عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟

تابناکخبرگزاری تابناک |
پراید ۱۱۱، امروز به پیشروی خود در کانال ۵۰ میلیونی ادامه داده و با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی، به ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید سایپا ۱۳۱ هم ۲۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و با قیمت ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. این افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی باعث شده، پراید وانت امروز به ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد.
عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 0

فرید زاوه کارشناس بازار خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با اشاره به اینکه این روزها قیمت‌ها در بازار خودرو از نوسانات جزئی عبور کرده است، در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو گفت: اولین و اصلی‌ترین دلیل این است که عرضه کاهش یافته است. دومین دلیل به انتظارات تورمی که در سطح جامعه وجود دارد بازمی گردد. دلیل سوم، خبر توقف تولید برخی خودروها از جمله پراید و پژو ۴۰۵ است.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ آخرین آمار ارائه شده در مورد عملکرد صنعت خودرو نشان می‌دهد، در هفت ماهه سال جاری در مجموع ۴۳۰ هزار و ۸۲۳ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴٫۹ درصد افت داشته است. به طور خاص، میزان تولید خودروی سواری در هفت ماهه سال جاری ۳۹۵ هزار و ۷۸۳ دستگاه بوده که این میزان تولید نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶٫۲ درصد کاهش داشته است.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 4

بررسی‌ها نشان می‌دهد در هفت ماهه نخست سال جاری، گروه صنعتی ایران خودرو در مجموع ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ دستگاه خودروی سواری و گروه صنعتی سایپا ۲۰۱ هزار و ۸۹ دستگاه خودروی سواری تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب میزان تولید این دو خودروساز بزرگ با افتی ۳۶٫۹ درصدی و ۲۴٫۱ درصدی روبه رو شده است.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 6

کاهش تولید پراید و تیبا در یک ماه/ ادامه توقف تولید سراتو

در گروه صنعتی سایپا بررسی آمارهای تولید ماهانه از سامانه کدال نشان می‌دهد که این خودروساز در هفت ماهه منتهی به مهر ماه سال جاری در مجموع ۱۰۵ هزار و ۸۲۶ دستگاه پراید، ۹۱ هزار و ۶ دستگاه تیبا، ۳ هزار و ۶۳۰ دستگاه سراتو، ۲۷۴ دستگاه آریو و ۴ هزار و ۸۳ دستگاه چانگان تولید کرده است. اگر بخواهیم این آمار را ماهانه بررسی کنیم، در مهر ماه سال جاری گروه صنعتی سایپا ۱۲ هزار و ۷۶۲ دستگاه پراید تولید کرده که در مقایسه با شهریور ماه این میزان تولید حدود ۲۷ درصد کاهش داشته است.

این کاهش تولید خودروی پراید از سوی گروه صنعتی سایپا در حالی رخ داده که طبق توافقات صورت گرفته قرار است تولید این خودرو در تیرماه سال آینده کامل متوقف شود. همچنین در مهرماه سال جاری میزان تولید تیبا در مقایسه با شهریورماه با کاهشی ۲۵٫۵ درصدی به ۱۱ هزار و ۲۷۸ دستگاه رسید. توقف تولید سراتو در مهرماه سال جاری به مانند ماه قبل‌تر ادامه داشت، آریو که تولید آن در شهریور ماه به صفر رسیده بود، گروه صنعتی سایپا در مهرماه ۱۵۴ دستگاه از آن را تولید کرد و تولید خودروی چانگان نیز با رشدی ۲ درصدی در مقایسه به شهریورماه به ۸۱۲ دستگاه رسید.

