از زمان آغاز انتخابات «شهردار مدرسه» تا چرایی اجرای آن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
از زمان آغاز انتخابات «شهردار مدرسه» تا چرایی اجرای آن

از زمان آغاز انتخابات «شهردار مدرسه» تا چرایی اجرای آن

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه طرح شهردار مدرسه در راستای فرهنگ بومی کشور اجرا می‌شود گفت: یکی از مشکلات ما نبود زمینه کارهای مشارکتی است. معتقدیم هر آنچه که در مدارس آموزش داده شود تاثیرگذار است.

عبدالرضا فولادوند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اجرای طرح «شهردار مدرسه» گفت: فعالیت‌های اجتماعی اکتسابی است و باید تلاش شود تا در مدارس توسعه و تقویت شود.

وی افزود: بسیاری از فعالیت‌ها را باید به دانش‌آموز آموزش دهیم. افزایش سطح مشارکت و آموزش‌های شهروندی از جمله برنامه‌هایی است که در طرح شهردار مدرسه دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه معتقدم شهرداری هرچقدر بتواند در مدارس هزینه کند نتیجه آن را در سطح خیابان‌های تهران مشاهده خواهد کرد گفت: توجه به سبک زندگی و تلاش برای بهبود آن، یکی از مهمترین برنامه‌های ما است. آموزش قوانین شهری و خدمات نیز در برنامه آموزش و پرورش وجود دارد.

فولادوند اضافه کرد: چندین سال است که شهردار مدرسه را در مدارس اجرا می‌کنیم و معتقدیم هر آنچه که در مدارس آموزش داده شود تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما نبود زمینه کارهای مشارکتی است گفت: شهردار مدرسه هم یک کار مشارکتی است. اولیای ما در بحث شهردار مدرسه توجیه نیستند و می‌گویند بچه‌های ما را به کار می‌گیرند؛ در حالی که در کشوری مانند ژاپن آموزش تطبیقی است و شاهدیم دانش آموزان چقدر در بحث نظافت مدرسه، فعال هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: طرح شهردار مدرسه در راستای فرهنگ بومی کشور اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، قرار است این طرح در مناطق ۲۲ گانه و در مقطع متوسطه اول اجرا شود. در هر منطقه، ۲۰ مدرسه مشمول اجرای این طرح هستند و در مجموع این طرح در ۴۴۰ مدرسه اجرایی می‌شود. فرآیند ثبت نام و تبلیغات آغاز شده است و روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه انتخابات بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه به صورت همزمان در ۴۴۰ مدرسه برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

جریان فناوری کشور در مسیر خدمت رسانی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
جریان فناورانه در فضای علمی کشور روان است و با شتاب فراوان در مسیر خودکفایی و خود اتکایی ادامه دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ استفاده از شبکه ملی اطلاعات و اجرای ساختارهای کسب و کارهای نوپا در بسته‌های بومی و داخلی راهبردی است که فناوران کشور پیش گرفتند تا از خروج اطلاعات به شبکه‌های خارجی جلوگیری کنند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عزت‌الله مهرآوران در سریال «فوق لیسانسه‌ها» با هوتن شکیبا همبازی است و نقش پدر او را بازی می‌کند. او درباره توانایی بازیگری هوتن شکیبا می‌گوید: «او هنرمند باهوشی است و نگاه درستی به خودش و نقشش دارد. او نقش را در خودش می‌آفریند و آرایش می‌کند و با یک پیرایش نو بازی می‌کند به همین دلیل است که نقش‌هایش چه در کمدی و چه در مسائل جدی بسیار دیدنی است. مخصوصا در تئاتر که به نظر من سلطان است از بس که آموخته و هنر دیده است.» به باور مهرآوران در عرصه سینما و تلویزیون هم توانایی شکیبا دست کمی از توانایی تئاتری او ندارد: «در کارهای تلویزیون و سینمایی هم اینگونه است او این دو جایگاه و این دو نقش را بسیار خوب می‌شناسد یعنی به همان اندازه که در تئاتر موفق است در این دو نیز موفق است به این دلیل که دانش بالایی دارد و خودش را در نقش دست کم نمی‌گیرد.» متن کامل گفتگوی عزت‌الله مهرآوران با خبرآنلاین را مطالعه کنید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین6 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - دبیرانجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: نخستین نمایشگاه آثار و دستاوردهای دانش‌آموختگان روز سه شنبه در سرسرای دانشکده علوم این دانشگاه گشایش یافت. مهناز کسمتی سهشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا اظهار داشت: نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای علمی، فرهنگی، هنری و صنعتی دانش‌آموختگان برای ایجاد امید و انگیزه برای دانشجویان جدید تشکیل شد. کسمتی بیان کرد: در این نمایشگاه اختراعات، ابتکارات، کارهای هنری و تزیینی نیز برای علاقه‌مندان عرضه می‌شود. دبیرانجمن دانش آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه سایت انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز آماده عضوگیری از علاقه مندان است گفت: این سایت امکانات مختلفی را به اعضای اصلی ارائه می‌دهد و محصولات و تالیفات افراد نخبه را معرفی می‌کند. برچسب‌هادانشگاه شهید چمران اهواز فرهنگی خوزستان علمی
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
پس از شش سال، اول آبان ۱۳۹۸ فیلم خانه پدری پس از ۹ سال و این بار با رده سنی بالای ۱۵ سال اکران شد. در خانه پدری بهتر از هر جنبش عدالت‌خواه دیگری به واکاوی سایه سیاه ظلم بر پیکره زنان ایرانی پرداخته می‌شود. عیاری در خانه پدری بهترین بازیگری مهران رجبی را با وجود تکراری به نظر رسیدن نقش‌آفرینی او به نمایش می‌گذارد. با آن که برق، تلفن و گاز وارد خانه پدری می‌شود، اما ترس هرگز زیرزمین خانه را ترک نمی‌کند. بنابراین تفکری که باعث قتل ملوک شده بود، باعث مرگ سایر زنان خانواده هم می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

درخواست صدور کارت سوخت در روزهای تعطیل هم امکان پذیر است/ کدام خودروها کارت سوخت دریافت نمی‌کنند؟

میزان‌آنلاین11 دقیقه قبل

بسیج مظهر ولایتمداری و خدمت‌رسانی/ راه اعتراض آشوب نیست

مهر12 دقیقه قبل

جانسون: ۳۱ ژانویه از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم

صدا و سیما15 دقیقه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا18 دقیقه قبل

تردد کند در گردنه‌های استان سمنان/ ضرورت همراه داشتن زنجیر چرخ

مهر21 دقیقه قبل