فصل دوم «عصر جدید» چه مختصاتی خواهد داشت؟ / جذابیت پنهان یک کوه یخ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
فصل دوم «عصر جدید» چه مختصاتی خواهد داشت؟ / جذابیت پنهان یک کوه یخ

فصل دوم «عصر جدید» چه مختصاتی خواهد داشت؟ / جذابیت پنهان یک کوه یخ

مهرخبرگزاری مهر |
سیدبشیر حسینی یکی از چهار داور اصلی برنامه «عصر جدید» ضمن تشریح جزییاتی از فصل دوم این برنامه، بر ادامه غافلگیری‌ها و جذابیت‌های پنهان فرآیند کشف استعدادهای تازه در کشور تاکید کرد.

سید بشیر حسینی داور مسابقه «عصر جدید» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرکت کنندگان فصل دوم «عصر جدید» که بنابر اعلام احسان علیخانی قرار است زمستان امسال روی آنتن شبکه سه سیما برود، بیان کرد: «عصر جدید» در فصل اول یک ویژگی داشت و آن، این بود که حرفه‌ای‌ها هنوز آن را جدی نگرفته بودند و این مربوط به زمانی است که این مسابقه فراخوان داده بود و ویدئوها را دریافت می‌کرد و شرکت‌کننده‌ها برای حضور در مسابقه ثبت نام می‌کردند.

وی ادامه داد: صادقانه باید گفت ما در فصل اول «عصر جدید» با خیلی از حرفه‌ای‌ها ارتباط گرفتیم و پیشنهاد کردیم در این مسابقه حضور داشته باشند اما این افراد بیان کردند که برای شأن کاری و فضای حرفه‌ای کارشان متناسب نیست که در «عصر جدید» حضور پیدا کنند.

حرفه‌ای‌ها می‌گفتند شأن و پرستیژ ما بالاتر است!

حسینی در توضیح بیشتر برای دعوت از این حرفه‌ای‌ها در حوزه‌های مختلف مسابقه عنوان کرد: ما به صورت جسته و گریخته به حرفه‌ای‌ها پیشنهادهایی دادیم یا عوامل برنامه به خواننده حرفه‌ای و به مجری و بازیگر حرفه‌ای پیشنهاد داده بودند ولی این افراد پیشنهادها را رد کرده بودند و بیان کرده بودند که شان، کار و پرستیژ شغل و حرفه آن‌ها خیلی بالاتر از این است که بخواهند به عنوان شرکت کننده در برنامه حضور یابند.

وی در واکنش به اینکه چرا در برنامه استعدادیابی از این افراد دعوت شده است، توضیح داد: بسیاری از حرفه‌ای‌ها، استعدادهایشان تا حدی شکوفا شده است اما از آن حد بالاتر نرفتند اما یکی از اتفاقاتی که در «عصر جدید» رخ داد این بود که نشان داد که خیلی از ادم‌هایی که کار حرفه‌ای انجام می‌دادند آنچنان که خودشان هم می‌گفتند کل عمر حرفه‌ای‌شان یک طرف و حضور و بروزی که در «عصر جدید» داشتند طرف دیگر این زندگی حرفه‌ای بود. ما خواستیم این حرفه‌ای‌ها هم افق بالاتری را تجربه کنند چون استعداد نهایت ندارد و هرکسی تا هر جایی آمده باشد می‌تواند به افق‌های بالاتری هم راه یابد. حضور در رقابت هم به نوعی جسارت نیازمند است و خیلی‌ها از ترس شکست وارد میدان نشدند و خیلی‌ها هم شان خود را بالاتر از برنامه می‌دانستند.

فصل دوم «عصر جدید» چه مختصاتی خواهد داشت؟ / جذابیت پنهان یک کوه یخ - 6

وی اضافه کرد: با این حال فصل دوم «عصر جدید» به گونه‌ای است که برخی آنقدر تاثیر رسانه‌ای این برنامه را دیده‌اند که آماده‌اند در هر جایگاهی که هستند در این رقابت شرکت کنند حتی اگر شکست بخورند.

این پلتفرم در جهان هم برای حرفه‌ای‌ها محدودیت ندارد

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا باز هم به حرفه‌ای‌ها برای حضور در «عصر جدید» پیشنهاد شده است؟ اظهار کرد: ما هم این پیشنهاد را مطرح کرده‌ایم و هم باز هم پیشنهاد می‌دهیم. «عصر جدید» هیچ محدودیتی قائل نیست آنچنان که این پلتفرم در فضای جهانی هم برای حرفه‌ای‌ها محدودیتی قائل نیست و شاید یکی از زیبایی‌ها همین باشد که حرفه‌ای‌ها حضور داشته باشند تا برنامه جدی‌تر و جذاب‌تر باشد و در عین حال کسانیکه در مسیر حرفه‌ای شدن هستند در کنار حرفه‌ای‌ها بهتر دیده شوند. به نظرم این ترکیب فضا را خیلی جذاب‌تر می‌کند و ما معتقد هستیم که اماتورها یا تازه کارها گاهی گل‌هایی طلایی می‌زنند که حرفه‌ای‌ها نمی‌توانند چنین کارهایی را انجام دهند.

وی در واکنش به تغییرات فصل جدید «عصر جدید» و اتفاقات شگفت‌انگیز این مسابقه اظهار کرد: بخواهیم یا نخواهیم «عصر جدید» مملو از شگفتی‌هاست، این شگفتی‌ها در فصل اول هم قابل پیش‌بینی نبود و بسیاری می‌گفتند که نمی‌توان رقابت جذابی را شاهد بود چون به اندازه کافی فرد بااستعداد نداریم. ما نه تنها این نوید را درباره اتفاقات شگفت‌انگیز می‌دهیم بلکه خودمان هم منتظر هستیم که ببینیم چه ستاره‌هایی از کجا می‌درخشند بدون اینکه تصور دقیقی در این باره داشته باشیم. البته آن بخش که خبرهایش به ما رسیده خیلی جذاب است ولی بخش جذاب‌تر آن کوه یخی است که ۹۰ درصدش زیر آب است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

داور «عصر جدید» در واکنش به اینکه این مسابقه ابتدا با انتقادات زیادی مواجه بود و به تدریج انتقادات کمتر شد درباره فصل جدید این برنامه و انتقاداتی که می‌تواند در برداشته باشد، اظهار کرد: کافیست که استقبال مردم را در نظر بگیرند در عین حال تا الان جلساتی برای نقد و بررسی برنامه برگزار شده است و فکر می‌کنم منتقدانی که منصف بوده‌اند تا به حال جواب خود را گرفته‌اند آنها هم که بیشتر به دنبال بهانه جویی هستند و فکر می‌کنند با زدن هر برنامه یا اتفاق مبارکی می‌توانند خود را نشان دهند، فکر می‌کنم اینگونه راحت‌تر باشند.

امید به درخشش نوجوانان در فصل دوم «عصر جدید»

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره اینکه چرا صداوسیما برای بچه‌های نوجوان برنامه تخصصی کمتر دارد؟ گفت: چه سوال سختی! متاسفانه واقعیت تلخ این است که ما هنوز نوجوانان را به عنوان یک رده هویتی مستقل نشناخته‌ایم و در تقسیم‌بندی‌ها عمدتا وقتی خواسته‌ایم به نوجوانان رسمیت دهیم گفته‌ایم کودک و نوجوان و این دو را با هم دیده‌ایم.

وی ادامه داد: ما مجموع برنامه‌های این دو گروه سنی را هم با هم در نظر گرفته‌ایم و این دو گروه مستقل نبوده‌اند. البته اتفاقی که در شبکه امید رخ داده است امیدآفرین است اما فکر می‌کنم تخصیص یک شبکه کاری ضروی و لازم است اما کافی نیست.

داور «عصر جدید» با تاکید بر پتانسیل این برنامه برای نوجوان یاداور شد: ما در «عصر جدید» هم امیدمان بر این است که نوجوانان در این فضا بیشتر و فعال‌تر بدرخشند چون کشف استعداد برای چنین فضاهایی است.

وی اضافه کرد: شاید حتی کودکان بیشتر از نوجوانان اهمیت داشته باشند و هرچه سن پایین‌تر باشد استعدادیابی برای شکوفایی فرصت بهتری است اما در دنیا به این شکل است که رده نوجوانی بسیار مورد توجه است و آنقدر این رده سنی مهم شده است که دانشگاه مستقلی برای مطالعات نوجوانان تشکیل شده است.

حسینی عنوان کرد: درواقع ما جدای از حوزه عملی که کم کاری کرده‌ایم در حوزه‌های علمی هم کم کاری کرده‌ایم و تمام امید ما در این فضا این است که نوجوانان خودشان خود را پیدا کرده و نشان دهند.

می‌خواهیم به گودزیلاهای دهه ۸۰ نزدیک شویم!

داور «عصر جدید» در ادامه گفت: مشکل خیلی از فضاهای ما این است که یک قشری آمده و برای قشر دیگری سیاست‌گذاری کرده است و گویی این سیاست‌گذاری برای قشر مورد نظر نوعی تحمیل بوده است و آنچه که دوست داشته‌اند برایشان اتفاق نیفتاده است.

وی در پایان گفت: اکنون تلاش ما این است که به گودزیلاها و هیولاهای دهه ۸۰ نزدیک شویم (اینها اصطلاحاتی است که خودشان هم به تدریج به رسمیت می‌شناسند) اما فکر می‌کنم اتفاق درست این است که بتوانیم بسترسازی کنیم و زمنیه را فراهم کنیم تا خود بچه‌ها به میدان بیایند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دبیر سابق مدارس استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: گفت: بن‌پشت (یکی از مناطق استان سیستان و بلوچستان) با مدارس و فضا‌های آموزشی تهران و دیگر شهر‌ها و مناطق قابل قیاس نیست. آنجا را می‌توان به عنوان ضعیف‌ترین منطقه از لحاظ زیرساخت آموزشی و اقتصادی و نیروی انسانی نام برد. او ادامه داد: بن‌پشت که تنها یکی از مناطق استان سیستان و بلوچستان است از هیچ جهتی با مدارس و فضا‌های آموزشی تهران و دیگر شهر‌ها و مناطق قابل قیاس نیست. دبیر دوره متوسطه آموزش و پرورش با قیاس شرایط مدارس مناطق محروم و مدارس تهران تصریح کرد: حتی در بحث کنکور رقابت عادلانه نیست و اگر به مناطق محروم سهمیه کنکور داده نمی‌شد، شاید به دلیل نبود کتب کنکوری کافی، دانش‌آموزان حتی نمی‌توانستند برای خود آینده‌ای متصور شوند. او در پایان بیان کرد: ما در مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان شاهد نمونه‌های موفق مدارس هم هستیم، ولی تک موردی هستند و مدارس محروم بیشتر به چشم می‌خورند.
مهرمهر9 ساعت قبل
وی افزود: در سند تحول نظام تعلیم و تربیت بر تقویت و توسعه تعاملات این دستگاه با جامعه و سایر دانشگاهها و نهادها تأکید شده است. به عبارتی سند تحول نظام تعلیم و تربیت کشور آموزش و پرورش را مکلف کرده برای رسیدن به اهداف آموزشی، پرورشی و تربیتی خود از مشارکت دستگاهها و نهادهای کمک بگیرد. وی افزود: طرح داناب که همان کمک دانش آموزان برای نجات آب می‌باشد قریب به هشت سال است که در استان هرمزگان اجرا می‌شود. دادی زاده خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جاری، یک هزار و ۴۷۰ دانش آموز در قالب گروههای سه نفره در۶۸۹ مدرسه به عنوان ناجیان آب کار آموزش ۲۶ هزار دانش آموز پایه‌های هفتم تا یازدهم متوسطه را انجام می‌دهند. دادی زاده بیان داشت: در هدف دوم فرهنگ سازی در راستای مصرف بهینه آب بین دانش آموزان و خانواده‌ها را در جامعه دنبال می‌کنیم تا دانش آموزان به عنوان شهروندان آینده، آگاهی‌ها و اطلاعات لازم را پیرامون حفظ و نگه داشت آب دریافت کنند و در زمینه مصرف بهینه آب اهتمام لازم را داشته باشند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: نشست امروز این کمیسیون، با حضور طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و فعالان بخش خصوصی، با هدف بررسی فعالیت‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه حمل و نقل ریلی برگزار شد. دستاورد جهاد دانشگاهی برای بومی سازی تجهیزات حمل ونقل ریلینماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند سال اخیر جهاد دانشگاهی برنامه ریزی و تلاش‌های بسیاری را برای بومی سازی تجهیزات حمل ونقل ریلی به ویژه ریل و واگن صورت داده و خوشبختانه به دستاوردهای قابل قبولی در این عرصه رسیده است. ضرورت افزایش تعامل و همکاری جهاد دانشگاهی با بخش‌های صنعتیوی گفت: در نشست امروز بر ضرورت افزایش تعامل و همکاری جهاد دانشگاهی با بخش‌های صنعتی برای بومی سازی تجهیزات تأکید شد. نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس، موضوع وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی ارتش جمهوری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت مقرر شد که کمیته‌ای برای رسیدگی به وضعیت اعتبارات عمرانی این نهاد در لایحه بودجه سال ۹۹ تشکیل شود. /پایان پیام
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، اجرای نمایشنامه‌های خارجی یا اقتباس از آنها از قدیم‌ بستری همیشه آماده‌ بوده است برای کارگردانان تئاتر تا تمرکز خود را به جای نوشتن نمایشنامه صرف اجرای اثر کنند. برخی کارگردان‌ها معتقدند اجرای متن‌های خارجی آسان‌تر است یا به عبارتی باکیفیت‌تر و برای کارگردانی آماده‌ترند. از سوی دیگر، اقبال نمایشنامه‌های خارجی برای جذب مخاطب هم تضمین بیشتری دارد. نمایش «دست‌های آلوده» اثری از ژان پل سارتر به کارگردانی مسعود موسوی از ۳۰ آبان ۹۸ در سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. حمیدرضا نعیمی، مسعود موسوی، ریحانه سلامت، شهاب مهربان، محسن بابایی، فرزانه رضایی، آریاز ذوالفقاری و مهدی باقرزاده بازیگران «دست‌های آلوده» هستند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر جلال پور احمد متخصص سم شناسی در حاشیه همایش پانزدهم سم شناسی و مسمومیت‌های غذایی که از امروز تا یکم آذر در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است گفت: آلودگی هوا باعث مسمومیت‌هایی می‌شود که جان هزاران نفر را در کلانشهر‌های صنعتی تهدید می‌کند و باعث کاهش عمر می‌شود. وی درباره مسمومیت با قرص برنج نیز گفت: متأسفانه برای ورود غیر قانونی و غیر استاندارد این فراورده تصمیم جدی گرفته نشده و هنوز هم یک معضل است، حتی در در این فصل رطوبت هوا و واکنش قرص برنج باعث آزاد شدن یک گاز خطرناک می‌شود که باعث مسمومیت جدی است. وی درباره برگزاری این همایش گفت: ۲۵ سخنرانی کلیدی از استادان برجسته، ۴۰ سخنران کوتاه از متخصصان سم شناسی و نشست‌های تخصصی با موضوعات سلامت غذا، سم شناسی سلولی مولکولی، سم شناسی عصبی، سموم جانوری و گیاهی، سم شناسی بالینی و سم شناسی نانوذرات از برنامه‌های این همایش ۳ روزه است.
سینماپرسسینماپرس13 ساعت قبل
سینماپرس: کمپانی آمازون ساخت سریال جدید «ارباب حلقه‌ها» را برای فصل دوم تمدید کرد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، کمپانی آمازون پروژه سریال جدید خود به نام «ارباب حلقه‌ها» را برای فصل دوم تمدید کرده است. سریال «ارباب حلقه‌ها» توسط تیم نویسندگی جی دی پین و پاتریک مک کی در حال پیشرفت است. آمازون وقتی برای نخستین بار ساخت این سریال را اعلام کرده بود متعهد به ساخت دو فصل شده بود، اما فصل دوم به طور کامل تایید نشده بود تا اینکه آمازون به ساخت این سریال چراغ سبز نشان داد. عصر دوم در کتاب‌های افسانه‌ای تالکین همزمان با خلق حلقه‌های قدرت است که شامل حلقه سائرون که در فیلم سینمایی «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» شاهد آن بودیم نیز می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

روزنامه کیهان: حالا نوبت انتقام ما است

اقتصادنیوز10 دقیقه قبل

حکم اشرار و آتش زدن اموال دولتی چیست؟

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل

آلمان ۶-۱ ایرلند شمالی؛ قدرتنمایی دوباره مانشافت و صعود به یورو ۲۰۲۰ به عنوان صدرنشین

طرفداری12 دقیقه قبل

هلند ۵-۰ استونی؛ جشنواره «گل» آمستردام

طرفداری14 دقیقه قبل

صعود ولز به عنوان بیستمین تیم به یورو ۲۰۲۰ مسجل شد

طرفداری15 دقیقه قبل