پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا

پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی"، ویدئویی از ربات‌های چهارپای خود منتشر کرده‌اند که آنها را در حال پشتک زدن و حرکات ورزشی هماهنگ نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، پژوهشگران دانشگاه «ام. آی. تی» (MIT) با استفاده از مینی‌ ربات‌های خود موسوم به «ربات‌های مینی چیتا» (mini cheetah robots)، نمایشی خارق‌العاده را در محوطه این دانشگاه برگزار کردند.

آنها ویدئوی جدیدی را منتشر کرده‌اند که این حیوانات رباتیک را در حال پشتک زدن، پریدن و دویدن دنبال یک توپ فوتبال نشان می‌دهد.

پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم - 4

هر یک از این ربات‌ها که قابل کنترل از راه دور هستند، حدود ۹ کیلوگرم وزن دارند و می‌توانند به سرعت شش مایل در هر ساعت برسند.

به گفته پژوهشگران، ربات‌های مینی چیتا طوری طراحی شده‌اند که تقریبا غیرقابل تخریب باشند. آنها می‌توانند هر آسیب کوچکی را ترمیم کنند.

پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم - 7

«سانگبای کیم» (Sangbae Kim)، از پژوهشگران این پروژه گفت: طراحی این ربات‌ها به گونه‌ای است که بتوانند تاثیر پرش و فرود را بپذیرند.

این ویدئو نشان می‌دهد که ربات‌های مینی چیتا می‌توانند با کنترل از راه دور، در محوطه دانشگاه جست و خیز کنند. ربات‌ها در این آزمایش توانستند یک رقص هماهنگ را به نمایش بگذارند، توانایی‌های خود را در ژیمناستیک نشان دهند و به بازی فوتبال ملحق شوند.

پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم - 11

کیم اضافه کرد: ما امیدواریم که ربات‌ها در نهایت بتوانند از موانع عبور کنند و هر کدام با الگوریتم متفاوتی کنترل شوند تا تاثیر هر یک از راهبردها مورد بررسی قرار بگیرند.

نیروی پای هر یک از ربات‌ها، با سه موتور الکتریکی کم‌هزینه کنترل می‌شود که تجهیزات آنها در صورت آسیب دیدن، قابل تعویض هستند.

پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم - 14

«بنجامین کاتز» (Benjamin Katz)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: در صورتی که بخواهیم بازوی دیگری را به ربات‌ها اضافه کنیم، فقط کافی است سه یا چهار موتور دیگر به آنها اضافه شوند.

پژوهشگران ام. آی. تی تلاش کرده‌اند تا قابلیت انجام دادن کشش و حرکاتی شبیه به حرکات یوگا را نیز در ربات‌ها قرار دهند تا ربات‌ها به تعادل برسند.

پشتک بارو زدن ربات‌های «ام‌. آی. تی» را ببینید! +فیلم - 17

کاتز افزود: از آنجا که این ربات‌ها بسیار محکم هستند، به سادگی نمی‌شکنند و هزینه تعمیر کمی دارند، می‌توان آزمایش‌های گوناگونی را با آنها انجام داد.

پروژه ربات‌های مینی چیتا، در ماه مه در نشست بین‌المللی «IEEE» ارائه خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
وزیر دادگستری آلمان در این باره گفت: تصویربرداری از یک زن از زیر دامن یا تصویربرداری از خط سینه، نقض توهین آمیز و بدون توجیه حریم خصوصی این خانم است. دولت آلمان تصویربرداری زنان از زیر دامن را به عنوان جرم اعلام کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، دولت آلمان قانونی را تصویب کرده که براساس آن عکاسی و فیلمبرداری از زنان از زیر دامن جرم اعلام شد. این قانون همچنین درباره افرادی است که از زنان عکس و فیلم هایی بگیرند که خط سینه زنان را بدون اراده آنها، برجسته کند. قبل از این در آلمان، تصویربرداری زنان از زیر دامن، غیرمجاز بود اما جرم نبود مگر اینکه فرد، اقدام به لمس یا توهین کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
این حادثه تلخ زمانی رقم خورد که جوانی به نام سعید خسته از کار و مشغله روزانه به خانه بازگشت. آن جوان ۲۶ ساله نیز در پشت بام طبقه چهارم یک مجتمع ساختمانی دیگر که با تیغه دیواری از یکدیگر جدا شده بودند، مشغول کبوترپرانی بود! از سوی دیگر هم برادر سعید با شنیدن ماجرا وارد معرکه شد و این گونه بود که نزاع به داخل خیابان هدایت ۲۱ کشیده شد. دیگر تیغه‌های چاقو در هوا می‌درخشید و نزاع با چوب و لوله ضخیم پلاستیکی وارد مرحله خطرناکی شده بود. در این میان تعدادی کبوتر هم در پشت بام داشتم که با آن‌ها سرگرم می‌شدم!
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای حمید شاه آبادی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می‌کنند، اما آن‌ها که کار طنز می‌سازند سختی بیشتری تحمل می‌کنند. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم‌های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند. معاون صدا افزود: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می‌کند و این برای اصحاب رادیو سخت است. در این مراسم تعدادی از هنرمندان رادیو نیز در خصوص مرحوم عبدی سخنرانی کردند. مرحوم رضا عبدی، که ایفای نقش او در شخصیت «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقه‌مندان رادیو شناخته شده بود، به دلیل کهولت سن و بیماری ۲۳ آبان ماه درگذشت.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، ساکنان یک ساختمان مسکونی با مشاهده‌ی شعله‌های آتش که از طبقه اول بیرون می‌زد سراسیمه در تماس با سامانه ۱۲۵ این حادثه آتش سوزی را اطلاع رسانی کردند که ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با به صدا درآوردن زنگ ایستگاه ۸۹، آتش نشانان را به محل حادثه در سه راه منظریه، خیابان منظریه اعزام کرد. عرفان شفایی فرمانده ایستگاه ۸۹ آتش نشانی تهران در این باره اظهار داشت: پس از رسیدن آتش نشانان به محل حادثه مشاهده شد که طبقه‌ی اول یک ساختمان مسکونی دچار آتش سوزی شده و آتش در حال سرایت به واحد‌های مسکونی دیگر بود. وی افزود: نیرو‌های عملیات همزمان با قطع برق و گاز ساختمان و کشیدن یک رشته لوله‌ی پرفشار آب، وارد ساختمان شدند و مهار شعله‌های آتش را در حالی که خسارات زیادی به بار آورده بود، آغاز کردند. این فرمانده آتش نشانی اعلام کرد: آتش نشانان این دو نفر را تحویل عوامل اورژانس دادند و همچنین پس از لکه گیری اثرات به جا مانده از آتش سوزی، به وسیله فن فشار مثبت دود‌های حاصله را از داخل ساختمان به بیرون تخلیه کردند. شایان ذکر است که علت بروز این آتش سوزی هم اکنون ازسوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری20 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری20 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مخالفت برخی پرسنل پروازی با بازگشت بوئینگ ۷۳۷ مکس

صدا و سیما25 دقیقه قبل

پازل فراموش شده سهمیه بندی بنزین/ توسعه حمل و نقل عمومی ضرورت دارد؟

خبرآنلاین30 دقیقه قبل

مسجدجامعی: باید زمینه آداب گفت‌وگو در شهر را فراهم کنیم

ایسنا42 دقیقه قبل

شیوه برخورد با فتنه از نگاه قرآن

مشرق‌نیوز46 دقیقه قبل

مشکلات فرهنگی مقابله با ابولا در کنگو

صدا و سیما47 دقیقه قبل

گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

الف49 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین1

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1