پایان بی نتیجه کمیته قانون اساسی سوریه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

پایان بی نتیجه کمیته قانون اساسی سوریه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
دور نخست برنامه‌های کمیته بررسی قانون اساسی سوریه تقريبا بدون نتيجه پایان یافت

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از الاخباریه سوریه، دور نخست برنامه‌های کمیته بررسی قانون اساسی سوریه پایان یافت و احمد الکزبری رئیس هیئت تحت حمایت دولت سوریه گفت: این هیئت تلاش کرد زمینه‌ای مشترک مبتنی بر اصول ملی ایجاد کند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیاز سوی دیگر، گیر پدرسون گفت: دور آینده نشست‌های کمیته بررسی قانون اساسی سوریه، بیست و پنجم این ماه آغاز می‌شود.

یارا صالح خبرنگار این شبکه گزارش داد: رئیس هیئت تحت حمایت دولت سوریه در کنفرانس خبری با تاکید بر پایبندی به اصول ملی، خلاصه‌ای از آنچه در جلسات کمیته اصلی بررسی قانون اساسی سوریه در پشت در‌های بسته برگزار شد، مطرح کرد.

احمد الکزبری گفت: همگان باید بدانند که ما در اینجا برای ایجاد کشوری دیگر جمع نشده‌ایم. جمهوری عربی سوریه به قوت خود باقی است. سوریه قانون اساسی، پارلمان، دولت، ارتش و موسسات دارد. ما در اینجا حاضر شدیم تا قانون اساسی را اصلاح کنیم و گفتیم شاید این اصلاحات از طریق اصلاح برخی مواد قانون اساسی انجام شود که از سال ۲۰۱۲ اجرا می‌شود و این قانون تا زمانی که ملت سوریه برای تدوین قانون اساسی جدید برنامه ریزی کند، اجرا خواهد شد. همچنین گفتیم ما با تدوین قانون اساسی جدید مشکلی نداریم.

خبرنگار این شبکه افزود: کنفرانس خبری گیر پدرسون فرستاده سازمان ملل به سوریه تا حد زیادی دیپلماتیک به نظر رسید. این در حالی است که مسئولیت وی مبنی بر تسهیل در اقدامات کمیته، ایجاب می‌کند که به نفع بررسی قضیه مبارزه با تروریسم مداخله کند.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

گیر پدرسون گفت: کمیته درباره بسیاری از مسائل مهم و از همه مهم‌تر، وحدت، حاکمیت و استقلال آن و همچنین ادامه مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر کرد. امیدواریم آغاز فعالیت این کمیته، به یافتن راه حل سیاسی برای بحران سوریه منجر شود.

خبرنگار این شبکه افزود: پیش از این، پدرسون یادداشت هشت تن از هیئت مجتمع ملی در محکومیت تجاوزگری‌های گروه‌های تروریستی در حلب دریافت کرد؛ یادداشتی که بار دیگر ثابت کرد که دیگر طرف‌ها با مذاکره درباره مبارزه با تروریسم مخالفت می‌کنند؛ حتی فراتر از آن، به دفاع از تروریست‌ها پایبند می‌مانند.

بنابراین، پنج روز گفتگو در نشست‌های پشت در‌های بسته تقریبا نتایجی به دنبال نداشت و هیئت‌های دیگر طرف‌ها از دستور کار خارج شدند. برخی خبر‌ها از جلسات درز کرد که به هیچ وجه درست نبود و دیدگاه‌های هیئت تحت حمایت دولت سوریه تحریف شد. برخی بر این باورند که تلاش هیئت طرف‌های دیگر برای به شکست کشاندن عمل این کمیته، با این واقعیت میدانی و سیاسی هماهنگی دارد؛ واقعیتی بر این مبنا که دشمنان سوریه در آنچه از طریق اقدامات تروریستی شکست خوردند، از طریق سیاسی بدان دست نخواهند یافت.

خبرنگار این شبکه در پایان گفت: کمیته بررسی تدوین قانون اساسی سوریه به نشست‌های خود پشت در‌های بسته پایان داد. این امید وجود دارد که نشست‌های این کمیته، منجر به باز شدن در‌های قانونی به روی راه حل سیاسی شود؛ راه حلی که همه سوری‌ها از آن راضی باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.

فیلم| شلیک پلیس هنگ‌کنگی از فاصله نزدیک به یک معترض

همشهریهمشهری1 روز قبل
این ویدئو افسر پلیس هنگکنگ را در حال تلاش برای مهار کردن یک معترض نشان می‌دهد، پیش از آن که از فاصله نزدیک به پشت یک معترض دیگر شلیک کند. این معترض روی زمین می‌افتد و افسر دو بار دیگر او به شلیک می‌کند. این ویدئو مربوط به تظاهرات روز دوشنبه ۲۰ آبان در هنگ‌کنگ است که معترضان در ساعات ازدحام بامدادی ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی را بند آوردند. فیلم به طور گسترده‌ای روی اینترنت منتشر شده است.

فیلم لحظه برخورد راکتی از غزه به یک بزرگراه در مرکز فلسطین اشغالی

مهرمهر1 روز قبل

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر