(ویدئو +۱۶) شلیک سرباز اسراییلی به جوان فلسطینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. سیاسی

(ویدئو +۱۶) شلیک سرباز اسراییلی به جوان فلسطینی

فراروخبرگزاری فرارو |
این ویدئو لحظه تکان دهنده‌ای را نشان می‌دهد که یک افسر پلیس اسرائیلی برای سرگرمی از پشت سر به یک فلسطینی غیر مسلح بی دفاع شلیک می‌کند. پس از اصابت گلوله پلاستیکی به مرد، او بر زمین افتاده و از درد به خود می‌پیچد. در فیلم مشخص است که سربازان اسراییلی به عربی به مرد می‌گویند که "برو بیرون" و در حالی که مرد از آن‌ها دور می‌شود به او شلیک می‌کنند.

کد ویدیو دانلود

پلیس قبل از شلیک افسر زن به او دستورات متنقاضی می‌دهد. پلیس اسراییل بیان کرد که مرد صدمه جدی‌ای ندیده است، اما روزنامه هاآرتص گزارش داد که صدمه مرد مجروح جدی است. پلیس اسراییل در بیانیه‌ای بیان کرد که افسر زن از کار اخراج شده است. سخنگوی پلیس اسراییل گفت که وزارت دادگستری تحقیق درباره این واقعه را آغاز کرده که به گفته وی یک سال و نیم پیش اتفاق افتاده است.

سازمان آزادی بخش فلسطین، اسرائیل را نسبت به این حادثه مورد انتقاد قرار داد و از سازمان ملل خواست که درباره این موضوع دخالت کند. ساف اظهار کرد که این ویدئو میزان نفرت کور و نژاد پرستی صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

سازمان حمایت از حقوق بشر اسرائیل گفت که فرهنگ مصونیت از مجازات در چنین حادثه‌هایی در حال اپیدمی شدن است. سخنگوی این سازمان بیان داشت: این مستندات استثنایی نشان می‌دهد که این گفته مقام‌های امنیتی اسراییلی کاملا دروغ است: «نیرو‌های امنیتی اسرائیل به هیچ وجه به یک فلسطینی آسیب نمی‌رسانند»

او در ادامه گفت: چنین مواردی نتیجه مستقیم فرهنگ مصونیت از مجازات در برابر فلسطینی‌ها از طرف دولت اسرائیل است، که برای تداوم کنترل نظامی این کشور بر فلسطینی‌ها بسیار حیاتی است.

در این سرزمین سه میلیون فلسطینی در کنار بیش از چهارصد هزار اسرائیلی زندگی می‌کنند؛ در شهرک‌هایی که طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند.

منبع: دیلی میل

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز (چهارشنبه) موج تازه‌ای از حملات تجاوزگرانه خود را به نوار غزه از سرگرفتند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، در بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی آمده است، ارتش دست به تعدادی حمله هوایی به مواضع جهاد اسلامی در غزه زد. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منطقه غرب غزه در نزدیکی اردوگاه الشاطی را بمباران کردند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دو حمله نیز به دو زمین کشاورزی در شهر غزه داشتند. جنبش حماس نیز از زبان فوزی برهوم سخنگوی این جنبش اعلام کرد، ممانعتی با مداخله هر طرفی برای پایان دادن به تجاوزارت رژیم صهیونیستی نمی‌بیند.

حمله راکتی جهاد اسلامی به اسرائیل

تابناکتابناک1 روز قبل
یک فرمانده بلندپایه گروه فلسطینی جهاد اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۲ نوامبر در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه توسط اسرائیل ترور شد. مقامات رژیم صهیونیستی، بهاء ابوالعطا را «مسئول صدها حمله علیه مردم اسرائیل» خوانده و ترور او را نتیجه عملیات مشترک بین ارتش و نیروی شاباک اسرائیل عنوان کرده‌اند. شبه‌نظامیان فلسطینی وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به این حمله شماری از شهرهای اسرائیل از جمله تل‌آویو را هدف حملات راکتی خود قرار دادند. تصاویر ثبت شده از برخورد یکی از این راکت‌ها را می‌بینید.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
المفتاح گفت: مسئله دیگر این است که چنین عملیاتی نشان دهنده وحشت دشمن صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی از هنگام شکست در لبنان در سال ۲۰۰۶، از رویارویی مستقیم با محور مقاومت همواره فرار کرده است. اگر به گذشته باز گردیم، متوجه می‌شویم که ترور، فرهنگ صهیونیست‌ها است، ترور‌هایی که در تونس، پاریس و پیش از این در استرالیا اتفاق افتاد. بر همین اساس ما باید همانند دشمن به آن پاسخ دهیم و رهبران و شخصیت‌های صهیونیست را هدف قرار دهیم. در همین حال هیچ اختلافی در موضع گروه‌های فلسطینی در این باره نمی‌بینیم و این به معنای وحدت و یکپارچگی مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی است.

نظرها

اخبار بیشتر