آتش سوزی گسترده در شرق استرالیا/ ۲ تن کشته و ۱۰۰ خانه ویران شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
آتش سوزی گسترده در شرق استرالیا/ ۲ تن کشته و ۱۰۰ خانه ویران شدند

آتش سوزی گسترده در شرق استرالیا/ ۲ تن کشته و ۱۰۰ خانه ویران شدند

مهرخبرگزاری مهر |
وقوع آتش سوزی گسترده در شرق استرالیا تاکنون دو کشته و هفت مفقود برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مقامات استرالیا اعلام کردند که در پی وقوع آتش سوزی گسترده در شرق این کشور تاکنون دو تن کشته و هفت تن دیگر مفقود شده‌اند و دست کم ۱۰۰ باب خانه بطور کامل ویران شده است.

مقامات آتش نشانی استرالیا تأیید کردند که جسد یکی از کشته شدگان در داخل یک خودرو پیدا شده و یک زن نیز به دلیل سوختگی جان خود را از دست داده است. افزون بر این دو کشته، سرنوشت هفت تن دیگر هنوز نامعلوم است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

رئیس خدمات آتش نشانی محدوده نیوساوث ولز استرالیا ابراز تأسف کرد که «تلفات این آتش سوزی در روزهای آینده ممکن است افزایش یابد».

گفتنی است که این آتش سوزی گسترده یکی از بدترین آتش سوزیهای سالهای اخیر در استرالیا و در مناطقی است که دچار خشکسالی شدید شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
در پیام‌های قبلی هم سفارشات دیگری برای سرقت لوازم داخل خودرو به او داده بود. مرد جوان که هرگز تصورش را نمی‌کرد راز این سرقت‌ها توسط همسرش برملا شود در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی لوازم داخل خودرو اعتراف کرد. خیلی زود به مواد مخدر معتاد شدم و برای تأمین هزینه‌های مواد مخدرم با مشکل مالی رو به رو شدم. به یک نفر دستور گوشی قاپی، یکی کیف و یکی هم سرقت لوازم داخل خودرو می‌دهد در مقابل وسایل سرقتی هم مواد یا پول می‌داد. اوایل بلد نبودم چگونه سرقت کنم، فرح مرا به چند نفر از معتادان که در این کار تخصص داشتند معرفی کرد و آن‌ها سرقت لوازم داخل خودرو را به من یاد دادند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، حداقل ۱۲ میلیون کودک یمنی به علت جنگ در این کشور نیازمند کمک‌های فوری هستند. این خبر را «سارا بیسول»، نماینده صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، اعلام کرده و افزوده است که در حال حاضر یمن یکی از بدترین کشورها برای کودکان است. نماینده یونیسف افزوده است که تداوم تنش‌ها و درگیری‌های خونین در نتیجه ادامه جنگ در یمن به ایجاد بحران بسیار بی سابقه در یمن منجر شده و در این میان بیشترین آسیب متوجه کودکان این کشور است. یمن از سال ۲۰۱۵ تا کنون شاهد جنگ‌ و حملات ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان سعودی است. در نتیجه جنگ عربستان سعودی، یمن با یکی از بدترین شرایط تاریخی خود روبروست و ده‌ها هزار نفر از شهروندان این کشور کشته، زخمی و بی خانمان شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، گزارش وزارت دادگستری فرانسه در موضوع پدیده زن کشی و خشونت خانگی، مهر تاییدی بر کاستی‌های سیستم دادرسی کیفری این کشور در مواجهه با این بحران رو به رشد است. خبرگزاری ال‌سی‌آی می‎گوید گزارش اخیر وزارت دادگستری فرانسه در مورد زن کشی و خشونت خانگی در این کشور، نشان از ناعادلانه بودن برخورد با قربانیان خشونت خانگی است. گزارش مذکور که براساس تحقیق در مورد ۸۸ پرونده قتل یا اقدام به قتل زنان توسط همسران آنها در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ ارائه شده، از واقعیت مهلک مواجهه روزانه زنان فرانسوی با خشونت خانگی پرده برداشت. تقریبا دو سوم قربانیان قتل، نیز پیشتر خشونت خانگی را تجربه کرده بودند. در این گزارش، به آسیب‌هایی که قربانیان خشونت خانگی از آن رنج می‌برند نیز اشاره شده است که از آن جمله می‌توان از اعتیاد به الکل و مواد مخدر، انزوای اجتماعی، بیماری‌های روانی و آسیب‌های عصبی دیگر نام برد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- گزارش وزارت دادگستری فرانسه در مورد پدیده رو به رشد قتل زنان و خشونت خانگی نشان دهنده کاستی‌های سیستم دادرسی و پلیسی این کشور در مواجهه با این بحران است. به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ گزارش وزارت دادگستری فرانسه در موضوع پدیده زن کشی و خشونت خانگی، مهر تاییدی بر کاستی‌های سیستم دادرسی کیفری این کشور در مواجهه با این بحران رو به رشد است. گزارش وزارت دادگستری فرانسه در موضوع پدیده زن کشی و، مهر تاییدی بر کاستی‌های سیستم دادرسی کیفری این کشور در مواجهه با این بحران رو به رشد است. خبرگزاری ال‌سی‌آی می‎گوید گزارش اخیر وزارت دادگستری فرانسه در مورد خبرگزاری ال‌سی‌آی می‎گوید گزارش اخیر وزارت دادگستری فرانسه در مورد زن کشی و خشونت خانگی در این کشور، نشان از ناعادلانه بودن برخورد با قربانیان خشونت خانگی است. تقریبا دو سوم قربانیان قتل، نیز پیشتر خشونت خانگی را تجربه کرده بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور ترکیه طی اظهاراتی ضمن تاکید بر اینکه کشورش از خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ انصراف نخواهد داد، می‎گوید در صورتی که واشنگتن موضع خود را درباره تحویل جنگنده اف ۳۵ تغییر ندهد آنکارا گزینه‌های دیگری را بررسی خواهد کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه، می‌گوید به دونالد ترامپ اطلاع داده که آنکارا از خرید سامانه موشکی «اس ۴۰۰» دست نخواهد کشید. رئیس جمهور ترکیه می‎افزاید به ترامپ گفته در صورتی که واشنگتن موضع خود را درباره تحویل جنگنده‌های «اف ۳۵» به ترکیه تغییر ندهد آنکارا مجبور خواهد بود گزینه‌های دیگر برای نیاز‌های دفاعی خود را بررسی کند. هفته گذشته اردوغان در جریان یک سفر ۲ روزه به آمریکا، با مقامات این کشور از جمله «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، دیدار کرد. بیشتر بخوانید: خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه به یکی از موضوعات تنش بین واشنگتن و آنکارا تبدیل شده است؛ واشنگتن خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه را تهدیدی برای ناتو توصیف کرده و ضمن حذف ترکیه از برنامه توسعه جنگنده اف ۳۵، درباره اعمال تحریم علیه ترکیه نیز هشدار داه است؛ ضمن اینکه قرارداد خرید این جنگنده‌ها با ترکیه نیز احتمالا از سوی آمریکا مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

ویلموتس: شجاعی خودش خداحافظی کند!

اقتصاد آنلاین11 دقیقه قبل

جوانان کانادایی در رنج سرطان مرتبط با «چاقی»

فارس12 دقیقه قبل

مکان‌های دیدنی اطراف تهران برای سفر کوتاه مدت +تصاویر

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: مردم اجازه نمی‌دهند کسی در امور داخلی کشورمان دخالت کند

میزان‌آنلاین19 دقیقه قبل

سیدبندی یورو ۲۰۲۰ مشخص شد؛ آلمان، ایتالیا، بلژیک، انگلستان، اوکراین و اسپانیا در سید اول

طرفداری20 دقیقه قبل