روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
میزان خودکشی نظامیان آمریکایی حکایت از ناتوانی ارتش آمریکا برای کنترل خودکشی نظامیان این کشور است که این آمار در سال ۲۰۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است.

آمریکا یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین ارتش‌های جهان را دارد اما یک بحران بزرگ نیز دارد و آن «خودکشی» در میان نظامیان خود است.

انتشار آمارهای جدید خودکشی در میان نظامیان آمریکایی نشان می‌دهد که با وجود تلاش‌های بسیار برای پیشگیری از خودکشی سربازان، هنوز ارتش آمریکا موفق نشده از این پدیده روانشناختی در میان نیروهای فعال و ذخیره خود پیشگیری کند.

میزان خودکشی نظامیان وظیفه فعال و نظامیان آسیب دیده آمریکایی رو به افزایش است؛ به گفته کارشناسان نظامی، در ۵ سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بیش از ۴۵ هزار نیرو‌ی وظیفه فعال و آسیب دیده خود را کشته‌اند که این آمار در سال ۲۰۱۸ به عدد روزانه ۲۴ خودکشی رسیده است!

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس - 4روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس - 5

بر اساس نتایج به‌دست آمده از تحقیقات کارشناسان، خودکشی‌های انجام شده در سال‌های اخیر بیشتر از آمار کشته‌های آمریکا در افغانستان و عراق است! این نتایج نشان می‌دهد از هر ۱۰ خودکشی، هفت مورد مربوط به نظامیان در حال خدمت است.

آخرین آمارهای پنتاگون نشان می‌دهد که میزان خودکشی سربازان وظیفه فعال در تمام شاخه‌های خدماتی در طی پنج سال گذشته، بیش از یک سوم افزایش یافته است؛ نرخ خودکشی در میان نظامیان آمریکایی در اواخر سال ۲۰۱۸، ۲۴٫۸ نفر از ۱۰۰ هزار نفر است.

این میزان خودکشی در بین افراد آسیب دیده در جنگ‌ها بسیار بیشتر است؛ بر اساس گزارش «کمیته نظارت و اصلاحات مجلس» آمریکا در سال ۲۰۱۶، تعداد آسیب‌دیدگان، ۱٫۵ برابر بیشتر از افرادی که در خدمت سربازی بسر می‌برند، بوده است؛ در بین افراد ۱۸ تا ۳۴ ساله، این میزان خودکشی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ به حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

کارشناسان می‌گویند، این خطر در سال اول از ترک خدمت یک آسیب دیده دو برابر می‌شود؛ کارشناسان علت این امر را ناامیدی افراد مجروح شده از دریافت کمک‌های مورد نیازشان می‌دانند؛ نظامیان مجروح شده برای بهبود خود به زودی بازنشسته می‌شوند اما این مسئله برای آنها دردسر‌های زیادی را به‌وجود می‌آورد؛ بسیاری از آنها، کمک‌های مناسبی دریافت نمی‌کنند و این مسئله زندگیشان را با چالش همراه می‌کند.

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس - 11

پنتاگون در سال جاری نیز در مورد خانواده‌های نظامی گزارش داد که در سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۸۶ خودکشی در بین همسران و وابستگان نظامیان آمریکایی رخ داده است.

خودکشی و رواج ناراحتی‌های روانی در میان سربازان آمریکایی موضوع جدیدی نیست و جدی‌ترین اخبار در این مورد به موج بزرگ خودکشی سربازان آمریکایی بازگشته از جنگ ویتنام در دهه ۷۰ میلادی باز می‌گردد.

روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس - 14روزانه ۲۴ نظامی آمریکایی با «خودکشی» جان خود را از دست می‌دهند + عکس - 15

کارشناسان معتقدند که خودکشی‌ها، پیچیده و ناشی از عوامل بسیاری هستند؛ یکی از این عوامل تصمیمات لحظه‌ای و بدون فکر است؛ مقامات پنتاگون می‌گویند اکثر اعضای خدمتی که با خودکشی می‌میرند، دارای بیماری روانی نیستند، بلکه آنها برای رفع استرس درونی خود دست به خودکشی می‌زندد.

ارتش آمریکا با حدود ۳ میلیون نیروی فعال و ذخیره نظامی، پر‌هزینه‌ترین ارتش جهان محسوب می‌شود که نیروهای آن در حال حاضر در حدود ۷۰۰ نقطه جهان مستقر هستند؛ در همین حال، ژنرال «مارتین دمپسی»، از مقامات عالی‌رتبه ارتش آمریکا به ناتوانی این نهاد نظامی برای کنترل و کاهش میزان خودکشی در میان سربازان اذعان می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری21 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر22 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری21 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

نظرها

اخبار بیشتر