ممنوعیت فعالیت بین شهری اسنپ، تپ‌سی و ۹ تاکسی اینترنتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اجتماعی

ممنوعیت فعالیت بین شهری اسنپ، تپ‌سی و ۹ تاکسی اینترنتی

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نامه ای به معاون دادستان کل کشور اسامی 11 تاکسی اینترنتی غیرمجاز برای ...
ممنوعیت فعالیت بین شهری اسنپ، تپ‌سی و ۹ تاکسی اینترنتی - 0

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نامه‌ای به معاون دادستان کل کشور اسامی ۱۱ تاکسی اینترنتی غیرمجاز برای فعالیت در حوزه بین شهری را اعلام کرد.

به گزارش ایران جیب از مهر، پس از آنکه داوود کشاورزیان معاون وزیر سابق راه و شهرسازی و رئیس پیشین در ۸ مرداد ۹۶ اعلام کرد فعالیت اسنپ در حوزه حمل مسافر بین شهری ممنوع بوده و تنها تاکسی‌های با پلاک «ع» که مجوز از سازمان راهداری دارند، می‌توانند در این حوزه فعالیت کنند، تا کنون چند مرتبه دیگر موضوع فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در بخش حمل مسافر بین شهری حاشیه ساز بوده است.

اخیرا نامه‌ای به امضای عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خطاب به محمد جواد حشمتی مهذب، معاون سابق قضایی دادستان کل کشور نوشته شده و در آن اسامی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های غیر مجاز حمل مسافر بین شهری در استان‌های مختلف اعلام شده است.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

پیرو این نامه که در خرداد امسال به معاون سابق قضایی دادستان ارجاع شد، احمد فاضلیان معاون جدید قضایی دادستانی کل کشور نیز در نامه‌ای در شهریور امسال خطاب به علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران اسامی تاکسی‌های اینترنتی مورد نظر سازمان راهداری را به دادستان تهران ارائه داده تا اقدامات قانونی لازم در خصوص اپلیکیشن‌های مورد نظر انجام شود.

گفتنی است اپلیکیشن هایی چون اسنپ، تپ سی، ماکسی، تاچ سی، تیراژه و چند استارتاپ دیگر در این لیست قرار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
همسر او در خانواده‌ای مرفه زندگی می‌کرد و از نظر مالی موقعیت خوبی داشت. تعریف و تمجیدهای بهشت گونه او از شهر مرا وارد رویایی عجیب کرده بود. به همین دلیل تصمیم گرفتم عمرم را در روستا تلف نکنم و برای یافتن خوشبختی به شهر بروم. تصور می‌کردم با امکانات موجود در شهر زندگی زیبایی برای خودم می‌سازم و پدر و مادرم را نیز از این وضعیت فلاکت بار نجات می‌دهم. هنگامی که خسته و کوفته از سر کار به خانه باز می‌گردم آن‌ها با تهمت‌های ناروا مرا زن خیابانی خطاب می‌کنند.

آخرین وضعیت آلودگی هوا؛ مدارس تهران تعطیل می‌شوند؟

مهرمهر9 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بیماری‌های گوارشی از جمله درد و زخم در ناحیه معده از جمله بیماری‌های شایعی است که گریبان بسیاری افراد را می‌گیرد و عوارض نامطلوبی بر سلامتی افراد دارد. رضا ملک زاده، فوق تخصص گوارش و کبد درباره «زخم معده و علائم آن»، اظهار داشت: زخم معده و اثنی عشر در سال‌های اخیر در دنیا و ایران کم شده است اما ورم معده بیشتر یک اصطلاح عامیانه است و اکثر موقع چیز مهمی نیست. وی ادامه داد: عمده آن چیزی که باعث این علامت می‌شود و آن زخم و ورم معده می‌گویند همان ریفلاکس است و اکثر مردم این دو را با هم اشتباه می‌گیرند و بعض مواقع نیز پزشکان نیز این را توضیح نمی‌دهند. این فوق تخصص گوارش و کبد خاطرنشان کرد: ورم معده اصلا علامتی ایجاد نمی‌کند و کسی به خاطر آن به پزشک مراجعه نمی‌کند. ملک زاده یادآور شد: البته زخم معده وجود دارد اما اکثر مواقع علامت ندارد؛ مگر موقعی که معده خون ریزی می‌کند؛ در نتیجه آن چیزی که بیشتر علامت دارد و می‌شناسیم همان ریفلاکس است.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، این سازمان از تمامی استارت‌آپ‌ها و گروه‌های فناور حوزه ورزشی، صاحبان ایده و مراکز شتابدهی علاقمند برای همکاری و ارائه ایده‌های نوین برای راه اندازی «مرکز فناوری ورزش شهری» دعوت کرد. این سازمان با مشارکت سازمان ورزش شهرداری در نظر دارد تا مرکز فناوری ورزش شهری را راه اندازی کند. با این هدف، سازمان فاوای شهرداری تهران و مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند از تمامی تیم‌ها، استارت‌آپ‌ها و گروه‌های فناور حوزه ورزشی، صاحبان ایده و مراکز شتابدهی که علاقمند به همکاری در مرکز فناوری ورزش شهری هستند دعوت کرده، درخواست خود را تا ۲۰ آبان ماه به همراه مستندات (شامل پروپوزال طرح، کاتالوگ محصولات و …) جهت ارزیابی به پست الکترونیک smart@tehran. ir ارسال کنند. توسعه هوشمندسازی مجموعه‌ها و فعالیت‌های ورزشی به منظور گسترش ورزش همگانی با ارتقای سطح مشارکت شهروندان در فعالیت ورزشی شهری پایه ریزی شده و فرصت‌های رشد و ارتقا را برای فناوران کشور فراهم می‌آورد. در این مرکز فرصت‌هایی برای حمایت از گروه‌های فناور و استارت‌آپ‌های نوپا فراهم شده است تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به شهروندان در سراسر کشور مخصوصا تهران ارائه کنند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
البته همه‌ی آنها جزو مواردی است که پدافند غیرعامل باید به آنها بپردازد و راه‌های مقابله را نشان دهد. در حالی که آبخیزداری یک ابزار بهره‌برداری پایدار از منابع زیستی و زیرساخت توسعه‌ی پایدار ملی در کلیه‌ی مراحل است. آسیب‌پذیری ملی ناشی از فقدان تدابیر استراتژیک در توسعه‌ی پایدار ملی از اقدامات دشمن در آسیب‌رسانی به زیرساخت‌ها خطرآفرین‌تر و پرهزینه‌تر است. یک رویکرد معمولی آن است که سازمان و تشکیلات پدافند غیرعامل خود را مأمور و معذور بداند. جای تأسف است که دستگاه‌های بخشی‌نگر بدون هم‌افزایی و همراهی و همیاری با یکدیگر هر روز از توسعه‌ی پایدار ملی فاصله‌ی بیشتری می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها