیسی‌های سخت‌پسند نماید. پاپاراتزی‌های انگلیس دائما تصاویری از کیت میدلتون و سه فرزندش (جرج، شارلوت و لوئیز) منتشر می‌کنند که با هم به تفریح مشغول بوده و به پارک و رستوران و جاهای دیگر می‌روند. میدلتون در چند نمونه فرزندان خود را در بین کودکان معمولی قرار داده و شاهزاده‌ها را مجاب کرده که با کودکان بازی کنند. او در جشنهایی مثل هالووین فعال بوده و لباسهای سنتی و جالبی بر تن فرزندانش می‌کند. همچنین کیت میدلتون تا کنون چند بار کودکانش را برای دیدن مسابقات فوتبال به استادیوم برده که در نوعی خود کم سابقه است.

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟ - 8

مدرن‌سازی خاندان سلطنتی توسط یک بانوی جوان

شاید باورش سخت باشد اما این اتفاقات در مورد خاندان سلطنتی انگلیس معمولا رخ نمی‌دهد. خانواده ملکه یا شاه انگلیس علی رغم برخی باورهای نسبتا غلط، به شدت نگاهی برتری جوبانه داشته و با رعایت برخی آداب و دستورالعملها سعی دارند خود را از دیگران جدا کرده و به نوعی متفاوت نشان دهند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

اعضای خاندان سلطنتی حق ندارند به جز مراسم عزاداری لباس سیاه بپوشند. آنها نباید به طرفدارانشان امضا بدهند؛ حق ندارند در کاخ باکینگهام سیر بخورند؛ نمی‌توانند دست در جیب کرده یا غوز کنند و حتی جایز نیست که غذای حاضری یا بسته بندی استفاده کنند. این قوانین به خوبی نشان می‌دهد که زندگی در کاخ یا خانواده سلطنتی چه وضع و شرایطی دارد.

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟ - 13

حالا میدلتون توانسته با الگوبرداری از دایانا این سنت را تا حدی تغییر دهد. اکسپرس تاکید دارد که با تغییر شرایط زندگی در انگلیس و آمدن نسلی نو در این کشور، این اتفاق و سبک میدلتون باعث شده خاندان سلطنتی به نوعی خود را با شرایط جدید آپدیت کند و همین اتفاق منجر به این شده که پذیرش خاندان سلطنتی در جامعه‌ای که مجبوبیت حزب کارگر در آن مجددا بالا رفته، بیشتر شود. بر همین اساس اکسپرس از واژه «مدرن سازی خاندان سلطنتی» توسط کیت میدلتون استفاده می‌کند.

این رسانه انگلیسی تاکید دارد میدلتون با این روش این تصویر را در ذهن مردم به وجود آورده که فرزندان خاندان سلطنتی مانند دیگران بوده و مانند فرزندان کارگران، کارمندان و سایر شهروندان معمولی انگلیس بزرگ می‌شوند.

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟ - 16

چرا میدلتون آری و دایانا نه؟

نکته جالب این است که بانوی آینده بریتانیا بر عکس مادرشوهر متوفایش با اقدامات خود به شدت مقبول شده (توسط خود خاندان سلطنتی) و رفتارهای او نوعی دهن کجی به سنت‌های خاندان سلطنتی انگلستان تعبیر نشده است. شواهد نشان‌گر این است که ملکه انگلیس بر عکس دایانا با میدلتون رابطه خوبی دارد و از او راضی است. دو علت را می‌توان در این رابطه در نظر گرفت: اول اینکه، ملکه نسبت به دهه ۹۰ بسیار پیرتر شده و دیگر قادر نیست اقتدار خود را بر همه جزئیات و مسائل خاندان سلطنتی اعمال کند. به جز این، می‌توان تفاوت رفتار شخصی میدلتون و دایانا را هم در این امر موثر دانست. کیت میدلتون نسبت به دایانا کمی محتاط‌تر یا به عبارتی با سیاست‌تر رفتار کرده و سعی کرده مانع از این شود که تصویر یک یاغی از او در ذهن ملکه بماند؛ رفتاری که دایانا از بروز آن تا حدی خودداری کرد (در رابطه با پرنس دایانا و سرانجامش اینجا را بخوانید).

راز کیت میدلتون؛ چگونه این زن توانست محبوب‌ترین شخصیت انگلیس شود؟ - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

حمله راکتی جهاد اسلامی به اسرائیل

تابناکتابناک1 روز قبل
یک فرمانده بلندپایه گروه فلسطینی جهاد اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۲ نوامبر در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه توسط اسرائیل ترور شد. مقامات رژیم صهیونیستی، بهاء ابوالعطا را «مسئول صدها حمله علیه مردم اسرائیل» خوانده و ترور او را نتیجه عملیات مشترک بین ارتش و نیروی شاباک اسرائیل عنوان کرده‌اند. شبه‌نظامیان فلسطینی وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به این حمله شماری از شهرهای اسرائیل از جمله تل‌آویو را هدف حملات راکتی خود قرار دادند. تصاویر ثبت شده از برخورد یکی از این راکت‌ها را می‌بینید.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلم

ایلناایلنا20 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به تمهیدات دولت برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از وزیر کشور و ستاد بحران می‌خواهم در زمینه اسکان این عزیزان اقدام کنند فکر می‌کنم یکی از راه‌های نزدیک شاید این باشد که زلزله‌زدگان بروند خانه یا اتاقی را اجاره کنند ما مبلغ اجاره را به آنها پرداخت کنیم تا زیر چادر نمانند. وی افزود: به هر حال زیر چادر باران و برف و سرما را در پیش رو داریم زیر چادر در تابستان هم سخت است ولی بیشتر از فصل سرما قابل تحمل است در این سرمای زمستان افراد مسن و کودکان و افراد بیمار برایشان سخت است از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان این‌ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.

نظرها

اخبار بیشتر