عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟

تابناکخبرگزاری تابناک |
پراید ۱۱۱، امروز به پیشروی خود در کانال ۵۰ میلیونی ادامه داده و با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی، به ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید سایپا ۱۳۱ هم ۲۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و با قیمت ۴۷ میلیون  و ۱۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. این افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی باعث شده پراید وانت امروز به ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد.
عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 0

فرید زاوه کارشناس بازار خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با اشاره به اینکه این روزها قیمت‌ها در بازار خودرو از نوسانات جزئی عبور کرده است، در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو گفت: اولین و اصلی‌ترین دلیل این است که عرضه کاهش یافته است. دومین دلیل به انتظارات تورمی که در سطح جامعه وجود دارد باز می‌گردد. دلیل سوم، خبر توقف تولید برخی خودروها از جمله پراید و پژو ۴۰۵ می‌باشد

به گزارش تابناک اقتصادی، آخرین آمار ارائه شده در مورد عملکرد صنعت خودرو نشان می‌دهد که طی ۷ ماهه سال جاری در مجموع ۴۳۰ هزار و ۸۲۳ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده است که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴٫۹ درصد افت داشته است. به طور خاص، میزان تولید خودروی سواری در هفت ماهه سال جاری ۳۹۵ هزار و ۷۸۳ دستگاه بوده است که این میزان تولید نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶٫۲ درصد کاهش داشته است.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 4

بررسی‌ها نشان می‌دهد در هفت ماهه نخست سال جاری، گروه صنعتی ایران خودرو در مجموع ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ دستگاه خودروی سواری و گروه صنعتی سایپا ۲۰۱ هزار و ۸۹ دستگاه خودروی سواری تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب میزان تولید این دو خودروساز بزرگ با افتی ۳۶٫۹ درصدی و ۲۴٫۱ درصدی روبه رو شده است.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 6

کاهش تولید پراید و تیبا در یک ماه/ ادامه توقف تولید سراتو

در گروه صنعتی سایپا بررسی آمارهای تولید ماهانه از سامانه کدال نشان می‌دهد که این خودروساز در هفت ماهه منتهی به مهر ماه سال جاری در مجموع ۱۰۵ هزار و ۸۲۶ دستگاه پراید، ۹۱ هزار و ۶ دستگاه تیبا، ۳ هزار و ۶۳۰ دستگاه سراتو، ۲۷۴ دستگاه آریو و ۴ هزار و ۸۳ دستگاه چانگان تولید کرده است. اگر بخواهیم این آمار را به صورت ماهانه مورد بررسی قرار دهیم در مهر ماه سال جاری گروه صنعتی سایپا ۱۲ هزار و ۷۶۲ دستگاه پراید تولید کرده است که در مقایسه با شهریور ماه این میزان تولید حدود ۲۷ درصد کاهش داشته است.

این کاهش تولید خودروی پراید از سوی گروه صنعتی سایپا در حالی رخ داده که طبق توافقات صورت گرفته قرار است تولید این خودرو در تیرماه سال آینده به صورت کامل متوقف شود. همچنین در مهرماه سال جاری میزان تولید تیبا در مقایسه با شهریورماه با کاهشی ۲۵٫۵ درصدی به ۱۱ هزار و ۲۷۸ دستگاه رسید. توقف تولید سراتو در مهرماه سال جاری به مانند ماه قبل‌تر ادامه داشت، آریو که تولید آن در شهریور ماه به صفر رسیده بود، گروه صنعتی سایپا در مهرماه ۱۵۴ دستگاه از آن را تولید کرد و تولید خودروی چانگان نیز با رشدی ۲ درصدی در مقایسه به شهریورماه به ۸۱۲ دستگاه رسید.

