اسلاملو: سینما باید آینه‌ای تمام نما از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد/ آقای وزیر شما رویتان می‌شود با همسر و فرزندان تان به سینما بروید؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
اسلاملو: سینما باید آینه‌ای تمام نما از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد/ آقای وزیر شما رویتان می‌شود با همسر و فرزندان تان به سینما بروید؟

اسلاملو: سینما باید آینه‌ای تمام نما از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد/ آقای وزیر شما رویتان می‌شود با همسر و فرزندان تان به سینما بروید؟

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: محمدرضا اسلاملو کارگردان سینما و کارشناس فرهنگی گفت: اصولاً هر اثری یک محتوایی دارد اما آنچه برای ما مهم است اینکه فیلم هایی که در سینمای جمهوری اسلامی ایران تولید می شوند دارای محتوای دینی، ارزشی، انسانی و اخلاقی باشند؛ سینما باید آینه ای تمام نما از اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی باشد.

کارگردان فیلم سینمایی «شهابی از جنس نور» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: ما باید در پی محتوای مشروع در سینما باشیم، محتوایی در راستای تقویت آرمان‌ها و اهداف نظام و انقلاب اسلامی نه محتوایی که این دستاوردها و ارزش‌ها را زیر سوأل ببرد. سینمای ایران باید عاری از محتوای ضد مردمی باشد. سینما باید نشانگر و معرف جامعه باشد اما آیا سینمای امروز ایران نشان دهنده چهره واقعی جامعه است؟ کدامیک از مردم مومن و انقلابی ایران شبیه به شخصیت هایی هستند که در اکثر فیلم‌ها شاهد آن‌ها هستیم؟

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلاتی که باعث شده تا سینمای ما روز به روز در حال پسرفت باشد این است که ما فقط به فکر خالی کردن جیب مخاطب هستیم و حاضریم برای فروش بیشتر فیلم‌ها هر اثری با هر محتوایی را تولید کنیم. این اتفاق در حالی است که ما بر ضد همین ضد ارزش‌ها قیام کردیم و انقلاب اسلامی را به ثمر رساندیم و حالا نباید سینما را عاری از اهداف انقلابی کنیم.

اسلاملو سپس با بیان اینکه یکی از مهمترین مسائلی که مانع حضور محتوای ارزنده و سالم در فیلم‌های سینمایی شده مدیرانی هستند که از نظر افکار و اندیشه و نگاه به سینما کپی شده یکدیگر هستند و دغدغه‌ای برای تعالی سینما ندارند تصریح کرد: این مدیران مانند محصولات کارخانه‌ها که کپی شده یکدیگرند، یکی پس از دیگری می‌آیند و تنها همت و تلاش شان این است که وضعیت سینما را مانند قبل نگه دارند و هیچ دغدغه‌ای برای رشد سینمای ایران ندارند. از این رو بنده معتقدم ما بیش از هر چیز نیازمند حضور مدیران انقلابی در سینما هستیم؛ مدیرانی که با دغدغه مندی، درایت و بینش انقلابی سیاست‌های اصولی برای سینما تعریف کنند.

این سینماگر خاطرنشان کرد: ما نیاز به مدیرانی داریم که انرژی و توان و بودجه سینما را برای تولید و توسعه آثار بامحتوا به کار ببندند و اجازه ندهند تا فرهنگ منحط غربی بر ما غلبه کند. ما در این سال‌ها اگر فقط یک مدرسه سینمایی انقلابی تأسیس کرده بودیم امروز وضعیت سینمای مان به این روز نیفتاده بود. ما باید نسلی را در سینما تربیت کنیم که فقط دنبال محتوا نباشند و از غربی‌ها هراس نداشته باشند و در راستای توسعه اهداف انقلابی گام بردارند.

خبری: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

این فارغ التحصیل فیلم و تلویزیون از کالج ارتباطات دانشگاه تگزاس آمریکا با طرح این پرسش که نمی‌دانم چرا در این سال‌ها یک مدیر متفاوت در سینما شاهد نبوده‌ایم تأکید کرد: واقعا دیگر از این مدیران خسته شده‌ایم؛ مرتب در حال حرص خوردن هستیم که چرا یک مرد در سینما پیدا نمی‌شود تا برای تقویت اهداف انقلابی گام بردارد؟

اسلاملو افزود: مطمئنا اگر کسی با نیست ترویج اهداف انقلابی در سینما گام بردارد ذائقه مخاطبان نیز تغییر می‌کند و ما شاهد رونق سینماها خواهیم بود. من امیدوارم که چنین اتفاقی بیفتد و روزی برسد که مردم در داخل و خارج از کشور برای فیلم‌های بامحتوای ایرانی سر و دست بشکانند.

وی در پاسخ به این سوأل که آیا بهتر نیست اداره سینما و به طور کل حوزه فرهنگ و هنر از دست دولت خارج شود گفت: متأسفانه ما از سرمنشأ مشکل داریم؛ ما وزیری متفاوت می‌خواهیم وزیری که بداند وزیر ارشاد است و کمی به کلمه ارشاد فکر کند. من می‌خواهم به آقای وزیر بگویم آقای وزیر این آن سینمایی نیست که مطلوب نظام اسلامی مان باشد.

کارگردان فیلم سینمایی «باغ سید» در خاتمه اظهاراتش افزود: آقای وزیر شما رویتان می‌شود با همسر و فرزندان تان به سینما بروید؟ مقام معظم رهبری این همه در خصوص حوزه فرهنگ و هنر و سینما تذکر دادند و معلوم است که از وضعیت سینما راضی نیستند، شما چرا تدبیری برای برون رفت از این بحران اندیشه نمی‌کنید؟ این همه شوآف و بریز و بپاش و آمارها و بیلان‌های کاری و برگزاری جشنواره‌های ریز و درشت چه نفعی برای سینمای کشور دارد؟ سینمایی که در آن محتوای اخلاقی و انسانی وجود ندارد و نشانی از انقلاب در آن دیده نمی‌شود ناکارآمد است و این وظیفه مدیران است که تحولی اساسی در این حوزه به وجود بیاورند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیدار رئیس رسانه ملی با فرماندهان بسیج

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

عنصر ناشناخته جدول مندلیوف از زبان نابغه ۷ ساله + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، آرش آمرزش کودک هفت ساله در برنامه اعجوبه‌ها تسلط خود به جدول مندلیوف را نشان داد و گفت: به نظرش یک عنصر ناشناخته در این جدول وجود دارد. وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به تشریح آناتومی بدن پرداخت. بیشتر بخوانید: مکالمه جالب مهران غفوریان با یک اسب در برنامه تلویزیونی! + فیلمانتهای پیام/برنامه اعجوبه‌ها با اجرای مهران غفوریان + فیلم
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای حمید شاه آبادی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می‌کنند، اما آن‌ها که کار طنز می‌سازند سختی بیشتری تحمل می‌کنند. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم‌های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند. معاون صدا افزود: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می‌کند و این برای اصحاب رادیو سخت است. در این مراسم تعدادی از هنرمندان رادیو نیز در خصوص مرحوم عبدی سخنرانی کردند. مرحوم رضا عبدی، که ایفای نقش او در شخصیت «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقه‌مندان رادیو شناخته شده بود، به دلیل کهولت سن و بیماری ۲۳ آبان ماه درگذشت.
فارسفارس1 روز قبل
در شرایطی که بعد از برخی اعتراضات و ایجاد انسدادهای ترافیکی عصر و شب گذشته در تهران، صبح امروز شرایط در پایتخت به حالت کاملا عادی بازگشته، خدمات نقشه گوگل کماکان کل تهران را در وضعیت قفل شده نمایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربرانی که از طریق اپلیکیشن همراه گوگل مپس یا از طریق سایت اینترنتی آن به نشانی maps. google. com نقشه تهران را مشاهده می‌کنند، شاهد هستند که تقریبا بر روی تمامی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران، علامتی مشابه با علامت ورود ممنوع اضافه شده که به معنای انسداد کامل ترافیکی است. شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مشهور در آمریکا بارها و بارها با دروغ پردازی، انتشار اخبار جعلی یا ارائه خدمات فنی ویژه به معترضان، همدستی خود با کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را اثبات کرده‌اند. این بار بعد از گذشت ده سال گوگل به کمک دیگر شرکت‌های فناوری آمریکایی آمده تا ضدیت خود با ایران را یک بار دیگر به اثبات برساند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد نماز جمعه تهران، این ستاد در این اطلاعیه با اعلام تغییر مکان برگزاری نماز جمعه تهران افزود: نماز جمعه تهران از ۹۸/۰۹/۰۱ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برخی رشته‌های جشنواره قرآنی آیات، برای نخستین بار برگزار می‌شود گفت: علاوه بر این قرار است امسال جشنواره بین المللی آوا و نغمات با عنوان نغمه‌های محمدی در کردستان برگزار شود. آقای اصغر امیرنیا افزود: یکی از ویژگی‌های این جشنواره برگزاری هر کدام از این رشته‌ها در یکی از استان‌ها است و به عنوان نمونه امسال تصویرسازی در استان همدان برگزار می‌شود. وی ادامه داد: ظرف سه ماه آینده فراخوان رشته‌های مختلف جشنواره آیات اعلام می‌شود و بهمن و اسفند امسال مراسم پایانی جشنواره نیز برپا خواهد شد. جشنواره سراسری آیات از سال ۱۳۹۲ هر ۲ سال یکبار در رشته‌های مختلف هنری برگزار شده است و در واقع به شناسایی استعداد‌ها و هنرمندان متعهد و قرآنی سراسر کشور اختصاص دارد. هفته‌های قرآنی در ۴ استان برگزار می‌شودهفته‌های قرآنی در ۴ استان آذربایجان غربی، ​اصفهان، سیستان و بلوچستان و استان مرکزی برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری14 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری41 دقیقه قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمنا11 دقیقه قبل

تخصیص سهمیه سوخت سرویس مدارس بر اساس پیمایش و به صورت اعتباری

فارس13 دقیقه قبل

رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ساعت ۲۴13 دقیقه قبل

ممانعت از برگزاری یک کارگاه آموزشی در دانشگاه شیراز

عصر ایران14 دقیقه قبل

دوشنبه ۲۷ آبان | ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی

همشهری14 دقیقه قبل

در جلسه سران قوا درباره قیمت بنزین چه گذشت؟

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل