قهر احتمالی ترامپ و صهیونیست‌ها بر سر برجام / چرا اسرائیل از ایران وحشت کرده است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
قهر احتمالی ترامپ و صهیونیست‌ها بر سر برجام / چرا اسرائیل از ایران وحشت کرده است؟

قهر احتمالی ترامپ و صهیونیست‌ها بر سر برجام / چرا اسرائیل از ایران وحشت کرده است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
المانیتور به نقل از برخی مخالفان ایران در اسرائیل می‌گوید که برخی نظامیان تندرو صهیونیست معتقدند اسرائیل باید اکنون راه خود را از آمریکا جدا کند و مستقلا به تجهیزات دفاعی و نظامی خود بپردازد.

به گزارش خبر فوری، اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران باعث ترس بسیاری از حکومت‌ها و دول متخاصم خارجی شد. در این میان، رژیم صهیونیستی بیش از پیش احساس ترس و وحشت کرده است. اخیرا وبگاه المانیتور طی مقاله‌ای به واکنش صهیونیست‌ها در برابر گام چهارم ایران در برجام پرداخت و وحشت آنها از این حادثه را تشریح کرد.

ترامپ بی‌وفا و خروج از برجام، علت سردرد اسرائیلی

المانیتور اشاره دارد که بسیاری از سیاسیون و ماموران امنیتی اسرائیل، آمریکای ترامپ را مسئول چنین اتفاقی می‌دانند. اگرچه ایران بارها اعلام کرده که دستیابی به تسلیحات اتمی ممنوع است اما المانیتور مدعی است ماموران امنیتی اسرائیل به آمریکا هشدار داده بودند که اگر این کشور از برجام بیرون رود ایران به زودی می‌تواند سطح غنی سازی خود را بالا برده و به تسلیحات هسته‌ای دست یابد.

از نظر این سایت، این دقیقا چیزی است که اسرائیل بیش از هر چیزی از آن می‌ترسد. مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی اخیرش هم برای امنیت اسرائیل احساس نگرانی کرده و گفته آمریکا نباید اجازه دهد که چنین چیزی وقوع یابد.

اما المانیتور تاکید دارد که این حرفهای پومپئو هیچ کس را در اسرائیل قانع نمی‌کند. هم اکنون همه وحشت زده شده‌اند. لایه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی بیش از گذشته از آمریکا ناامید شده‌اند. این وبگاه خبری در گزارش خود از یکی از ماموران ارشد امنیتی اسرائیل نقل می‌کند که گفته متاسفانه وعده‌ها و حرفهای ترامپ به هیچ وجه به عمل تبدیل نشد. این مامور می‌گوید: «شاید ما مجبور باشیم راهی جدا و مستقل از آمریکا پیش بگیریم. ایران به دنبال این است که اسرائیل را از روی نقشه پاک کند. به همین خاطر اسرائیل در خطر است اما آمریکا هیچ توجهی ندارد.»

المانیتور مدعی است که سازمان اطلاعات اسرائیل معتقد است وقایع بعد از می‌۲۰۱۸ و خروج آمریکا از برجام بیش از پیش به ضرر اسرائیل بوده است. در همان زمان یکی از ماموران اطلاعات صهیونیست که نمی‌خواست نامش فاش شود در گفتگویی با المانیتور از این گفت که ایران بعد از خروج آمریکا از برجام به صورت آنی از برجام خارج نمی‌شود؛ بلکه در چند مرحله و به صورت گام به گام خارج می‌شود تا دنیا نسبت به آن واکنشی نشان ندهد. این مامور در آن زمان گفته بود که ایران ابتدا سطح غنی‌سازی را از ۳٫۵ درصد بالاتر می‌برد و بعد در گام‌های بعدی سانتریفیوژها را فعال‌تر می‌کند و در آخر هم به طور کامل فعالیت هسته‌ای قبل از برجام را از سر می‌گیرد.

اسرائیلی‌ها از این وحشت کرده‌اند که ایران علم و تجربه کار با سانتریفیوژها را دارد و به راحتی می‌تواند شرایط را به نفع خود کرده و با سرعت به فعالیت هسته‌ای پیشابرجام برگردد.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

قهر احتمالی ترامپ و صهیونیست‌ها بر سر برجام / چرا اسرائیل از ایران وحشت کرده است؟ - 9

اسرائیل باید راهش را از آمریکا جدا کند

انتقاد صهیونیست‌ها به بنیامین نتانیاهو هم در این زمان اوج گرفته. بسیاری درون رژیم صهیونیستی معتقدند که نخست وزیر پیشین اسرائیل به علت روابط شخصی در قمار ترامپ شرکت کرد اما نتوانست او را مجاب کند که در مقابل ایران بایستد. برای اولین بار، برخی کارشناسان تندرو صهیونیست به المانیتور گفته‌اند که آمریکا متحد مطمئنی نیست و نمی‌توان به دیپلماسی او و ترامپ در منطقه دلخوش بود. ترامپ اسرائیل را دوست دارد اما در حرف و وقتی پای عمل می‌رسد حاضر نیست از متحد خود یعنی نتانیاهو دفاع کند.

المانیتور به نقل از برخی مخالفان ایران در اسرائیل می‌گوید که برخی نظامیان تندرو صهیونیست معتقدند اسرائیل باید اکنون راه خود را از آمریکا جدا کند و مستقلا به تجهیزات دفاعی و نظامی خود بپردازد. یکی از این نظامیان می‌گوید که اسرائیل در طول این سالها بیش از ۱۰ میلیارد دلار برای مقابله با ایران سرمایه گذاری کرده اما قادر نیست به علت مسائل سیاسی آن را به کار گیرد.

موشکهای دوربرد و بلاتکلیفی سیاسی؛ چرا اسرائیل وحشت کرده است؟

طبق تحلیل المانیتور و سایر رسانه‌های خارجی اسرائیل بیشتر از این وحشت زده است که موشکهای بالستیک ایران به تسلیحات هسته‌ای تجهیز شوند چرا که در این صورت به این دلیل که برد موشکهای ایران به اسرائیل می‌رسد، اسرائیل به نوعی در مقابل ایران کیش و مات می‌شود.

المانیتور تاکید دارد که نداشتن نخست وزیر و بلاتکلیفی سیاسی در داخل رژیم صهیونیستی بیشتر باعث ترس و ضعف اسرائیل شده و این کشور را در مقابل ایران ناتوان‌تر می‌کند. این چیزی است که از مدتی پیش رسانه‌های اسرائیلی به آن پرداخته و بر آن تاکید دارند.

قهر احتمالی ترامپ و صهیونیست‌ها بر سر برجام / چرا اسرائیل از ایران وحشت کرده است؟ - 16

برخی رسانه‌های اسرائیل از جنگ نظامی اسرائیل و ایران دچار یاس شده و ترجیح می‌دهند اسرائیل به نوعی سطح تنشها را کم کند. مدتی پیش یک وبگاه صهیونیست به نام «وای نت نیوز» در گزارشی از قدرت روزافزون ایران در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس گفت و تاکید کرد که اگر اسرائیل با همین سیاست تند در مقابل ایران قرار بگیرد شکستش حتمی است (اینجا بخوانید).

از طرف دیگر، برخی سایتها و خبرگزاری‌‎های صهیونیست مانند «واچ جروزالیم» طی مقالاتی به تجهیزات نظامی ایران پرداخته و با ایجاد ترس در دل نمایندگان مجلس اسرائیل (کنست) سعی دارند به نوعی تشکیل دولت در این منطقه را تسریع ببخشند. (اینجا بخوانید).

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

آشوب رسانه‌ای …

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
از دیشب و با جمع شدن بخش عمده‌ای از بساط آشوبگران نقاب‌دار، رسانه‌ها و ضدانقلاب مدعی بی‌طرفی، حالا نقاب خود را برداشتند؛ ادامه موضوع را در گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ببینید …رسانه‌های لندنی و سعودی در این سه روز تلاش گسترده‌ای کردند تا چهره‌ای آشوب‌زده و جنگی از ایران ترسیم کنند و تمام قد هم به حمایت از خشونت‌طلبان و اشرار برخاستند، اما حالا که اغتشاش و ناآرامی‌ها تنها ۴۸ ساعت دوام آورد و با هوشیاری مردم به آخر خط رسیده، مثل همیشه روسیاهی برای این رسانه‌ها خواهد ماند.
الفالف13 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.
الفالف1 روز قبل
به نظر می‌رسد اعتراض صادقی به فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی درباره قیمت بنزین درست باشد و جلسه سران سه قوه عملا مجلس و جمهوریت نظام را به تمسخر گرفت. امیدواریم محمود صادقی در تصمیم خود به استعفا جدی باشد و حداقل یک نماینده، توهین به مجلس را برنتابد. ***فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟ افزایش قیمت بنزین در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه تصویب و اجرایی شد. پس از اجرای این مصوبه اخبار ضد و نقیضی درباره موافقت یا مخالفت یکی از سران قوا منتشر شد. لذا این گمان که تصمیمات بر اساس رای اکثریت دو از سه نفر سران قوا اخذ می‌شود، چندان قابل اعتنا نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری9 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

درخواست کمک عربستان از آمریکا و انگلیس برای مقابله با پهپادها

الف7 دقیقه قبل

فیلم | سقوط کلانتری والفجر شیراز حقیقت دارد؟

همشهری8 دقیقه قبل

واکنش ظریف به اظهارات مداخله‌جویانه دولت‌های غربی به اغتشاشات در ایران

تسنیم8 دقیقه قبل

افزایش قیمت بنزین توقف پرداخت یارانه به ثروتمندان است

مهر9 دقیقه قبل

تصاویر | لحظاتی متفاوت در جلسه امروز مجلس

۳۰ اغتشاشگر در زنجان دستگیر شدند

مهر9 دقیقه قبل