تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است

تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جلسه بررسی روند تکمیل کتابخانه مرکزی یزد، گفت: تکمیل کتابخانه مرکزی، هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد، در سالی است که این شهر پایتخت کتاب ایران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، نشست بررسی روند تکمیل کتابخانه مرکزی یزد با حضور مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد؛ اسماعیل شفاعی، معاون اداری مالی نهاد؛ امین متولیان، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد؛ لیلی هاشمی، مدیرکل فناوری اطلاعات؛ هادی ناصری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل؛ اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه‌ها و هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد و همچنین رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد؛ محمدرضا زارع ده آبادی، مدیرعامل مخابرات استان و نمایندگانی از شهرداری یزد در کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد.

رمضانی در این جلسه اظهار داشت: قریب به ۲۵ سال از عمر کتابخانه مرکزی یزد می‌گذرد. همه تلاش ما این است که کتابخانه مرکزی یزد در سالی که این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده، به بهره‌برداری برسد.

تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 3

وی افزود: تکمیل این کتابخانه که بیش از ۲۴ سال از زمان آغاز احداث آن می‌گذرد، هدیه‌ای از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی به مردم فرهنگ‌دوست یزد است.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد، تصریح کرد: برنامه عملیاتی برای افتتاح این کتابخانه دو وجه اساسی دارد؛ اولین بخش، تکمیل پروژه است که اجرای آن با پیمانکار و مشاور بوده و نهاد نیز ضمن نظارت‌های لازم در این بخش، خواستار اجرای زمان‌بندی دقیق در تکمیل کتابخانه است تا به لطف الهی این کتابخانه در دهه فجر سال جاری و یا سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌ها در اسفندماه، به بهره‌برداری برسد.

رمضانی ادامه داد: مبحث مهم دیگر برای تکمیل کتابخانه، تجهیز آن است که این بخش نیز شامل تأمین تجهیزات اداری، الکترونیکی و کتابخانه‌ای می‌شود و نهاد در این زمینه نیز در حال رایزنی، تهیه باکیفیت‌ترین تجهیزات و تأمین هزینه‌های موردنیاز است.

تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 7

اسماعیل شفاعی، معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در این نشست با بیان اینکه نهاد به طور جدی به دنبال تأمین هزینه‌های تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی یزد است، بیان کرد: مشاور و پیمانکار پروژه، نگران تأمین هزینه‌ها نباشند؛ پرداخت وجوه موردنیاز همزمان با تکمیل کتابخانه، به مرور صورت می‌پذیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 10

وی همچنین از واریز ۱۴ درصد مبلغ پیش‌پرداخت پیمانکار در روزهای آتی خبر داد و گفت: مبالغ پرداختی به پیمانکار به صورت مستمر و منظم انجام خواهد شد و در مقابل نیز توقع داریم مراحل کار طبق زمان‌بندی صورت گرفته به پیش برود و پروژه در موعد اعلام شده بهره‌برداری شود.

هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ماه‌های اخیر در کتابخانه مرکزی یزد گفت: پس از برگزاری جلسه مناقصه کتابخانه و انتخاب پیمانکار، عملیات تکمیل کتابخانه به سرعت آغاز شده است و در گام نخست نیز منتظر ارائه لیستی از ایرادات و نواقص پروژه از سوی پیمانکار و مشاور هستیم تا بتوانیم در کم‌ترین زمان ممکن نسبت به رفع نواقص و کمبودها اقدام کنیم.

تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 13

وی همچنین خواستار فعال‌شدن کارگاه عملیات عمرانی توسط پیمانکار در کم‌ترین زمان ممکن شد.

موضوع کابل‌کشی فیبر نوری کتابخانه نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که مقرر شد با هماهنگی نماینده نهاد کتابخانه‌ها، مخابرات استان و شهرداری یزد در خصوص چگونگی انتقال فیبر نوری به کتابخانه و برقراری اتصال شبکه کتابخانه و اختصاص پهنای باند مناسب به کتابخانه، در این خصوص بحث و تبادل نظر شود.

در پایان این جلسه نیز معاونان و مدیران‌کل ستادی نهاد از بخش‌های مختلف کتابخانه‌ دیدن کردند.

گفتنی است، پس از واگذاری پروژه کتابخانه مرکزی یزد به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در نخستین گام برای تکمیل کتابخانه، با برگزاری مناقصه، پیمانکار پروژه انتخاب و معرفی و پس از آن نیز عملیات تکمیل و تجهیز کتابخانه به سرعت آغاز شد. پیش‌بینی می‌شود با پیگیری روند تکمیل کتابخانه و انجام تعهدات پیمانکار در موعد مقرر، کتابخانه مرکزی یزد پس از ۲۵ سال در بهمن یا اسفندماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 18تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 19تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 20تکمیل کتابخانه مرکزی هدیه نهاد به مردم فرهنگ‌دوست یزد است - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایمناایمنا1 روز قبل
اکبر نیکان پور در خصوص نمایش آثار خود که در گالری متن به نمایش گذاشته است به خبرنگار ایمنا می‌گوید: بیشتر نقاشی‌ها محیط زیست شهری که بافت قدیمی دارد و درحال از بین رفته است را به تصویر می‌کشد؛ در آثار چه خانه هایی که در حال ساخت است و چه خانه‌های قدیمی که بیشتر در آن‌ها روح زندگی جریان داشت وجود دارد، همچنین تلاش کردم بخش بیشتر آثارم تصویری از فضای دوران کودکی‌ام باشد. این هنرمند ادامه می‌دهد: متاسفانه امروزه بافت سنتی از بین رفته است و بیشتر تلاش کردم در این نمایشگاه عالم انسان، حیوان و گیاه را به تصویر بکشم تا هم زیستی سه عالم را نشان دهم. وی با بیان اینکه ۴۰ اثر در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است، خاطرنشان می‌کند: هدف برگزاری نمایشگاه نشان دادن آثارم به دانشجویان بود تا با محیط زیست خود بهتر آشنا شوند و باید بگویم وظیفه هنرمند تولید اثر است و گالری داران می‌توانند با فروش به اقتصاد هنر کمک کنند. به گزارش ایمنا، نمایشگاه آثار اکبر نیکان پور تا ۱۱ آذر در گالری متن واقع در خیابان آبشار اول پلاک ۲۵ از ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان هنردوستان خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد نماز جمعه تهران، این ستاد در این اطلاعیه با اعلام تغییر مکان برگزاری نماز جمعه تهران افزود: نماز جمعه تهران از ۹۸/۰۹/۰۱ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

عنصر ناشناخته جدول مندلیوف از زبان نابغه ۷ ساله + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، آرش آمرزش کودک هفت ساله در برنامه اعجوبه‌ها تسلط خود به جدول مندلیوف را نشان داد و گفت: به نظرش یک عنصر ناشناخته در این جدول وجود دارد. وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به تشریح آناتومی بدن پرداخت. بیشتر بخوانید: مکالمه جالب مهران غفوریان با یک اسب در برنامه تلویزیونی! + فیلمانتهای پیام/برنامه اعجوبه‌ها با اجرای مهران غفوریان + فیلم
صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ خانم فریبا فرزام، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره این نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه کتاب‌های تازه‌ای که در طول سال ۹۸ در کتابخانه میراث‌فرهنگی گردآوری شده را به نمایش گذاشته‌ایم. این آثار از طریق خرید از نمایشگاه‌های بین‌المللی و اهدا به این کتابخانه گردآوری شده‌اند.» او افزود: «این کتاب‌ها به صورت دو مجموعه فارسی و غیرفارسی هستند و زبان بسیاری از آن‌ها روسی است. بخش عمده‌ای از این مجموعه را کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه به پژوهشگاه اهدا کرده است.» مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: «نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پژوهشگران این حوزه و آشنایی آن‌ها با تازه‌های نشر در این حوزه می‌تواند بسیار مفید باشد.» نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مناسبت هفته کتاب از امروز ۲۶ آبان تا چهارشنبه ۲۹ آبان میزبان علاقه‌مندان است.

(ویدیو) ماجرای کپی‌برداری برنامه «اعجوبه‌ها» و پاسخ مهران غفوریان

فراروفرارو1 روز قبل
«اعجوبه‌ها» با اجرای مهران غفوریان شب‌های شنبه و یکشنبه از شبکه سه سیما پخش می‌شود. به گزارش باشگاه جوان، در حالی برنامه «اعجوبه‌ها» روی آنتن شبکه سه می‌رود که صحبت‌هایی مبنی بر کپی بودن آن از یک برنامه خارجی با عنوان " little big shots» مطرح شده؛ اینکه برنامه از لحاظ دکور و شکل طراحی آن حتی استفاده از نور و رنگ بنفش هم از یک برنامه خارجی کپی شده است. منتقدان مطرح کردند که تلویزیون به این نتیجه رسیده، هرچه کپی به نسخه اصلی شبیه باشد با استقبال بیشتری از طرف مخاطب روبرو می‌شود. مهران غفوریان در قسمت دوم برنامه اعجوبه‌ها پیرامون این موضوع گفت: با پخش قسمت اول مخاطبان به ما لطف داشتند؛ البته برخی از کپی بودن برنامه صحبت کردند. بله، برنامه ما شبیه آن برنامه خارجی است؛ اما باید توجه کنید که تفاوت اساسی و خاصی هم دارد؛ اینکه یک تیم حرفه‌ای و متخصص حوزه کودک برای این برنامه تلاش می‌کنند و ما سعی داریم «اعجوبه‌ها» رنگ و بوی ایرانی داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری59 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

همکاری وزارت محیط زیست آلمان برای حل مشکل پسماند خوزستان

ایسنا5 دقیقه قبل

ضعیف‌ترین بازیکنان فصل؛ مهاجم پرسپولیس و هافبک تراکتور!

نود5 دقیقه قبل

پیشنهاد اضافه کردن ۱٫۵ماه به طول سال تحصیلی

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

در جلسه سران قوا درباره قیمت بنزین چه گذشت؟

اعتمادآنلاین6 دقیقه قبل

گرانی بنزین بر سایر کالاها سایه نیندازد

خانه ملت7 دقیقه قبل

مصوبه ممنوعیت افزایش قیمت کالا به ۹۶ انجمن تولیدی ابلاغ شد

اعتمادآنلاین8 دقیقه قبل