وقتی کارشناس برنامه، فریب و تمجید را با هم اشتباه می‌گیرد / ببینید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ

در ادامه بخوانید

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.

همایش بین المللی زخم و ترمیم بافت

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
برنابرنا16 ساعت قبل
تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید ۲ واحد بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید واحد فناوری اطلاعات و خدمات آرشیو فیلم بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. در این جلسه که در سالن زنده یاد علی حاتمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، ضمن معارفه میلاد شکرخواه به عنوان مدیر جدید واحد فناوری اطلاعات بنیاد سینمایی فارابی از خدمات رشید عسگری مدیر سابق این واحد در طی سال‌های تلاش و فعالیت‌اش قدردانی کرد و با اشاره به شاخصه‌ها و تخصص‌های شکرخواه از او خواست تا نسبت به ساماندهی سیستم اطلاعات و آمار بنیاد سینمایی فارابی اهتمام ورزد. مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی همچنین در این مراسم از تلاش‌های معصومه فدایی مدیر سابق خدمات آرشیو فیلم بنیاد سینمایی فارابی، برای او در فعالیت‌های پس از بازنشستگی آرزوی موفقیت کرد و از پذیرفتن این مسئولیت توسط سیمون سیمونیان به عنوان مدیر جدید این بخش، تشکر کرد و گفت: بخش آرشیو بنیاد سینمایی فارابی مثل همه آرشیوها در دنیا به نگاه دلسوزانه نیاز دارد و امیدوارم سیمون سیمونیان بر اساس نیازهای تخصصی یک نهاد سینمایی، به ویژه پس از ادغام موسسه رسانه‌های تصویری و بنیاد سینمایی فارابی، فعالیت‌های خود را بر اساس اولویت‌ها پیش‌ ببرد و در این راه موفق باشد. در این مراسم مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اهدای لوح و هدایایی از خدمات معصومه فدایی قدردانی و در ادامه احکام سیمون سیمونیان به عنوان مدیر خدمات آرشیو فیلم و میلاد شکرخواه به عنوان مدیر فناوری اطلاعات بنیاد سینمایی فارابی را به ایشان اعطا کرد.
مهرمهر17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آلمان در حالی خواستار تاسیس مراکز الهیات اسلامی در دانشگاه‌های آلمان شده است که در سال‌های اخیر، موسسات موجود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. او گفت: هیچ مدرکی علیه موسسه اسلامی دانشگاه توبینگن وجود ندارد، اما متاسفانه این اتهامات صدمات جبران‌ناپذیری به اعتبار دانشگاه وارد کرده است. در عین حال، برخی رسانه‌ها نیز از موسسه الهیات اسلامی توبینگن برای دعوت از برخی چهره‌های اسلامی و سیاسی و همچنین فرستادن محققان به کنفرانس‌های بین‌المللی انتقاد کرده بودند. به گفته او بسیاری از آنها در دوره‌های مختلف کنفرانس اسلامی آلمان که توسط وزارت کشور فدرال برگزار می‌شود، شرکت داشته‌اند. همچنین مسئولان دانشگاه تصمیم گرفته‌اند تا آیین‌نامه‌ای برای رفتار دانشجویان و استادان در موسسه الهیات اسلامی تدوین کنند.
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
حسین توکلی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: کارت شرکت در آزمون داوطلبان هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی از دوشنبه ۲۷ آبان برای مشاهد و پرینت روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. وی گفت: همه داوطلبان برای شرکت در آزمون حداکثر تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه (۲۹ آبان) مهلت دارند با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت نامی از کارت خود یک نسخه پرینت بگیرند و مطابق اطلاعات مندرج در آن شامل زمان و محل برگزاری در جلسه آزمون شرکت کنند. وی با بیان اینکه برای ۵۲۱ هزار و ۹۷۳ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۱۴ هزار و ۶۳۴ داوطلب برای دریافت کارت آزمون و برگ راهنما اقدام کردند. سخنگوی سازمان سنجش افزود: به همه داوطلبان که هنوز برای دریافت کارت آزمون اقدام نکرده‌اند توصیه می‌کنیم سریع‌تر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسخه‌ای کارت ورود به جلسه تهیه کنند، زیرا بدون این کارت اجازه حضور در جلسه آزمون را ندارند.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در این ۴۰ سال، کارهای ناهماهنگی در سهمیه‌ها صورت گرفته است؛ در یک دوره‌ای شورای عالی انقلاب فرهنگی و در دوره‌ای دیگر مجلس شورای اسلامی برخی سهمیه‌ها را مصوب کرده‌اند. به گفته کبگانیان، این سهمیه‌ها بر حسب زمان و به تناسب نیاز داوطلبان ایجاد شد اما یکپارچه نیست؛ بنابراین سعی در فشرده‌سازی سهمیه‌ها داریم. در حالی که در سنوات قبل خالی مانده ظرفیت ایثارگران به سایر داوطلبان اختصاص یافت، در سال ۹۷ و ۹۸ نیز مانند سال ۱۳۹۶ اقدام شده است. ساماندهی کنکوراقدام دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیاستگذاری در زمینه کنکور است که از سوی دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ابراهیم سوزنچی کاشانی معاون خط مشی گذاری و سیاستگذاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف واگذار شده است. این معاونت شورای عالی انقلاب فرهنگی قول داده است تا پایان سال جاری سیاستگذاری برای ساماندهی کنکور را به نتیجه برساند و مصوباتی در این شورا داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری18 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

نگرانی مدعیان اصلاحات از قطع ارتباط اینترنتی اوباش اجاره‌ای

مشرق‌نیوز3 دقیقه قبل

تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند

همشهری30 دقیقه قبل

سرنوشت نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک/ حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد

میزان‌آنلاین33 دقیقه قبل

خواص پرتقال برای سلامت بدن

مشرق‌نیوز33 دقیقه قبل

محدودیت‌ تجمعات بر خلاف قانون اساسی است/ بستن راه گفت‌و‌گو بر پیکر جامعه زخم می‌زند / وزارت کشور ۲۰ سال است اجازه حتی یک تجمع را هم نداده است

خبر فوری33 دقیقه قبل