البرز در معرض ۲۱ حادثه طبیعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

البرز در معرض ۲۱ حادثه طبیعی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
البرز در معرض ۲۱ حادثه طبیعی - 0

مدیر کل بحران استانداری البرز گفت: این استان در معرض ۲۱ حادثه طبیعی است که باید تدابیر لازم برای پیشگیری و کاهش خسارت‌های ناشی از آنها را داشت.

به گزارش ایرنا؛ محمد رضا فلاح نژاد شامگاه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان کرج افزود: براین اساس باید با طرح سند مدیریت بحران تدابیر و تمهیدات پیش بینی شود که دراین زمینه اقدامات موثر در استان البرز درحال رخ دادن است.

وی ادامه داد: قانون جامع مدیریت بحران ۶۰ روز است که ابلاغ شده بنابراین فرمانداران به عنوان روسای ستاد مدیریت بحران ۶ شهرستان استان البرز باید با برنامه ریزی‌های منسجم از آمادگی لازم دراین زمینه برخوردار شوند.

فلاح نژاد گفت: رئیس ستادمدیریت بحران در شهرها شهرداران و در روستاها دهیاران هستند بنابراین باید با برنامه ریزی هماهنگی‌های جامعی دراین زمینه داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز خاطرنشان کرد: اخطاریه‌ها و اطلاعیه‌های هواشناسی باید جدی گرفته شود و دستگاه‌های اجرایی متولی مدیریت بحران باید تدابیر جامعی را برای آمادگی هرچه بیشتر به خرج دهند.

وی افزود: از ۲۱ حادثه طبیعی که استان البرز در معرض آن قرار دارد هشت مورد از جمله سیل، آوار، آتش سوزی و زلزله در این استان بیشتر دیده می‌شود که باید برنامه ریزی دقیق همراه با مطالعه برای کاهش خسارت‌های ناشی از این حوادث را داشت.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

فلاح نژاد یاد آورشد: برگزاری اموزشهای مکرر، مانورهای آمادگی، نشست‌های هماهنگی و جلسات آسیب شناسی از جمله نکات ضروری دراین زمینه به شمارمی رود.

وی تاکید کرد: باید بانک اطلاعاتی برای بحرانها از میزان امکانات سازمان‌ها و ارگان‌های امدادرسانی تشکیل شود تا بتوان خدمات دهی بهتر در مواقع بحرانی داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: باید اطلاع رسانی دقیق و شفاف در همکاری با رسانه‌ها داشت و در مواقع بحرانی این همکاری ادامه یابد.

وی خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس یکی از مباحث است که به طور معمول در فصل زمستان با بارش شدید برف والودگی هوا با آن مواجه هستیم بنابراین باید پس از اطلاع دراین زمینه اطلاع رسانی به موقع صورت گیرد.

فلاح نژاد اضافه کرد: برای جذب اعتبارات کشاورزان خسارت دیده نتایج خوبی تاکنون اخذ ودر حوزه رفع خرابی زیرساخت‌های کشاورزی نیز تلاش‌های بی وقفه‌ای در حال انجام است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور فردا در صحن شورای شهر حضور می‌یابد و ارائه گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری در این جلسه ارانه می‌شود. ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور ارائه گزارش در خصوص شهر هوشمند مهمان یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورا در خیابان بهشت خواهد بود. گزارش سید حسن رسولی خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران در خصوص حسابهای درآمد و هزینه شهرداری تهران در مهرماه سال ۹۸ در جلسه آتی شورا ارائه خواهد شد. همچنین پرونده مربوط به تعیین تکلیف تعدادی پرونده پلاک ثبتی از لحاظ باغ یا غیر باغ بودن نیز در یکصدو هفتادو ششمین جلسه شورا بررسی می‌شود. همچنین انتخاب ده نفر اعضای شورای اسلامی شهر تهران جهت عضویت در شعب ده گانه کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها و قرائت گزارش کمیسیون شهرسازی و معماری در این جلسه صورت خواهد گرفت.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا1 روز قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
وی در رابطه با ورزش و دیابت نوع ۲، افزود: ورزش اثرات مثبتی بر روی دیابت نوع ۲ می‌گذارد، همان‌طوری‌که تحقیقات جدید نشان می‌دهد، ورزش منظم در بلندمدت نه تنها باعث بهبود کنترل دیابت نوع ۲ خواهد شد، بلکه حتی قادر است تا از بروز آن در افراد در معرض خطر نیز جلوگیری کند. ورزش در مراحل اولیه دیابت و قبل از اینکه نیاز به دارو در شخص مبتلا بروز یابد، آغاز می‌شود به طوری‌که اثرات آن در بهبود کنترل دیابت بیش‌تر خواهد شد. این مسئول در رابطه با نقش ورزش در کنترل بهتر قند خون، تصریح کرد: یکی از علل عمده افزایش قند خون در دیابت نوع ۲ مقاومت نسبت به عملکرد انسولین در بدن است. به‌طور کلی هدف اصلی از انجام ورزش در دیابت نوع ۱ ایجاد یک حس اعتماد به نفس بالا در افراد مبتلا است. هم‌چنین اگر از انسولین استفاده کنید باید از ورزش کردن در ساعاتی که فعالیت انسولین در بدن به حداکثر میزان خود می‌رسد، خودداری کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

تفاوت تیم ملی با سایر قدرتهای آسیا؛ بدون بازی در فیفادی

فوتبالی1 روز قبل

خلع ید ۱۶۰ میلیاردی یک زمین خوار در فیروزکوه

میزان‌آنلاین3 ساعت قبل

مورد عجیب فدراسیون دو و میدانی؛ دو دبیر همزمان!

طرفداری20 ساعت قبل

«روباه کثیف» اعدام شد +عکس

فردا نیوز7 ساعت قبل

اجازه اخلال و ناامنی به اخلالگران و فرصت طلبان نمی‌دهیم/بازار تهران شبانه آتش گرفت/نجات پدر و فرزند از آتش سوزی منزل مسکونی

میزان‌آنلاین21 ساعت قبل

اما و اگر‌ها سهام‌دار کردن کارگران/ افزایش بهره‌وری و بهبود معیشت با دادن سهام به کارگران

ایلنا7 ساعت قبل

آبگرفتگی ۱۰ روستا در صومعه سرا/ آسیب به ابنیه  و راه های روستایی

ایسنا1 روز قبل

خبرگزاری فارس: بیش از ۱۰۰ بانک و فروشگاه غارت شد

فرارو22 ساعت قبل

پیش‌بینی کسب ۱۸ تا ۲۰ سهمیه دوومیدانی برای ایران در پارالمپیک توکیو

ایسنا1 روز قبل

لزوم کنترل کشتار غیرمجاز در ایلام/کشتارگاه ظرفیت بزرگ استان است

مهر22 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری14 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری40 دقیقه قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمنا10 دقیقه قبل

تخصیص سهمیه سوخت سرویس مدارس بر اساس پیمایش و به صورت اعتباری

فارس12 دقیقه قبل

رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ساعت ۲۴13 دقیقه قبل

ممانعت از برگزاری یک کارگاه آموزشی در دانشگاه شیراز

عصر ایران13 دقیقه قبل

دوشنبه ۲۷ آبان | ثبات قیمت دلار و یورو در صرافی‌های بانکی

همشهری14 دقیقه قبل

در جلسه سران قوا درباره قیمت بنزین چه گذشت؟

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل