بررسی بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زوم‌جی
  4. سرگرمی
بررسی بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰

بررسی بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰

زوم‌جیخبرگزاری زوم‌جی |
بازی موبایل Gangsters 1920 با سبک گرافیکی خاص و ایده‌ی بسیار جالبی که دارد، بیشتر به‌جای سرگرمی، سردرگمی را برای مخاطب خود به‌ارمغان می‌آورد. همراه بررسی زومجی باشید.

دوره‌ی «رکود بزرگ» یکی از مهم‌ترین و عجیب‌ترین دوران تاریخ آمریکا است. در این دوره از تاریخ آمریکا، کاهش مخارج، بحران‌های بانکی، افت شدید بازار سهام و مواردی از این دست، همراه هم می‌شوند و یک وضعیت اقتصادی شدیدا خراب را برای این کشور رقم می‌زنند؛ وضعتی که یک افسردگی بزرگ را نیز در این کشور حاکم می‌کند. بدیهی است که وضعیت اقتصادی ناپایداری که درموردش مشغول صحبت هستیم، تاثیر خود را روی مردم کشور هم می‌گذارد و اتفاقات عجیب و تلخ بسیار زیادی مثل قتل‌ها و سرقت‌های بزرگ، در این دوره از تاریخ کشور آمریکا رخ دادند.مقاله‌های مرتبط: جدیدترین بازی های اندروید و آیفون؛ از R-Type Dimensions EX تا Slaps And Beans بهترین بازی های اندروید و آیفون هفته سوم آبان 1398

اتمسفر حاکم بر آمریکا در دوره‌ی رکود یا افسردگی بزرگ یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در رشد و محبوبیت ژانر نوآر (Noire) است. ژانری از سینما که در آن برای خلق اتمسفر دوره‌ی نام‌برده، از تکنیک‌هایی خاص در نورپردازی و فیلم‌برداری استفاده می‌شد و جذابیت خاص آن، درکنار ژانرهایی مثل وسترن، نوآر را به‌یکی از پرمحصول‌ترین سبک‌هایی از هنرهای تصویر بدل کرد که ریشه‌ی آن به‌دل تاریخ آمریکا برمی‌گردد. بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰ هم یک بازی موبایل است که در دوره‌ی افسردگی بزرگ دهه‌های ۲۰ - ۳۰ میلادی آمریکا داستان خود را روایت می‌کند. استودیو سان‌لایت گیمز (Sunlight Games) به‌تازگی این اثر را برای موبایل و پی سی توسعه داده و منتشر کرده است. همراه زومجی باشید تا نگاهی به‌این بازی موبایل بیندازیم و ببینیم که آیا ارزش دارد که وقتمان را پای تجربه‌اش بگذاریم یا نه.

بررسی بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰ - 3

همان‌طور که از اسم اثر هم پیدا است، بازی در سال ۱۹۲۰ میلادی جریان دارد. درپی گیرودارهای عصر رکورد بزرگ آمریکا، قتل‌ها و سرقت‌هایی که در آن زمان رخ می‌داد، به یکی از بانک‌های بزرگ آمریکا دست‌برد زده می‌شود و شما که کاراگاه لیک (Lake) باشید، باید اسرار این پرونده‌ی عجیب را موشکافی و حل کنید. داستان بازی بسیار ساده است و صدالبته که از یک بازی موبایلی انتظار نمی‌رود که یک داستان پیچیده را روایت کند. در طول هر مرحله از بازی، با شخصیت‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید که هیچ یک از آن‌ها در داستان بازی اهمیت چندانی ندارند و صرفا باید چند دیالوگ را با شما برقرار کنند. دیالوگ‌هایی که بسیار بچه‌گانه نوشته‌ شده‌اند و اتمسفری که کم‌وبیش توسط فضاسازی بازی ساخته می‌شود را خراب می‌کنند.روند بازی به‌شدت گیج‌کننده است. شباهت اتاق‌ها به‌یکدیگر و نبود یک نقشه، سردرگمی گیمر را به‌شدت بالا می‌برد و شباهت بصری اتاق‌ها به‌یکدیگر، این موارد در ۲ ضرب می‌کند!

اما گیم‌پلی بازی جایی است که باید تمامی بار سرگرم‌کنندگی بازی را روی دوش خود حمل کند. بازی Gangsters ۱۹۲۰ واقعا گیم‌پلی عجیبی دارد و گیمر را به‌شدت اذیت می‌کند تا اینکه بالاخره راه می‌افتد! ‌ این بازی، اثری ماجرایی است و قسمت زیادی از وقت خود را باید برای پیدا کردن سرنخ‌ها و راه رفتن در اتاق‌ها صرف کنید. در ابتدا باید گفت که بازی هیچ راهنمایی خاصی را برای شما در نظر نگرفته و صرفا با نگارش چند جمله سعی می‌کند تمامی مکانیزم‌های خود را به‌شما یاد بدهد. سیستم‌های گیم‌پلی بازی هم پیچیدگی چندانی ندارند و کل بازی Gangsters ۱۹۲۰ به حرکت در اتاق‌های مختلف، پیدا کردن آیتم‌‌های متخلف و صحبت کردن با افراد خلاصه می‌شود. بازی بدون اینکه هیچ نقشه‌ای را به شما بدهد، کاری می‌کند که در اتاق‌های مختلف دنبال اسناد بگردید و از آنجایی که ساختار اتاق‌ها شباهت بسیار زیادی بهم دارند، در گشت‌وگذار بین اتاق‌های مختلف خیلی اذیت خواهید شد. بازی برای اینکه چالش‌برانگیز هم باشد و روند گیم‌پلی بازی یکنواخت نشود، یک‌سری تله‌ی مرگبار مختلف را در برخی از اتاق‌ها تعبیه کرده است. برخی از این موانع یک‌سری انسان هستند که با محض دیدن شما به‌سمت‌تان تیراندازی می‌کنند و برخی دیگر، ‌ یک‌سری مجسمه‌ی اسکلت و یک‌سری توپ فوتبال‌ (!) هستند که با برخود به‌آن‌ها کشته خواهید شد که خب در یک بازی که ماجراهای آن در دنیایی کاملا رئال جریان دارد، کشته شدن توسط لمس یک توپ فوتبال یا یک مجسمه، به‌شدت عجیب، کمیک و خنده‌دار است! در کل، گیم‌پلی Gangsters ۱۹۲۰ واقعا گیج‌کننده است و با وجود اینکه حس‌وحال یک کاراگاه را کم‌وبیش خوب منتقل می‌کند اما، با موارد عجیبی که دارد و توضیحات کمی که در قسمت آموزش خود به‌شما ارائه می‌کند، پیش‌روی در آن را برایتان به‌کاری شدیدا سخت و اذیت‌کننده بدل می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار تفریحی

بررسی بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰ - 7

بازی در قسمت صداگذاری و موسیقی هم مثل گیم‌پلی و داستان، موارد خاصی را برای ارائه ندارد و هرچقدر که در موزیک/صداگذاری ضعیف عمل می‌کند، در بخش گرافیک و جلوه‌های بصری عملکردی قابل قبول را ثبت کرده است. در بازی هیچ صدای خاصی به‌گوش نمی‌رسد؛ نه دیالوگ، نه موزیک و صرفا یک‌سری افکت خاص برای قدم زدن و صدای شلیک شدن گلوله‌های تفنگ‌ها که متاسفانه این افکت‌ها هم دیر هنگام به‌اجرا درمی‌آید و به‌اصطلاح، با چشمه‌ی صوت خود سینک نیستند! اما برخلاف جلوه‌های صوتی، عملکرد گرافیکی بازی به‌نسبت بهتر است. بازی Gangsters ۱۹۲۰ یک آرت‌استایل خاص را برای خودش انتخاب کرده که به‌شکلی خوب و مناسب، حال‌وهوای دهه‌ی ۲۰ - ۳۰ میلادی را برای گیمر بازسازی می‌کند. طراحی‌های اتاق‌های مختلف بازی از رنگ‌بندی‌هایی مشابه رنج می‌برند و حسابی شما را هنگام گشت زدن در آن‌ها گیج خواهند کرد. تنوع کم محیط‌ها هم از دیگر مواردی هستند که هم به‌سرگرم‌کنندگی بازی ضربه می‌زنند و زیبایی بصری بازی را هم کاهش می‌دهند.

بررسی بازی موبایل Gangsters ۱۹۲۰ - 9

در پایان باید گفت که بازی Gangsters ۱۹۲۰ می‌توانست یک بازی موبایل استاندارد باشد اما گیر مواردی مثل گیج‌کننده بودن گیم‌پلی، حوصله‌سربر بودن، تکراری شدن محیط‌ها، صداگذاری ضعیف و مواردی از این دست افتاده و نمی‌تواند یک بازی موبایل سرگرم‌کننده باشد. اگر به‌فضاسازی‌های نوآر و ماجراهای کاراگاهی علاقه‌مند هستید و با ایرادات این بازی کنار می‌آیید، Gangsters ۱۹۲۰ را تجربه کنید؛ در غیر این صورت، بازی‌های معمایی/جنایی بهتری از Gangsters ۱۹۲۰ را برای تجربه کردن می‌توانید پیدا کنید.

این بازی روی پلتفرم اندروید بررسی شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب22 ساعت قبل
بنابراین بد نیست به سه نکته مهم در این خصوص اشاره کنیم: موهای شما بیش از حد چرب استیکی از نکته‌های مهم در خصوص شامپو این است که بتواند چربی موها را به شکل کامل حذف کند. با این وجود می‌توان گفت که افرادی که موهای بیش از حد چرب دارند از این موضوع جدا می‌شوند. حالت موهایتان تغییر کرده استتغیر حالت موها می‌تواند نشانه‌ای باشد که موهای شما با شامپوی قدیمی شما سازگاری ندارد. درواقع خشکی بیش از حد موها نشانه‌ای از زمان لازم برای تغییر شامپو است. البته گاهی استفده بیش از حد از نگ مو می‌تواند به علت رنگ کردن بیش از حد موها یا استفاده از اتو و سشوار مو رخ دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
این روزها اغلب سرویس‌های بهداشتی خارجی دارای دست خشک کن هایی هستند که هوای گرم را به سمت دست افراد انتشار می‌دهند اما جالب است بدانید که استفاده از این دستگاه می‌تواند بسیار خطرناک‌تر از چیزی باد که تصور می‌شود. . مطابق مطالعه‌های انجام شده درمورد کارآیی بهداشتی روشهای مختلف خشک کردن دست، مشخص شده که یک حوله کاغذی دستها را با کارایی بیشتری خشک می‌کند و باکتری‌های بیشتری را از روی دستان شما خارج می‌کند. محققان دریافتند که خشک کن‌های هوای گرم و جت می‌توانند انواع باکتری‌های موجود در دستان شما را افزایش دهند. هنگامی که دست‌ها به مدت ۳۰ ثانیه در معرض هوای گرم دست خشک کن قرار گرفت، بین ۱۸ تا ۶۰ کلنی باکتری در این فضا رشد کردند. با این حال، به گفته پل سویتز، مدیر کنترل عفونت در دانشگاه پزشکی Upstate، خشک کن‌های دستی برای استفاده ایمن هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او افزود: امیدوارم برنامه جامع و ملی گردشگری کشور با کمک یونسکو ایجاد شود. *سازمان جهانی گردشگری از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حمایت می‌کندمارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری از آقای مونسان برای این دیدار تشکر کرد و گفت: برای تهیه این چهارچوب کمک می‌کنم تا برنامه جامع گردشگری در ایران که بسیار مهم است، اجرایی شود. آقای تیموری تصریح کرد: اکنون این طرح مشترک با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو آغاز شده است. برای تحقق برنامه جامع گردشگری برنامه‌هایی را برای ملاقات‌های مارچلو نوتاریانی مشاور سازمان جهانی گردشگری، سابرینا سالیس هماهنگ کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو، سوتان سوتکوفسکی سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران با معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی، نمایندگان و دستگاه‌های مرتبط با گردشگری، بخش خصوصی، فعالان گردشگری و دانشگاه‌های حوزه گردشگری در نظر گرفته‌ایم. *در برنامه جامع گردشگری باید به مدیریت ریسک توجه شودسابرینا سالیس هماهنگ کننده امور گردشگری ایران در دفتر منطقه‌ای یونسکو در ادامه گفت: در برنامه جامع گردشگری ایران باید به مدیریت ریسک توجه شود، اولویت اصلی یونسکو این است تا یک برنامه کلی اجرا شود و مالکیت و رهبری آن نیز بر عهده مردم ایران باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، آقای پرهام جانفشان با اعلام اینکه پژوهش، سنگ بنای توسعه گردشگری و صیانت از میراث‌فرهنگی است خاطر نشان کرد: تشکیل کارگروه پژوهشی در ذیل اتاق فکر گردشگری در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد. وی گفت: در حوزه میراث‌فرهنگی نشست «پژوهش باستان‌شناسی در دشت لار» در حوزه گردشگری، همایش ژئوتوریسم تهران در حوزه سرمایه‌گذاری، نشست «پژوهش و بررسی راهکار‌های جذب سرمایه‌گذاری» در حوزه گردشگری و رفع موانع به ترتیب در روز‌های ۲۵، ۲۶ و ۲۷ آذر برگزار می‌شود. مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران افزود: پژوهشگران و فعالان حوزه‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری برای اطلاع از زمان و محل برگزاری نشست‌ها می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۵۴۲۰۲۰ پیامک کنند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
گروهی از باستان شناسان ۴ تخم مرغ متعلق به ۱۷۰۰ سال پیش را در انگلیس کشف کردند. اما به طور تصادفی سه تخم مرغ را شکستند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، باستان شناسان این تخم مرغها را به طور اتفاقی هنگام حفر آیلسبوری، باکینگهامشیر، در یک گودال کشف کردند. جالب است بدانید که سه تخم مرغ شکسته بوی تند و زننده‌ای را متساعد می‌کردند اما این تیم باستان موفق به حفظ چهارمین نمونه شد. علت وجود تخم مرغ‌ها نیز این است که تخم مرغ را با تولد دوباره و باروری مرتبط می‌کردند. "
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر