:: معصومی نژاد-سیاست‌های خصمانه ضد ایرانی آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

:: معصومی نژاد-سیاست‌های خصمانه ضد ایرانی آمریکا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تداوم مشکلات بانکی ناشی از سیاستهای خصمانه امریکا ضد ایران و انفعال دولت ایتالیا موجب مشکلات زیادی شده است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، تداوم مشکلات بانکی و مالی ناشی از سیاستهای خصمانه امریکا ضد ایران و انفعال دولت ایتالیا، موجب مشکلات زیادی شده است.سازمان هواپیمایی کشوری ایتالیا اعلام کرد پروازهای مستقیم ماهان ایر به شهرهای رم و میلان، فقط تا ۱۵ دسامبر اینده (۲۴ اذرماه) برقرار خواهد بود. انفعال دولت ایتالیا، خسارت‌های زیادی به شرکتهای ایتالیایی وارد کرده است.

یک کارآفرین ایتالیایی گفت: متاسفانه تداوم مشکلات بانکی میان ایتالیا و ایران، بسیاری از شرکت‌ها از جمله شرکت ما را متضرر کرده است.

در همین حال شرکت هواپیمایی ایران ایر، یک سال پیش پس از گذشت بیش از نیم قرن پرواز در مسیر تهران رم تهران به طور ناگهانی تنها پرواز مستقیم خود را به پایتخت ایتالیا لغو کرد.

البته قطع پروازهای ایران ایر به رم ربط چندانی به امریکا و یا ایتالیا نداشته و بر اساس تصمیم مسئولان هما اتخاذ گردید که موجب ناخرسندی ایرانیان ساکن مرکز و جنوب ایتالیا شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

یک کارمند نمایندگی فروش بلیط ایران ایر در رم گفت: هر روز شمار زیادی از ایرانیان مقیم ایتالیا با تماس تلفنی با دفتر ایران ایر و یا حضور در دفتر ما پیگیر اگاهی از برقراری مجدد پرواز ایران ایر به رم هستند.

از سوی دیگر به گفته کارشناسان، قطع پروازهای روزانه الیتالیا، بزرگترین شرکت هواپیمایی ایتالیا به ایران که از حدود یک سال پیش تحت فشار امریکا صورت گرفت، می‌توانست فرصتی طلایی برای هما به منظور جذب مسافران ان باشد که تا به امروز تحقق نیافته است.

البته خبر خوب این که عباس داودی نماینده فروش ایران ایر در ایتالیا اعلام کرد که پروازهای هما در مسیر تهران رم تهران تا یک ماه دیگر مجددا برقرار خواهد شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیشات لیست:

۱- کارآفرین ایتالیایی

۲- کارمند نمایندگی فروش ایران ایر در رم

۳ و ۴ - دو شهروند ایرانی مقیم ایتالیا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
الفالف10 ساعت قبل
انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبانپس از اجرا شدن طرح افزایش قیمت بنزین، عباسعلی کدخدایی در توییتی خواهان پاسخگویی دولت شد که عباس عبدی از این اتفاق انتقاد کرد. از نظر بنده شورای نگهبان مهم‌ترین رکن حقوقی این کشور است، ولی کمترین اعتبار حقوقی را در استدلال‌های مهم آن شاهدیم. اینکه شورای نگهبان بر اساس قانون عمل می‌کند فقط یک ادعاست، این ادعا را باید به محک داوری حقوقدانان سپرد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و گفتارهایی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی.
الفالف1 روز قبل
این موضوع به خصوص پس از مرور اظهارات اکید دولتمردان در روزهای نزدیک به اجرای تصمیم افزایش قیمت بنزین قابل مشاهده است. جملگی این دولتمردان بر افزایش نیافتن قیمت بنزین تاکید داشتند و اجرای ناگهانی این تصمیم علیرغم اظهارات یادشده چیزی جز دروغگویی را به ذهن افکار عمومی متبادر نمی‌کند. ادعای پوپولیستی نبودن تصمیم یاد شده دولتی هم متاسفانه مضحک‌تر از آن است که کسی آن را باور کند. وانگهی اظهارات نوبخت درباره بازگشت همه مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به مردم خود گویای میزان باور دولتمردان ما به حقیقت و دوری از عوامگرایی است. اگر قرار باشد آنگونه که نوبخت می‌گوید تمام درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین دوباره به خود مردم برگردد اساسا چرا باید قیمت آن افزایش یابد!

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری18 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تمامی دستگاه‌ها برای احیای تالاب جازموریان همراه شوند

همشهری25 دقیقه قبل

خسارت ۲۰۰ میلیارد تومانی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای

نامه‌نیور28 دقیقه قبل

سرنوشت نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک/ حاشیه هایی که همچنان ادامه دارد

میزان‌آنلاین28 دقیقه قبل

خواص پرتقال برای سلامت بدن

مشرق‌نیوز28 دقیقه قبل

محدودیت‌ تجمعات بر خلاف قانون اساسی است/ بستن راه گفت‌و‌گو بر پیکر جامعه زخم می‌زند / وزارت کشور ۲۰ سال است اجازه حتی یک تجمع را هم نداده است

خبر فوری28 دقیقه قبل