ایجاد بیش از ۸۰ هزار شغل تا پایان سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

ایجاد بیش از ۸۰ هزار شغل تا پایان سال

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیر عامل بنیاد برکت از ایجاد ۸۰ هزار شغل مستقیم تا پایان سال در مناطق محروم و کم برخوردار خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام از ایجاد ۸۰ هزار شغل مستقیم تا پایان سال در مناطق محروم و کم برخوردار خبرداد.

آقای امیرحسین مدنی در حاشیه مراسم گشایش سومین دوره آموزشی تسهیلگران اقتصادی و اجتماعی در جمع خبرنگاران، گفت: این شغل‌ها در قالب ۳۰ هزار طرح اشتغالزا خواهد بود که در مناطق محروم اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح اشتغالزایی اجتماع محور یکی از طرح‌هایی است که در مناطق محروم اجرایی می‌شود افزود: مطالعات طرح اشتغال خانگی از سه سال قبل آغاز شده است، و از سال گذشته این طرح اجرایی شده و تاکنون ۱۸ هزار طرح در ۲۸ استان کشور به اجرا رسیده که به ایجاد ۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم انجامیده است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیمدنی توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی را در مناطق محروم و کم برخوردار بسیار مهم خواند و گفت: طرح‌های اشتغال زا در زمینه‌های مختلف و در ۲۴ سرفصل تعریف شده که از جمله می‌توان به اشتغال‌های خانگی، پرورش دام، کشاورزی، تولید عسل و تولید پوشاک اشاره کرد.

مدیر عامل بنیاد برکت با بیان اینکه آموزش این طرح‌ها در مناطق هدف، برعهده تسهیلگران جوان است افزود: تاکنون ۴۳۰ نفر تسهیل‌گر آموزش داده شده‌اند و در سومین دوره آموزشی ۱۶۰ نفر از آن‌ها برای اعزام به مناطق محروم انتخاب می‌شوند و این تسهیلگران برای ایجاد شغل پایدار، تا دو سال در کنار فرد متقاضی حضور خواهند داشت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ هزار شغل ایجاد شد، گفت: امسال قصد داریم ۳۰ هزار طرح اجرایی کنیم که منجر به ایجاد ۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام به اقدامات محرومیت زدایی بنیاد برکت اشاره کرد و افزود: ۱۲ سال است که در حوزه محرومیت زدایی و توانمندسازی اقدام می‌کنیم و تاکنون هزار و ۶۴۰ مدرسه احداث شده که هزار و ۳۰۰ مدرسه به بهره برداری رسیده است.

آقای مدنی احداث ۱۲ بیمارستان و بیش از هزار مسجد در مناطق محروم و کم برخوردار را از دیگر اقدامات بنیاد برکت بیان کرد و گفت: طرح‌های متعدد آبرسانی و راهسازی نیز اجرایی شده و در مجموع با کمک سازمان‌های مختلف در سه سال گذشته، ۴۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

مقطعی نبودن نظارت‌ها بر بازار

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از جلسه ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شرایط جدیدی پیش آمده است که می‌طلبد، نظارت‌ها متناسب با این شرایط جدید تشدید شود، گفت: نظارت‌ها مقطعی نیست و پس از این نیز با اشرافیت بیشتر و کنترل همه فرآیند‌ها انجام خواهد شد. آقای رضا رحمانی افزود: افزایش قیمت بنزین در قیمت کالا‌ها اثری ندارد و برای نظارت و برخورد با تخلفات، همه عوامل متفق القول و جدی هستند ضمن اینکه این نظارت‌ها مقطعی نیست. وی با بیان اینکه برخورد‌ها با متخلفان باید به نحوی باشد که موثر واقع شود اضافه کرد: در جلسه امروز مقرر شد که نظارت‌ها بر بازار تشدید و از ظرفیت‌های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان‌های صمت استانی و بخش‌های دیگر از جمله ظرفیت اصناف و اتحادیه‌ها استفاده بیشتری شود. آقای رحمانی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی هم خود گشت‌هایی دارد و هم گشت‌های مشترکی برگزار می‌کند که بنا شد این گشت‌ها بیشتر و از ظرفیت دستگاه‌های دیگر مانند دادستانی‌ها نیز استفاده بیشتری شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای نظارت و برخورد با تخلفات همه عوامل متفق القول و جدی هستند، افزود: مردم از طریق سامانه ۱۲۴ نیز گزارش‌های لازم را ارایه دهند، ضمن اینکه این سامانه ساعات کاری و تعداد نفرات خود را برای رسیدگی سریع‌تر به گزارش‌های مردمی بیشتر کرده است. رحمانی گفت: همکاران در موضوع رصد بازار جدی هستند و مشکلی در جدیت همکاران احساس نمی‌شود و بنا نیز بر این است که برخورد‌ها تشدید شود. وی با اشاره به ساز و کار‌های نظارتی انجام شده نیز افزود: به عنوان نمونه سامانه جامع انبار‌ها را راه اندازی و انبار‌های کشور را در آن ثبت کردیم و بنا بر این است که همه کالا‌ها در این سامانه ثبت شود که در حال تکمیل است. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همزمان در چند جبهه جلو می‌رویم، اضافه کرد: هم از مبدا تولید و هم از مبدا واردات شروع به کنترل قیمت‌ها کرده‌ایم و ان شاء الله در آینده به جایی می‌رسیم که هر کالایی را به صورت تکی بتوانیم رصد و ردیابی کنیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هر چند روی نظارت بر کالا‌های اساسی طبیعتا بیشتر حساس هستیم، اما در خصوص نظارت‌ها نه فقط کالا‌های اساسی بلکه همه کالا‌ها را رصد و پایش می‌کنیم. حسین مدرس خیابانی
ایلناایلنا1 ساعت قبل
تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد. به گزارش ایلنا به نقل از قوه قضاییه، در اجرای ماده ۲۹ قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب ۱۳۸۱/۱/۱۸ مجلس شورای اسلامی و به پیشنهاد شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، «تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری» از سوی رئیس قوه قضاییه به مراجع قضایی ابلاغ شد. متن کامل دستور العمل «تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری» به شرح ذیل می‌باشد. ۲- تعرفه دستمزد کارشناسان رشته معادن مربوط به ارزیابی ذخائر معدنی (احتمالی- ممکن – قطعی) طبق ماده ۱۱ این تعرفه خواهد بود. ماده۵۸- این تعرفه با ۵۸ ماده و ۲۷ تبصره جایگزین تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری، ‌ مصوب ۱۳۹۲/۷/۳۰ است و در تاریخ ۱۳۹۸/۸/۲۱ به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید و ۱۵ روز پس از انتشار در روزنامه رسمی لازم الاجرا است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: خوشبختانه کالا‌های اساسی به میزان کافی و در انبار‌های موجود است در تامین کالا‌های ضروری و اساسی مورد نیاز مردم هیچگونه مشکلی وجود ندارد. مدرس خیایانی تصریح کرد: مردم از ۴ روش موجود شامل تلفن گویای ۱۲۴، سامانه ثبت شکایات ۱۲۴، آپلیکیشن آپ و همچنین به صورت حضوری می‌توانند شکایات خود را طرح نمایند. ۳۰ هزار بازرسی روزانه برای کنترل قیمت‌هاحسین مدرس خیابانی گفت: ۴ هزار بازرس از سازمان حمایت، سازمان‌های صمت استان‌ها و اتاق اصناف در سطح کشور روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی میدانی را برای کنترل قیمت‌ها انجام می‌دهند. قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: درخصوص کنترل بازار علاوه بر این گشت‌های مشترک با سازمان تعزیرات حکومتی، اتحادیه‌های صنفی کل کشور نیز با ۱۵ هزار بازرس در قالب ۸ هزار بازرس قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کنند. مدرس خیابانی افزود: ستاد ویژه تنظیم بازار برای رصد قیمت‌ها در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نیز به صورت روزانه برگزار می‌شود و روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در تمام استان‌ها به طور مستمر تمامی قیمت‌ها را به دقت رصد می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری3 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

تغییر قیمت ناشی از افزایش نرخ بنزین نداریم

ایسنا4 دقیقه قبل

خروجی محدود از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال

مهر4 دقیقه قبل

معرفی اعضای جدید کمیته داوران/ اصفهانیان بازگشت

تسنیم7 دقیقه قبل

فیلم | افزایش قیمت بنرین چند درصد تورم ایجاد می‌کند؟

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

دولت بدون نظر مشورتی بخش خصوصی، تصمیم گیری نکند/ محدودیت‌های صادراتی و ناهموار بودن مسیر واردات دو مشکل اصلی صنعت سرب و روی

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل

مصوبه جدید کمیسیون قضایی مجلس درباره مهریه و جرائم غیرعمد

تسنیم8 دقیقه قبل