انتقاد تند یک نماینده سمنان از صداوسیما
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. فرهنگ

انتقاد تند یک نماینده سمنان از صداوسیما

تابناکخبرگزاری تابناک |

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت استفاده از نقدینگی‌های سرگردان موجود در بازار در راستای تکمیل پروژه‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد.

به گزارش ایسنا-احمد همتی درجلسه شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با بیان اینکه این نقدینگی سرگردان هربار مشکلاتی در بخش‌های مختلف ایجاد می‌کند اظهار کرد: حدود دو تریلیون تومان نقدینگی سرگردان در سطح کشور وجود دارد اما استفاده مطلوبی از این سرمایه در جهت توسعه کشور نمی‌شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات و کمبودها در حوزه تامین اعتبار برای تکمیل پروژه‌ها بر ضرورت هدایت نقدینگی موجود در بازار تاکید و تصریح کرد: وضعیت استان سمنان در پیگیری پروژه‌ها به نسبت کشور بهتر است.

وی از عدم ثبات در مدیریت به عنوان یکی از جدی‌ترین مشکلات این استان نام برد و گفت: استان سمنان به طور متوسط هر دو سال یک استاندار جدید داشته و از آنجا که هر استاندار نیز یک تیم مدیریتی دارد و زمانی برای شناخت از استان نیاز دارد، معمولا تا این شناخت را پیدا می‌کند تا به برنامه‌های جدی بپردازد، تغییرات مدیریتی از سرگرفته می‌شود.

این عضو فراکسیون امید بر لزوم تداوم ثبات مدیریتی در این استان تاکید و خاطرنشان کرد: استان سمنان در این چند دهه از نبود ثبات مدیریت ضربه‌های زیادی خورده است البته این معضل محدود به استان سمنان نیست و این مشکل تقریبا در همه جای کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه فقدان ثبات مدیریتی سبب شده که مدیران در این چهار دهه عمدتا به حرف‌های کلی بپردازند ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در استان انتظار می‌رود که تا پایان دولت تغییر مدیریتی نداشته باشیم تا این برنامه‌ها به سرانجام برسند.

همتی با بیان اینکه استان سمنان از نظر وضعیت اداری، جایگاه خوبی را در سطح کشور دارد افزود: استان سمنان چه از نظر ظرفیت‌های طبیعی و چه پتانسیل انسانی و موقعیت جغرافیایی از توان بالایی برخوردار است باید از این توان در جهت توسعه استان، به نحو مطلوب استفاده شود.

وی با بیان اینکه سمنان از معدود استان‌هایی است که دارای سند آمایش سرزمینی است اضافه کرد: استان سمنان، از معدود استان‌هایی است که آمایش سرزمینی آن کامل شده بنابراین باید از این فرصت در جهت توسعه استان بهره گرفت.

این نماینده مردم با اشاره به برگزاری همایش‌های سرمایه‌گذاری در استان گفت: معمولا از دل این همایش‌ها چیز قابل توجهی بیرون نمی‌آید. توصیه می‌شود به‌جای برگزاری نشست‌ها و جلسات غیر کاربردی، برپیگیری مصوبات و اجرایی کردن آن‌ها تمرکز شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

وی با بیان اینکه تفاهمنامه‌های زیادی پیش از این در استان منعقد شده گفت: متاسفانه بسیاری از این تفاهمنامه‌ها پیگیری نشده و در حد همان تفاهمنامه باقی ماندند.

صداوسیما اطلاعات غلط به مردم می‌دهد!

نماینده سمنان در بخش دیگری با اشاره به تصویب اجرای طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی به انتقاد از ارائه اطلاعات غلط در خصوص این طرح پرداخت و گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها با ارائه اطلاعات غلط به صورت هماهنگ با برخی رسانه‌های خارجی و معاند می‌کوشند مانع از اجرای طرح شوند.

همتی با انتقاد از صداوسیما جمهوری اسلامی در همراهی با فضای ایجاد شده گفت: متاسفانه صدا و سیما در شبکه‌های سراسری سیما با تولید برنامه‌های مختلف در ارتباط با طرح انتقال آب از دریای خزر به کویر مرکزی به ارائه اطلاعات اشتباه و غیر واقعی به مخاطبان می‌پردازد.

وی با بیان اینکه صداوسیما به اشتباه از مخالفت مجلس با این طرح ملی خبر داد خاطرنشان کرد: مجلس هیچگاه با اجرایی شدن این طرح مخالفت نکرده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان ادامه داد: اینکه صداوسیما به نقل از مجلس اطلاعات غلط به مردم بدهد به زیان منافع ملی است.

وی با بیان اینکه استان سمنان پیش از بحث انتقال آب بین‌حوضه‌ای همه راه‌های ممکن را رفته است افزود: استان سمنان چه در بحث اصلاح الگوی مصرف و چه در بحث مدیریت مصرف و ارتقاء راندمان آبی از استان‌های پیشرو در کشور است. البته با وجود همه این اقدامات با مشکل کم آبی روبرو هستیم.

وی با اذعان به اینکه اطلاع‌رسانی‌ها در این بخش به شدت ضعیف بوده اظهار کرد: استان سمنان در بهره‌وری آب از استان‌های پیشگام است.

همتی با بیان اینکه طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی یک طرح ملی است به بررسی علمی طرح انتقال آب خزر به برگزاری یک همایش علمی در این ارتباط در دانشگاه سمنان پرداخت و افزود: متاسفانه مقالات و سخنرانی‌های این همایش ملی و علمی در اختیار عموم قرار نگرفته وگرنه می‌توانست به برخی از پرسش‌ها پاسخ دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | خاطره همایون شجریان از موتورسواری با علیرضا قربانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی فردا با موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» روی آنتن می‌رود. ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهاریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماهابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه ۲۴ آبان از شبکه قرآن پخش می‌شود. در این برنامه محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس عالی مسائل راهبردی به موضوع «ریشه یابی ضربات بر پیکره اسلام به دست اسلام نماها» می‌پردازد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: امروز دفاع از مسجدالاقصی و فلسطین بیش از هر زمان دیگر باید مورد توجه همه مسلمانان و جهانیان باشد. در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی رونمایی از آثار برگزیده مجمع جهانی تقریب مذاهب در مراسم آغاز به کار کنفرانس وحدت اسلامی از آثار برگزیده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد. سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور رئیس جمهور آغاز به کار کرد. در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی انقلاب اسلامی، آغازگر بیداری مسلمانان در جهان دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء گفت: در عراق، فلسطین و … شاهد توطئه‌های گوناگون صهیونیست‌ها، عربستانی‌ها و اماراتی‌ها برای خدشه‌دار کردن وحدت مردم هستیم. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: مأموریت یک رسانه فقط به گفتن ختم نمی‌شود، این گفتن باید مقوله حق را به قلب شنونده برساند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی ادامه داد: امروز بسیج و سپاه پاسداران آمادگی به خدمت گرفتن شما عزیزان را در تربیت نسل جوان انقلابی دارند. ژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به زودی افتتاح می‌شودرئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: پژوهشگاه علوم و دفاع مقدس به زودی افتتاح خواهد شد که در آن بازنشستگان نیرو‌های مسلح به کارگیری می‌شوند. سردار سرلشکر محمد باقری در مراسم قدردانی از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس افزود: نسلی که از آن‌ها به عنوان نسل پیشکسوت یاد می‌شود نسل انقلاب، دوران دفاع مقدس، امنیت و ثبات جمهوری اسلامی است، نسلی هستند که در دوران دفاع مقدس نقش اساسی داشتند. سردار باقری گفت: همه این‌ها از وجود پیشکسوتان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: بسیج و سپاه از پیشکسوتان نیرو‌های مسلح استقبال می‌کنند تا به عنوان فرماندهان بسیج در قشر‌های مختلف فعالیت کنند به ویژه که الگویی برای جوانان هستند.

نظرها

اخبار بیشتر