ادامه توقف مونتاژ سوزوکی/دانگ فنگ و ایران خودرو به آخر خط رسیدند؟

بررسی آمارهای ماهانه گروه صنعتی ایران خودرو در سامانه کدال نشان می‌دهد که در هفت ماهه نخست سال جاری این گروه صنعتی ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه از گروه پژو، ۲۱ هزار و ۴۶۶ دستگاه از گروه سمند، ۱۱۴ دستگاه سوزوکی، ۳۶ هزار و ۷۸۳ دستگاه رانا، هزار و ۶۱۱ دستگاه تندر، ۳ هزار و ۲۸۷ دستگاه هایما، ۳ هزار و ۳۵۴ دستگاه دانگ فنگ و ۴ هزار و ۷۶۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ایران خودرو تولید در گروه پژو را در مهر ماه سال جاری در مقایسه با شهریورماه با رشدی ۹ درصدی به ۱۷ هزار و ۶۰۹ دستگاه رسانده است. در این گروه خبری از تولید پژو ۳۰۱ که در تیرماه سال جاری از خط تولید آن رونمایی شد، نیست و همچنین قرار است که تولید پژو ۴۰۵ هم طبق گفته وزیر صنعت تا پایان امسال متوقف شود. رضا رحمانی در مورخه ۳۰ مهرماه گفت: «تولید پژو ۴۰۵ glx بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود». شایان ذکر است که میزان تولید پژو ۲۰۰۸ در مهرماه سال جاری با کاهشی ۷۶ درصدی نسبت به شهریورماه سال جاری به ۱۲۵ دستگاه رسیده است.

در گروه سمند نیز ایران خودرو تولید خود در مهرماه سال جاری در مقایسه با شهریور ماه را افزایش داده است و از ۲ هزار و ۶۹۸ دستگاه به ۳ هزار و ۴۵۰ دستگاه رسانده است.

در مهر ماه سال جاری باز هم خودروی سوزوکی ویتارا به مانند چند ماه گذشته مونتاژ نشده است و در مقابل میزان تولید این خودرو عدد صفر در مهرماه درج شده است. همچنین به نظر می‌رسد ایران خودرو و دانگ فنگ هم به پایان خط همکاری رسیده‌اند و تولید این خودروی چینی نیز در مهرماه سال جاری به مانند شهریور ماه صفر بوده است.

خودروهای رانا، دنا، تندر و هایما نیز در مهرماه سال جاری در مقایسه با شهریورماه با رشد تولید رو به رو شده‌اند و گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب از هر کدام از این خودروها ۵۲۲ دستگاه، ۲۸۳۱ دستگاه، ۵ دستگاه و ۴۵۱ دستگاه تولید کرده است.

وعده وزیر صمت عملی نشد!

کاهش تولید خودرو در هفت ماهه نخست سال جاری در حالی است که رضا رحمانی وزیر صمت در اسفندماه سال گذشته وعده افزایش تولید خودرو در سال جاری را داده بود.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 18

رضا رحمانی، وزیر صنعت ابتدای اسفند پارسال با بیان اینکه برخی نوسانات مقطعی است، گفته بود: مردم نباید تحت تاثیر فضای روانی قرار گیرند، چرا که به هر میزان مصرف کننده‌ها تقاضا داشته باشند، در کشور قابل تامین است به خصوص در ماه‌های آینده که شاید تولید بیش از رقم کنونی افزایش یابد و با این افزایش تولید قیمت‌ها متعادل‌تر می‌شود.

وضعیت قیمت خودروها در بازار چگونه است؟

هر چند که سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو پاسخگوی خبرنگار تابناک اقتصادی نبود اما بررسی روند قیمت خودرو در چند روز اخیر خبر از افزایش چشمگیر قیمت‌ها در بازار خودرو می‌دهد.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

امروز مورخه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸ قیمت خودروهای سایپا در مقایسه با روز گذشته به صورت یک دست افزایش یافته‌اند. تیبا صندوق دار با یک میلیون تومان افزایش به ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت تیبا دو، ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و در قیمت ۵۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. قیمت ساینا نیز رشد یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی را تجربه نموده است و به ۶۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

پراید ۱۱۱، امروز به پیشروی خود در کانال ۵۰ میلیونی ادامه داده و با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی، به ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید سایپا ۱۳۱ هم ۲۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و با قیمت ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. این افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی باعث شده پراید وانت امروز به ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد.

در خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو، بیشترین افزایش قیمت مربوط به وانت آریسان بوده که در یک روز سه میلیون تومان گران شده و به ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

سمند LX با کاهش ناچیز ۱۰۰ هزار تومانی به ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. پژو ۲۰۶ امروز در بازار با ثبات قیمت همراه بوده است. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار با همان قیمت روز‌های قبل یعنی ۸۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که حدود ۱۸ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 28

پژو ۴۰۵ GLX در بازار ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. رانا در بازار امروز تغییری نسبت به روز‌های قبل ندارد و همچنان با قیمت ۸۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا امروز با افزایش قیمت یک میلیون تومانی به نرخ ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است. دنا پلاس هم یک میلیون تومان افزایش قیمت را پشت سر گذاشته و در بازار با نرخ ۱۳۶ میلیونی خرید و فروش می‌شود.

آیا تنها کاهش تولید موجب افزایش قیمت خودروها شده است؟

فرید زاوه کارشناس بازار خودرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با اشاره به اینکه این روزها قیمت‌ها در بازار خودرو از نوسانات جزئی عبور کرده است، در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو گفت: اولین و اصلی‌ترین دلیل این است که عرضه کاهش یافته است. هر چند که متاسفانه آمار روزانه‌ای در مورد میزان تولید خودرو توسط خودروسازان کشور منتشر نمی‌شود اما طبق آمار رسمی که وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده است، در هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عرضه خودرو ۳۵ درصد کاهش یافته است.

دومین دلیل به انتظارات تورمی که در سطح جامعه وجود دارد باز می‌گردد. با اینکه اقتصاد کشور یک تورم سنگینی را پشت سر گذاشت اما به دلیل آنکه تغییری در سیاست‌های پولی کلان ایجاد نشد و همچنان موتور تولید نقدینگی به سرعت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به علاوه اتفاقات سیاسی که در حال رخ دادن می‌باشد باعث شده است تا همچنان انتظارات تورمی وجود داشته باشد و باعث افزایش قیمت شود.

وی افزود: همچنین دلیل سوم، خبر توقف تولید برخی خودروها از جمله پراید و پژو ۴۰۵ می‌باشد که در افزایش قیمت در بازار خودرو موثر بوده است. چرا که این توقف تولید این پالس را به بازار می‌دهد که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد میزان تولید خودرو کاهش خواهد یافت و از سوی دیگر خودروسازان به گونه‌ای عمل نکرده‌اند که فعالان بازار به این نتیجه برسند که با این توقف تولید، خودروهای دیگر جایگزین آن‌ها خواهد شد. مثلا تولید خودرویی مانند تیبا که به عنوان جایگزین پراید مطرح می‌شود، آن قدری نیست که بازار را امیدوار به جایگزینی کند.

این کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه به نظر من هنوز التهاب بازار خودرو شروع نشده است، ادامه داد: اما این خطر وجود دارد که این التهاب بازار را فرا گیرد.

زاوه در پاسخ به اینکه سوداگران چقدر نقش در افزایش قیمت خودرو در این روزها دارند، گفت: من واژه سوداگر را زیاد قبول ندارم. یک میلیون نفر در سال گذشته خودروهایی را به نرخ سال ۹۶ ثبت نام کردند. اینکه ما این افراد را سوداگر بنامیم درست نیست. اینها یک میلیون نفری بودند که حالا یا با رابطه و یا با شانس موفق به ثبت نام خودرو به نرخ سال ۹۶ شدند. به مانند کسانی که موفق شده بودند ارز و سکه را به نصف قیمت خریداری کنند. این رفتار آدم‌ها به دلیل قوانین و مقررات اشتباهی است که از سوی سیاستگذاران اتخاذ می‌شود.

وقتی که دولت دائما رفتارهای غلط و اشتباهی انجام می‌دهد نتیجه آن چیزی جز سوداگری توسط مردم نمی‌شود. حالا این پرسش مطرح است که کسی اندک سرمایه‌ای دارد که در حال کاهش است این سرمایه را چه کند؟ وقتی شایعه‌ها یا اخباری چون مالیات ستانی از سپرده‌های بانکی به جامعه منتقل می‌شود دیگر اعتماد مردم سلب می‌شود. وقتی مردم به دولتی در سال ۹۶ رای دادند که وعده‌های فراوانی داد و عمل نکرد دیگر اعتماد کاهش خواهد یافت. هنگامی که اعتماد کاهش یافت جامعه تلاش می‌کند تا خودش را مستقل از دستورات دولتی نجات دهد. وقتی دولت چیزی می‌گوید اتفاقا اثر معکوس می‌گذارد و عوضی که باعث شود بازار آرام شود بدتر بازار ملتهب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا7 ساعت قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی «طرح الحاق یک تبصره به ماده ۵ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی» در دستور کار قرار گرفت. نمایندگان با ۱۶۴ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۹ نماینده حاضر در مجلس، ماده واحده این طرح را به شرح زیر به تصویب رساندند: ماده واحده: متن زیر به عنوان تبصره ۵ به ماده ۵ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی الحاق می‌شود: «تبصره ۵: سازمان تأمین اجتماعی با تعریف «مالک واحد» موضوع تبصره یک این ماده، به عنوان سهامدار بانک رفاه کارگران، با رعایت شروط ذیل تا پنج سال بعد از تصویب این تبصره از شمول حکم این ماده مستثنی خواهد بود؛ در صورتی که هر یک از شروط ذیل نقض شود، بانک رفاه کارگران مشمول حکم این ماده و تبصره ۲ آن خواهد شد و وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است ظرف مدت یک سال سهام مازاد بر ۳۳ درصد سازمان تأمین اجتماعی در بانک رفاه را از طریق بورس اوراق بهادار یا خارج از بورس اوراق بهادار در چارچوب قوانین و مقررات به فروش رسانده و وجوه حاصل از فروش سهام مازاد را پس از کسر هزینه‌های مربوط، به سازمان تأمین اجتماعی مسترد نماید. الف انتشار عمومی آخرین صورت‌های مالی سالانه، تلفیقی، حسابرسی شده، سازمان تأمین اجتماعی تا ۶ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این تبصره و برای سال‌های بعد تا پایان تیرماه سال بعدب رعایت سقف رشد سالانه مانده بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی با تعریف «مالک واحد» موضوع تبصره یک به بانک رفاه کارگران در سطح حداکثر ۱۰ درصد علاوه بر رعایت سایر مقررات بانک مرکزیج تأمین شرایط پذیرش بانک رفاه کارگران در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران تا حداکثر دو سال پس از لازم‌الاجرا شدن این قانوند واگذاری ۳۳ درصد از سهام بانک رفاه کارگران و درخواست پذیرش در بورس اوراق بهادار یا فرابورس در سال‌های سوم و چهارم و ۳۴ درصد از سهام این بانک تا حداکثر پنج سال پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون».
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر راه و شهرسازی در ششمین کنفرانس بین المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم که صبح امروز در محل کتابخانه ملی گشایش یافت گفت: مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان مورد بازنگری اساسی واقع شده است و بزودی با ابلاغ مقررات جدید آن و الزامی شدن این مبحث مهم، شاهد صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی خواهیم بود. آقای محمد اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های زیادی برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای در دست اجرا دارد که کاهش شدت مصرف انرژی در بخش‌های مختلف حمل و نقل از آن جمله است. وی گفت: یکی از دستورات کاری وزارت راه و شهرسازی، خلق مسیر‌های جدید هوایی با هدف کاهش مصرف سوخت بوده و به همین دلیل در چند سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مسیر هوایی جدید ایجاد شده است که در نتیجه روزانه ۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور کمتر ایجاد می‌شود. آقای اسلامی گفت: توسعه ناوگان ریلی از ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر به ۱۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر و همچنین استفاده از سوخت کم سولفور در ناوگان دریایی از جمله اقدامات برای کاهش گاز‌های آلاینده و مبارزه با تغییرات اقلیمی است که در این جهت چند شرکت دانش بنیان مشغول تهیه و سولفور زدایی از سوخت کشتی‌ها هستند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر زندگی و معیشت جمع زیادی از مردم گفت: توسعه ناموزون و بی توجهی به موضوعات زیست محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی، از طاقت زیست بوم فراتر بوده موجب ناهنجاری‌های زیست محیطی شده است و باید با لحاظ کردن تعهد عقلی و اجتماعی به سمت توسعه پایدار حرکت و از توسعه بی رویه پرهیز کنیم. وی تصریح کرد: ضوابط مصرف و بهینه سازی انرژی باید به فرهنگ غالب ملت ایران بدل شود و پایداری محیط زیست را در اجرای طرح‌های عمرانی جزو تکالیف خود بدانیم و ظرفیت تاب آوری شهر‌ها و سکونتگاه‌ها را افزایش دهیم و با هوشمند سازی شهر‌ها و طراحی مراکز تجمعی و کسب و کار‌ها سفر‌های درون شهری به حداقل برسد ضمن اینکه توجه به توسعه فضا‌های سبز و پارک‌ها باید در اولویت ساخت و ساز‌های شهر‌ها قرار گیرد. ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم روز‌های ۲۷ و ۲۸ آبان در پنج محور «پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیل و مخاطرات جوی و اقلیمی»، «اثرات تغییر اقلیم و آسیب‌پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی»، «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب‌آوری»، «سازگاری و کاهش پیامد‌های زیان‌بار تغییر اقلیم» و «آثار و آسیب‌پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم» برگزار می‌شود.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
وی در توضیح اقدامات صورت گرفته در حوزه بهره‌وری آب گفت: یکی از موضوعاتی که در این دوره از وزارت خود به آن پرداخته‌ام بهره‌وری آب بوده است. به عنوان یک کارشناس می‌گویم آنچه در ارتباط با بهره‌وری آب در ۶ سال گذشته انجام شد در تاریخ کشور بی‌سابقه بوده است. حجتی گفت: از نظر بهره‌وری آبیاری و چگونگی انتقال آن بهر‌ه‌وری از ۳۸ درصد به ۴۴ درصد در سال ۹۶ ارتقا یافته است. برای اجرای الگوی کشت با توجه به بهبود در بهره‌وری آب نیاز به الزاماتی است. باید ابزار قانونی، مالی و آموزشی به خدمت گرفته شود و با کشاورز به تفاهم برسیم تا الگوی کشت اجرا شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| یحیی ضیایی مهرجردی، دبیر اتحادیه مالکان کشتی ایران درباره سوخت شناورها گفت: ‌ سوخت شناورها گازوئیل است و در حال حاضر دو نوع سوخت یارانه‌ای و آزاد (بانکرینگ) برای شناورها داریم. دبیر اتحادیه مالکان کشتی ایران تأکید کرد: فعلا ناوگان تجاری بخش خصوصی، سوخت آزاد دریافت می‌کند. ضیایی با اشاره به اینکه در حوزه شناورهای تجاری پیگیری‌های زیادی داشتیم، افزود: این شناورها تجاری، کالاهای صادراتی را به کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس نظیر قطر، امارات، کویت و عمان جابه‌جا می‌کنند. سوخت شناورهای مسافری هر لیتر ۳۰۰ تومانوی اظهار داشت: در‌ شناورهای مسافری که تعداد آنها محدودتر است، ‌تعاونی‌های مسافری در بندرعباس، بندر لنگه و بندر چارک داریم که شناورها از سرزمین اصلی به جزایری نظیر کیش، قشم، ابوموسی، هرمز و لارک تردد می‌کنند. دبیر اتحادیه مالکان کشتی افزود: ‌ این شناورها سوخت به قیمت هر لیتری ۳۰۰ تومان دریافت می‌کنند، بنابراین بخش مسافری یارانه دریافت می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری14 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری40 دقیقه قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمنا10 دقیقه قبل

تخصیص سهمیه سوخت سرویس مدارس بر اساس پیمایش و به صورت اعتباری

فارس12 دقیقه قبل

رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ساعت ۲۴13 دقیقه قبل

ممانعت از برگزاری یک کارگاه آموزشی در دانشگاه شیراز

عصر ایران14 دقیقه قبل

دوشنبه ۲۷ آبان | ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی

همشهری14 دقیقه قبل

در جلسه سران قوا درباره قیمت بنزین چه گذشت؟

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل