روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
میزان خودکشی نظامیان آمریکایی حکایت از ناتوانی ارتش آمریکا برای کنترل خودکشی نظامیان این کشور دارد؛ در ۵ سال ۲۰۰۱۳ تا ۲۰۰۱۷ بیش از ۴۵ هزار نیرو‌ی وظیفه فعال و آسیب دیده خود را کشته‌اند که این آمار در سال ۲۰۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است!

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ آمریکا یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ارتش‌های جهان را دارد اما یک بحران بزرگ نیز دارد و آن "خودکشی"در میان نظامیان خود است!

انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند.

بر اساس گزارش جدید «نیویورک تایمز»، میزان خودکشی نظامیان وظیفه فعال و نظامیان آسیب دیده آمریکایی رو به افزایش است؛ به گفته کارشناسان نظامی، در ۵ سال ۲۰۰۱۳ تا ۲۰۰۱۷ بیش از ۴۵ هزار نیرو‌ی وظیفه فعال و آسیب دیده خود را کشته‌اند که این آمار در سال ۲۰۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است!

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر - 5روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر - 6

بر اساس نتایج به‌دست آمده از تحقیقات کارشناسان، خودکشی‌های انجام شده در سال‌های اخیر بیشتر از آمار کشته‌های آمریکا در افغانستان و عراق است! این نتایج نشان می‌دهد از هر 10 خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است.

آخرین آمارهای پنتاگون نشان می‌دهد که میزان خودکشی سربازان وظیفه فعال در تمام شاخه‌های خدماتی در طی پنج سال گذشته، بیش از یک سوم افزایش یافته است؛ نرخ خودکشی در میان نظامیان آمریکایی در اواخر سال ۲۰۱۸، ۲۴٫۸ نفر از ۱۰۰ هزار نفر است.

این میزان خودکشی در بین افراد آسیب دیده در جنگ‌ها بسیار بیشتر است؛ بر اساس گزارش «کمیته نظارت و اصلاحات مجلس» آمریکا در سال ۲۰۱۶، تعداد آسیب‌دیدگان، ۱٫۵ برابر بیشتر از افرادی که در خدمت سربازی بسر می‌برند، بوده است؛ در بین افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله، این میزان خودکشی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ به حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

کارشناسان می‌گویند، این خطر در سال اول از ترک خدمت یک آسیب دیده دو برابر می‌شود؛ کارشناسان علت این امر را ناامیدی افراد مجروح شده از دریافت کمک‌های مورد نیازشان می‌دانند؛ نظامیان مجروح شده برای بهبود خود به زودی بازنشسته می‌شوند اما این مسئله برای آنها دردسر‌های زیادی را به‌وجود می‌آورد؛ بسیاری از آنها، کمک‌های مناسبی دریافت نمی‌کنند و این مسئله زندگیشان را با چالش همراه می‌کند.

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر - 12

پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۸۶ خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است.

خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه ۷۰ میلادی باز می‌گردد.

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر - 15روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند! + تصاویر - 16

کارشناسان معتقدند که خودکشی‌ها، پیچیده و ناشی از عوامل بسیاری هستند؛ یکی از این عوامل تصمیمات لحظه‌ای و بدون فکر است؛ مقامات پنتاگون می‌گویند اکثر اعضای خدمتی که با خودکشی می‌میرند، دارای بیماری روانی نیستند، بلکه آنها برای رفع استرس درونی خود دست به خودکشی می‌زندد.

ارتش آمریکا با حدود ۳ میلیون نیروی فعال و ذخیره نظامی، پر‌هزینه‌ترین ارتش جهان محسوب می‌شود که نیروهای آن در حال حاضر در حدود ۷۰۰ نقطه جهان مستقر هستند؛ در همین حال، ژنرال «مارتین دمپسی»، از مقامات عالی‌رتبه ارتش آمریکا به ناتوانی این نهاد نظامی برای کنترل و کاهش میزان خودکشی در میان سربازان اذعان می‌کند.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

مدرسه آماده

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران نیمی از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه پایتخت بیش از بیست سال عمر دارند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، چهار هزار مدرسه در تهران آماده اجرای طرح مدرسه آماده برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده است.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، علی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه پاسپورتی شدن سندهای ازدواج منتفی شده است اظهار کرد: سندهای ازدواج از سال آینده الکترونیک و تک‌برگ می‌شود. رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق افزود: تعداد اوراق سندهای دفترچه‌ای فعلی بسیار زیاد است. هم با صدور سامانه‌ای منافات دارد و نمی‌شود از سامانه ثبت پرینت گرفت و هم اینکه مردم هر جا می‌روند باید تعداد زیادی کپی از اوراق دفترچه تهیه کنند. مظفری گفت: البته قرار شده سندهای تک برگی ازدواج، با سبک و سیاق شکیل و متناسب با شئون خانواده باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت دادگستری، این تفاهم نامه با توجه به ظرفیت‌های موجود در وزارت دادگستری و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در زمینه حقوق فناوری و مالکیت فکری و استفاده از توانمندی‌های دو وزارتخانه برای ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی در حوزه‌های نوآوری، تحقیقات، حقوق فناوری و مالکیت فکری به امضا محمود حکمت‌نیا، معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری و امیر فرهاد امیری، رئیس مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رسید. انجام امور مطالعاتی و ارائه پروژه‌های علمی مشترک، تبیین و ترویج مفاهیم فناوری و حقوق مالکیت فکری در حوزه تحقیقات و صنایع دفاعی؛ برگزاری همایش‌ها، نشست‌های تخصصی، میزگرد، کارگاه آموزشی و اجرای دوره‌های آموزشی از جمله بند‌های مشترک همکاری بین دو وزارتخانه است.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسین صمیمی افزود: قدم موثری در حوزه پیشرانش فضایی کشور برداشته شده و نمونه مهندسی پیشرانش ماهواره ناهید۲ شامل تراستر‌های تک مولفه‌ای پروکسید هیدروژن به سطح فناوری نمونه مهندسی رسیده است. وی گفت: کاتالیست این سامانه به‌صورت کامل در پژوهشکده سامانه‌های حمل‌ونقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران توسعه یافته و عملکرد پایدار و مطمئنی از خود نشان داده است. رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص اهمیت این موفقیت اظهار داشت: این سامانه در جهت انتقال ماهواره ناهید۲ در مدار‌های پایینی توسعه یافته است و در حوزه فناوری پیشرانش فضایی در کشور نقطه عطف قابل توجهی به شمار می‌رود. وی همچنین گفت: در این سامانه، از کاتالیست مخصوص برای تجزیه پیشرانه به منظور تولید نیروی تراست استفاده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1