بعید می‌دانم وکیلی در مرکز وکلا پرونده مالیاتی نداشته باشد/رد آمار سازمان مالیاتی درباره وکلا بدون پرونده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
بعید می‌دانم وکیلی در مرکز وکلا پرونده مالیاتی نداشته باشد/رد آمار سازمان مالیاتی درباره وکلا بدون پرونده

بعید می‌دانم وکیلی در مرکز وکلا پرونده مالیاتی نداشته باشد/رد آمار سازمان مالیاتی درباره وکلا بدون پرونده

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه با رد آمار سازمان امور مالیاتی درباره وجود 3 هزار وکیل بدون پرونده مالیاتی در کشور گفت: من بعید می‌دانم وکیلی در مرکز وکلا پرونده مالیاتی نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه در برنامه «روی خط اقتصاد» درباره فرار مالیاتی وکلا گفت: طبق گزارش سازمان امور مالیاتی ۱۸ هزار وکیل میلیاردر در کشور شناسایی شده که از این تعداد ۳ هزار نفر اساسا پرونده مالیاتی ندارند و مابقی هم فرار مالیاتی دارند. این اتهامی است که مطرح شده و لازم است مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: بدیهی است در هر قشر و صنفی تخلفاتی به وقوع بپیوندد و کسی مدافع این تخلفات نیست. قطعا باید مسائل مربوط به مالیات شفاف باشد. لازمه آن هم در مرحله اول همکاری نزدیک متولیان نهاد وکالت و مسئولین سازمان امور مالیاتی کشور است. صرف نظر از اینکه ارقام اعلام شده صحیح باشد یا خیر، من فکر می­کنیم اگر فرار مالیاتی هم وجود داشته باشد ناشی از فاصله گرفتن نهادهای متولی در اجرای وظایف قانونی­‌شان از مودیان مالیاتی است.

بهادری جهرمی با انتقاد از شیوه اطلاع مرکز وکلا از گزارش سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: ای کاش من و یا مسئولین کانون وکلا به شیوه­ای غیر از رسانه­ها از این گزارش مطلع می­شدیم. ای کاش سازمان امور مالیاتی با ما تماس می­گرفت و جلسه مشترکی برگزار می­شد، شاید اطلاعات بهتری استخراج می­کردند. در حال حاضر من به عنوان حقوقدان نمی­توانم اظهار نظر کنم این آمار و ارقام صحیح است یا خیر.

رئیس مرکز وکلا خاطر نشان کرد: من بعید می­دانم وکیلی در مرکز وکلا پرونده مالیاتی نداشته باشد. زیرا وقتی قرار است برای فردی پروانه وکالت و یا حتی پروانه کارآموزی صادر شود، نخست باید دفترچه مالیاتی اخذ کند. بدون تشکیل پرونده مالیاتی امکان دور پروانه وکالت یا کارآموزی نیست. به همین دلیل آمار ارائه شده قابل دفاع نیست و باید بررسی شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

*شیوه‌های نادرست وصول مالیات، مردم را به سمت فرارمالیاتی سوق می‌دهد

وی با رد آمار سازمان امور مالیاتی مبنی بر وجود ۳ هزار وکیل بدون پرونده مالیاتی در کشور اظهار کرد: این آمار را من رد می­کنم. اما طبیعی است که فرار مالیاتی در هر صنفی ممکن است رخ دهد و هیچ کسی هم مدافع فرار مالیاتی نیست. مرکز وکلا از مقابله با فرار مالیاتی استقبال می­کند. در کل بخشی از پدیده فرار مالیاتی به عدم شفافیت برمی­گردد اما این تمام ماجرا نیست. بخشی هم مربوط به شیوه­های نامناسب وصول مالیات است که جامعه مخاطب را به سمت فرار مالیاتی سوق می­دهد.

بهادری جهرمی تاکید کرد: فرار مالیاتی علاوه بر اینکه به درآمد مالیاتی دولت ضربه می­زند به مرکز و کانون­های وکلا هم ضربه خواهد زد زیرا بخشی از درآمد وکلا به عنوان هزینه مرکز تلقی می‌شود. بنابراین این طوری نیست که مرکز وکلا طرفدار فرار مالیاتی باشد. پس اگر شیوه اجرا اخذ مالیات بهینه شود، همدلی بیشتری بین طرفین ایجاد خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: در صورتی که بین مرکز و کانون وکلا با سازمان امور مالیاتی برنامه مشترکی برای ساماندهی بهتر امور مالیاتی طراحی شود، وصول این نوع درآمد بهتر و آسانتر خواهد بود. این راهکار به مراتب بهتر از این است که یا سازمان امور مالیات به ناتوانی در اجرای وظایفش متهم شود و یا وکلا به نقض قانون. با اجرای این روش راه­های دریافت مالیاتی نیز شفاف خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حتی یک گرم ذرت آلوده وارد کشور نشده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهدی میر اشرفی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، درباره شایعات در خصوص ورود ذرت آلوده به کشور افزود: در موضوع ورود کالا‌های بهداشتی، خوراکی و آشامیدنی ایران یکی از سخت‌ترین مقررات دنیا را دارد. وی گفت: بیشتر کشور‌ها برای تشخیص سلامت یک کالا در گمرکات یک مرجع دارند، اما به دلیل اهمیت صحت و سلامت اینگونه کالا‌ها در ایران سه مرجع نظر می‌دهند. رئیس کل گمرک یادآور شد: قرار بود در سال ۹۱ بیست هزار تن ذرت و در سال ۹۶ و ۹۷ صد و بیست و پنج هزار تن از طریق گمرک بندر امام خمینی وارد کشور شود، اما مراجع ذیصلاح سلامت آن را تأیید نکردند و در مجموعه این ۱۴۵ هزار تن در بندر امام خمینی متوقف شده و حتی یک گرم از آن وارد کشور نشده است که مهمترین علت آن سختگیری در خصوص سلامت این کالا‌ها و مقررات مربوط به آن است و اجازه ترخیص داده نشده است.

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اعلام نظر سخنگوی دولت درباره چند مورد اقتصادی

خبری13 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

ایجنت لاتسارو: اینتر حتی قبل از آمدن کونته به والنتینو علاقه داشت؛ مدیر برنامه‌های هالند نیستم اما او ممکن است به انگلستان برود

طرفداری17 دقیقه قبل

از استخدام بادیگارد تا ترک خانه و زندگی در هتل؛ امنیت بازیکنان ناپولی توسط هواداران افراطی به خطر افتاده است

طرفداری23 دقیقه قبل

جای خالی قانون هوای پاک در کشور/ انگلیس برای مبارزه با آلودگی هوا چکار کرد؟ + فیلم

باشگاه خبرنگاران23 دقیقه قبل

آلودگی هوا؛ شاه کلیدی برای بیمارشدن!

مشرق‌نیوز23 دقیقه قبل

شگفتی‌سازان این فصل لیگ برتر انگلیس را بیشتر بشناسید

میزان‌آنلاین28 دقیقه قبل

سرماخوردگی و آنفولانزا تا چه زمانی واگیر دارد؟

اقتصاد آنلاین29 دقیقه قبل

هواپیمای تمام الکتریکی ناسا رونمایی شد+عکس

آفتاب‌نیوز32 دقیقه قبل