ادامه توقف مونتاژ سوزوکی/دانگ فنگ و ایران خودرو به آخر خط رسیدند؟

بررسی آمارهای ماهانه گروه صنعتی ایران خودرو در سامانه کدال نشان می‌دهد در هفت ماهه نخست سال جاری این گروه صنعتی ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه از گروه پژو، ۲۱ هزار و ۴۶۶ دستگاه از گروه سمند، ۱۱۴ دستگاه سوزوکی، ۳۶ هزار و ۷۸۳ دستگاه رانا، هزار و ۶۱۱ دستگاه تندر، ۳ هزار و ۲۸۷ دستگاه هایما، ۳ هزار و ۳۵۴ دستگاه دانگ فنگ و ۴ هزار و ۷۶۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کرده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ایران خودرو تولید در گروه پژو را در مهر ماه سال جاری در مقایسه با شهریورماه با رشدی ۹ درصدی به ۱۷ هزار و ۶۰۹ دستگاه رسانده است. در این گروه خبری از تولید پژو ۳۰۱ که در تیرماه سال جاری از خط تولید آن رونمایی شد، نیست و همچنین قرار است که تولید پژو ۴۰۵ هم طبق گفته وزیر صنعت تا پایان امسال متوقف شود. رضا رحمانی در سی ام مهرماه گفت: «تولید پژو ۴۰۵ glx بنزینی تا پایان امسال متوقف می‌شود». شایان ذکر است که میزان تولید پژو ۲۰۰۸ در مهرماه سال جاری با کاهشی ۷۶ درصدی نسبت به شهریورماه سال جاری به ۱۲۵ دستگاه رسیده است.

در گروه سمند نیز ایران خودرو تولید خود در مهرماه سال جاری در مقایسه با شهریور ماه را افزایش داده است و از ۲ هزار و ۶۹۸ دستگاه به ۳ هزار و ۴۵۰ دستگاه رسانده است.

در مهر ماه سال جاری باز هم خودروی سوزوکی ویتارا به مانند چند ماه گذشته مونتاژ نشده و در مقابل میزان تولید این خودرو عدد صفر در مهرماه درج شده است. همچنین به نظر می‌رسد، ایران خودرو و دانگ فنگ هم به پایان خط همکاری رسیده‌اند و تولید این خودروی چینی نیز در مهرماه سال جاری به مانند شهریور ماه صفر بوده است.

خودروهای رانا، دنا، تندر و هایما نیز در مهرماه سال جاری در مقایسه با شهریورماه با رشد تولید رو به رو شده‌اند و گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب از هر کدام از این خودروها ۵۲۲ دستگاه، ۲۸۳۱ دستگاه، ۵ دستگاه و ۴۵۱ دستگاه تولید کرده است.

وعده وزیر صمت عملی نشد!

کاهش تولید خودرو در هفت ماهه نخست سال جاری در حالی است که رضا رحمانی، وزیر صمت در اسفندماه سال گذشته وعده افزایش تولید خودرو در سال جاری را داده بود.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 18

رضا رحمانی، وزیر صنعت ابتدای اسفند پارسال با بیان اینکه برخی نوسانات مقطعی است، گفته بود: مردم نباید تحت تاثیر فضای روانی قرار گیرند، چون به هر میزان مصرف کننده‌ها تقاضا داشته باشند، در کشور قابل تأمین است، به خصوص در ماه‌های آینده که شاید تولید بیش از رقم کنونی افزایش یابد و با این افزایش تولید قیمت‌ها متعادل‌تر می‌شود.

وضعیت قیمت خودروها در بازار چگونه است؟

هر چند که سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو پاسخگوی خبرنگار تابناک اقتصادی نبود؛ اما بررسی روند قیمت خودرو در چند روز اخیر، از افزایش چشمگیر قیمت‌ها در بازار خودرو خبر می‌دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

امروز هجدهم آبان ماه ۱۳۹۸ قیمت خودروهای سایپا در مقایسه با روز گذشته یک دست افزایش یافته‌اند. تیبا صندوق دار با یک میلیون تومان افزایش به ۵۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت تیبا دو، ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و در قیمت ۵۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. قیمت ساینا نیز رشد یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی را تجربه نموده و به ۶۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

پراید ۱۱۱، امروز به پیشروی خود در کانال ۵۰ میلیونی ادامه داده و با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی، به ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید سایپا ۱۳۱ هم ۲۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و با قیمت ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. این افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی باعث شده پراید وانت امروز به ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد.

در خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو، بیشترین افزایش قیمت مربوط به وانت آریسان بوده که در یک روز سه میلیون تومان گران شده و به ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

سمند LX با کاهش ناچیز ۱۰۰ هزار تومانی به ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. پژو ۲۰۶ امروز در بازار با ثبات قیمت همراه بوده است. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار با همان قیمت روز‌های قبل یعنی ۸۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که حدود ۱۸ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است.

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار خودرو چیست؟ - 28

پژو ۴۰۵ GLX در بازار ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و به ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. رانا در بازار امروز تغییری نسبت به روز‌های قبل ندارد و همچنان با قیمت ۸۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

دنا امروز با افزایش قیمت یک میلیون تومانی به نرخ ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است. دنا پلاس هم یک میلیون تومان افزایش قیمت را پشت سر گذاشته و در بازار با نرخ ۱۳۶ میلیونی خرید و فروش می‌شود.

آیا تنها کاهش تولید موجب افزایش قیمت خودروها شده است؟

فرید زاوه کارشناس بازار خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با اشاره به اینکه این روزها قیمت‌ها در بازار خودرو از نوسانات جزئی عبور کرده است، در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو گفت: اولین و اصلی‌ترین دلیل این است که عرضه کاهش یافته است. هر چند متأسفانه آمار روزانه‌ای در مورد میزان تولید خودرو توسط خودروسازان کشور منتشر نمی‌شود اما طبق آمار رسمی که وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرده، در هفت ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عرضه خودرو ۳۵ درصد کاهش یافته است.

دومین دلیل به انتظارات تورمی که در سطح جامعه وجود دارد بازمی گردد. با اینکه اقتصاد کشور یک تورم سنگینی را پشت سر گذاشت به دلیل آنکه تغییری در سیاست‌های پولی کلان ایجاد نشد و همچنان موتور تولید نقدینگی به سرعت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و به علاوه اتفاقات سیاسی که در حال رخ دادن است باعث شده تا همچنان انتظارات تورمی وجود داشته باشد و باعث افزایش قیمت شود.

وی افزود: همچنین دلیل سوم، خبر توقف تولید برخی خودروها از جمله پراید و پژو ۴۰۵ می‌باشد که در افزایش قیمت در بازار خودرو موثر بوده است، چون این توقف تولید این پالس را به بازار می‌دهد که حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد میزان تولید خودرو کاهش خواهد یافت و از سوی دیگر خودروسازان به گونه‌ای عمل نکرده‌اند که فعالان بازار به این نتیجه برسند که با این توقف تولید، خودروهای دیگر جایگزین آن‌ها خواهد شد. مثلا تولید خودرویی مانند تیبا که به عنوان جایگزین پراید مطرح می‌شود، آن قدری نیست که بازار را امیدوار به جایگزینی کند.

این کارشناس بازار خودرو با بیان اینکه به نظر من هنوز التهاب بازار خودرو شروع نشده است، ادامه داد: اما این خطر وجود دارد که این التهاب بازار را فرا گیرد.

زاوه در پاسخ به اینکه سوداگران چقدر نقش در افزایش قیمت خودرو در این روزها دارند، گفت: من واژه سوداگر را زیاد قبول ندارم. یک میلیون نفر در سال گذشته خودروهایی را به نرخ سال ۹۶ ثبت نام کردند. اینکه ما این افراد را سوداگر بنامیم درست نیست. اینها یک میلیون نفری بودند که حالا یا با رابطه و یا با شانس موفق به ثبت نام خودرو به نرخ سال ۹۶ شدند. به مانند کسانی که موفق شده بودند ارز و سکه را به نصف قیمت خریداری کنند. این رفتار آدم‌ها به دلیل قوانین و مقررات اشتباهی است که از سوی سیاستگذاران اتخاذ می‌شود.

وقتی که دولت دائم رفتارهای غلط و اشتباهی انجام می‌دهد نتیجه آن چیزی جز سوداگری توسط مردم نمی‌شود. حالا این پرسش مطرح است که کسی اندک سرمایه‌ای دارد که در حال کاهش است این سرمایه را چه کند؟ وقتی شایعه‌ها یا اخباری چون مالیات ستانی از سپرده‌های بانکی به جامعه منتقل می‌شود دیگر اعتماد مردم سلب می‌شود. وقتی مردم به دولتی در سال ۹۶ رأی دادند که وعده‌های فراوانی داد و عمل نکرد دیگر اعتماد کاهش خواهد یافت. هنگامی که اعتماد کاهش یافت جامعه تلاش می‌کند تا خودش را مستقل از دستورهای دولتی نجات دهد. وقتی دولت چیزی می‌گوید اتفاقا اثر معکوس می‌گذارد و عوضی که باعث شود بازار آرام شود بدتر بازار ملتهب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.

اصلاح راه‌های هوایی برای توسعه حمل و نقل سبز

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما رئیس سازمان هواشناسی کشور در ششمین همایش بین المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم با اشاره به افزایش ۳۰ هزار کیلومتری راه‌های هوایی کشور و در نتیجه‏ کوتاه شدن مسیر‌ها گفت: اصلاح راه‌های هوایی نقش مهمی در کاهش تولید دی اکسید کربن و توسعه حمل و نقل سبز در کشور داشته است. رئیس سازمان هواشناسی کشورخانم سحر تاجبخش مسلمان افزود: سهم حمل و نقل در موضوع تغییرات اقلیمی و توسعه گاز‌های گلخانه‌ای حدود ۱۴ درصد برآورد شده است و حمل و نقل زمینی و هوایی بیش از سایر مد‌های حمل و نقل در این زمینه تاثیر گذار است. وی با اشاره به نقش افزایش راه‌های هوایی در بهبود شرایط زیست محیطی کشور، گفت: امیدواریم با تبدیل فضای ایران به شاهراه هوایی در چارچوب توسعه پایدار، رونق اقتصادی و مسائل زیست محیطی از جمله تولید گاز‌های گلخانه‌ای بتوانیم راه را برای پیشرفت به سوی پرواز‌ها و حمل و نقل سبز توسعه دهیم. وی افزود: تبدیل فضای ایران به شاهراه هوایی و مرکز تبادل منطقه‌ای می‌تواند ایران را به یکی از مبادی کاهش گاز‌های گلخانه‌ای جهان بدل کند. وی تصریح کرد: یکی از مسایل تاثیرگذار در تغییر اقلیم، موضوع حمل و نقل است و در این میان حمل و نقل هوایی یکی از عوامل و حوزه‌هایی است که تاثیر زیادی در تولید گاز دی اکسید کربن دارد.
برنابرنا5 ساعت قبل
سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد؛ کالای ثبت نشده، احتکار محسوب شده و با متخلفین برخورد می‌شود. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در راستای عمل به تکالیف قانونی منبعث از بند (ث) ماده (۶) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین‌نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مذکور، ثبت مشخصات انبارها و مراکز نگهداری کالا، مالک انبار و کالا، میزان و نوع کالای ورودی و خروجی به آنها در قالب سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا الزامی است. بدیهی است عواقب برخورد قانونی با موارد مغایر احراز شده در بازرسیهای مستمر عوامل بازرسی درسطح کشور متوجه صاحبان کالا و انبارداران خواهد بود. این اطلاعیه به منزله ابلاغیه رسمی تلقی شده و اجرای آن برای تمامی واحدهای اقتصادی ذی‌نفع الزامیست. در پایان از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه مراتب را از طریق مراجعه حضوری و یا انعکاس به شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها و یا اپلیکیشن آپ اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.
تابناکتابناک23 ساعت قبل
با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین می‌توان گفت که دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است که در این دوران نرخ تورم سالانه ۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد. افزایش نرخ تورم به کاهش ارزش قدرت خرید مردم منجر خواهد شد هر چند که دولت وعده داده است تا بخشی از این کاهش قدرت خرید را جبران کند. بنابراین این افزایش نرخ تورم به نوعی موجب کاهش قدرت خرید مردم خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که از روز جمعه مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری با آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین دوران جدیدی برای اقتصاد ایران آغاز شده است. در شرایط فعلی و با افزایش قیمت بنزین سعی کنید حتی المقدور برای جابجایی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری17 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری43 دقیقه قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مراسم بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی برگزار شد

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 دقیقه قبل

اتیوپی به دنبال خرید جنگنده‌های رافال و موشک‌های هسته‌ای فرانسه

ایسنا5 دقیقه قبل

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمنا13 دقیقه قبل

شکایت یک سازمان حقوقی از خلیفه حفتر در دادگاهی در آمریکا

ایسنا14 دقیقه قبل

تخصیص سهمیه سوخت سرویس مدارس بر اساس پیمایش و به صورت اعتباری

فارس15 دقیقه قبل

رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ساعت ۲۴16 دقیقه قبل