طرح منع فروش لوازم خانگی فاقد شناسه زیرساخت‌های لازم را ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
طرح منع فروش لوازم خانگی فاقد شناسه زیرساخت‌های لازم را ندارد

طرح منع فروش لوازم خانگی فاقد شناسه زیرساخت‌های لازم را ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: طرح منع فروش لوازم خانگی فاقد شناسه هنوز زیرساخت‌های لازم را ندارد.

محمود بنانژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اجرای طرح منع فروش لوازم خانگی فاقد شناسه از ۱۵ آبان ماه بیان کرد: شناسه‌ها مطالبه اصناف نیز هست، برگ سبز کالا باید از واردکننده گرفته شود که کار سختی است و ما به دنبال این بودیم که این مشکل حل شود.

رئیس اتاق اصناف مشهد ادامه داد: یکی از طرح‌های اجرایی در این راستا، طرح منع فروش لوازم خانگی فاقد شناسه است که طرح خوبی است و در صورت اجرایی شدن مشکل کمتری خواهیم داشت، اما احساس می‌شود که زیرساخت لازمی‌که برای این امر باید وجود داشته باشد وجود ندارد، چرا که در بحث شناسه کالا فرقی نمی‌کند کالا خارجی باشد یا ایرانی باید این شناسه را در هردو صورت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه تجربه مشابه این طرح را در طرح بارکدهای شبنم داشتیم، افزود: این طرح بدین صورت بود که هرکالایی که برچسب شبنم را داشت مشخص می‌شد که از مبادی قانونی وارد شده و این طرح نیز در راستای شناسایی کالا قاچاق از غیرقاچاق بود؛ اما طرح ناموفقی بود و مشکلاتی چون جعل بارکد را داشت و پیش‌بینی می‌شد که این طرح نیز زیرساخت‌های لازم را نداشته باشد و نیاز است تا این زیرساخت‌ها دیده و فراهم شود تا مانند طرح ایران کد یا شبنم پس از صرف میلیاردها تومان هزینه شکست خورده مجددا با این مشکل مواجه نشویم.

رئیس اتاق اصناف تشریح کرد: نیاز است تا کالا از ثبت سفارش تا وارد شدن و توزیع به صورت اینترنتی ثبت شود و پنجره واحدی وجود داشته باشد تا کالایی که از مبادی قانونی وارد می‌شود از همان ابتدا در یک بانک اطلاعات ثبت ‌شود و در هرجایی پلیس یا هر دستگاه کاشف دیگری به راحتی از روی شماره سریال کالا آن را شناسایی کند و در صورت وجود این روش الکترونیکی نیازی به وجود برگ سبزی همراه با کالا نیست که البته این از تکالیف وزارت صنعت و معدن بوده که بخشی از آن انجام شده و بخشی از آن هنوز باقی مانده است.

بنانژاد در خصوص وضعیت کالاهای فاقد شناسه پس از شناسایی اظهار کرد: کالا اگر قاچاق شناسایی شود، ضبط شده و به حوزه قضایی فرستاده می‌شود، قرار است تا برخی کالاهای قاچاق و فاقد شناسه، شناسایی شده و مجددا برای آنها شناسه صادر شود، برخی کالاها همچون کالاهای خوراکی نیز امحا می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جشنواره گل‌های داوودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۸۰۰ نوع گل داوودی در کشور وجود دارد که ۶۰۰ نوع از این گل‌ها در تنوع بیش از ۱۰۰ رنگ در باغ گیاه شناسی ملی چشم نوازی می‌کنند.
مهرمهر1 روز قبل
در این قرارداد فروش بیش از ۲۰ فروند جنگنده سوخو-۳۵ و مهمات ویژه آن (موشک و بمب) به ارزش حدود دو میلیارد دلار پیش بینی شده است. سوخو-۳۵، جنگنده تک کابینه و دو موتوره، چند منظوره با قابلیت مانور بالاست. این رسانه افزود که این مسئولان آمریکایی تهدید کرده‌اند چنانچه مصر خرید سوخو ۳۵ را متوقف نکند، واشنگتن این کشور را تحریم خواهد کرد. همچنین «کلارک کوپر» در حاشیه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: «امضای این قرارداد، مصر را در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌دهد و مصری‌ها را در آینده در معرض از دست دادن قراردادهایی با آمریکا قرار می‌دهد. کلارک معاون وزیر امور خارجه آمریکا مصر را تهدید کرده است که اگر همچنان در خرید جنگنده‌های روسی اصرار ورزد، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهد گرفت.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

کیفیت خدمات شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تصویب قطعنامه کمیته دوم سازمان ملل علیه اقدامات یکجانبه اقتصادی

مهر22 دقیقه قبل

وزرای نیرو و راه‌وشهرسازی پاسخ دهند/ مسئول رصد و گزارش بارش‌ها کدام نهاد است؟

تسنیم24 دقیقه قبل

قهرمان‌پور: ایران نگران لغو معافیت‌ تحریمی فردو و سایر تاسیسات هسته‌ای خود نیست

ایسنا26 دقیقه قبل

گروه‌های وابسته به جریانات خاص در برخی شهرها وارد اعتراض مردم شدند و آشوبگری کردند

میزان‌آنلاین29 دقیقه قبل

تحقیق کنگره آمریکا از گوگل در مورد جمع آوری سوابق پزشکی افراد

فارس34 دقیقه قبل