خطوط ریلی ۵استان به هم متصل می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سیاسی
خطوط ریلی ۵استان به هم متصل می‌شوند

خطوط ریلی ۵استان به هم متصل می‌شوند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
درحالی که این روزها کشور در اندوه وقوع زلزله در استان آذریجان شرقی و درگذشت شماری از هموطنان‌مان است، اما یک اتفاق خوب و تاریخی در این استان روی می‌دهد. گزارش‌های دریافتی حاکی است که راه‌آهن میانه-بستان آباد در آستانه بهره‌برداری قرار داشته و به این ترتیب مسیر کریدور ترانزیتی غرب کشور به مرحله تکمیل می‌رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، با افتتاح این خط راهبردی علاوه بر اینکه مسیر ترانزیتی ریلی کشور به خطوط ریلی کشور همسایه ترکیه متصل خواهد شد، بخشی از برنامه دولت در حوزه حمل نقل ریلی محقق خواهد شد. دولت‌های یازدهم و دوازدهم در راستای توسعه مناطق مختلف کشور، اتصال ۵ مرکز استان به شبکه ریلی کشور را در دستور کار قرار داده. بر اساس برنامه مراکز کرمانشاه، همدان، تبریز (مسیر جدید) و ارومیه باید تا پایان دولت به شبکه ریلی متصل شوند. تا کنون ۴مرکز از این پنج مرکز به راه‌آهن سراسری متصل شده است و بزودی با اتصال راه‌آهن میانه –بستان آباد به شبکه سراسری ریلی وعده دولت محقق می‌شود و ۵ استان به راه‌آهن متصل شده است.

توسعه شبکه ریلی به‌عنوان امن‌ترین و کم هزینه‌ترین نوع حمل و نقل در دولت مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفت و به اذعان بسیاری از صاحب نظران این حوزه، در سال‌های اخیر با توسعه شبکه ریلی، عملکرد این حوزه در چند سال، گسترش قابل توجهی دارد.

اولویت ریل گذاری

مهم‌ترین برنامه دولت در توسعه حمل ونقل ریلی، اتصال ۵ مرکز استان به شبکه سراسری راه‌آهن بود. کرمانشاه، همدان، ارومیه و رشت ۴ مرکز استانی هستند که به ترتیب اولویت، قطار به این مراکز رسید. آذربایجان شرقی پنجمین استان در اولویت اتصال به شبکه ریلی بود که با افتتاح راه‌آهن میانه-بستان آباد برنامه اتصال ۵ استان تا آخر آبانماه تکمیل می‌شود. با توجه به اینکه توسعه خطوط ریلی و متصل شدن خطوط به ریل کشورهای همسایه نیز در حال انجام است، با اتصال استان‌های جدید به راه‌آهن، کریدورهای ترانزیتی مهمی در کشور ایجاد می‌شود. به این ترتیب شرایط برای تبدیل ایران به هاب ترانزیتی منطقه فراهم می‌شود.

اهمیت خط میانه-بستان آباد

بهبود شبکه ترابری منطقه، افزایش ایمنی، کاهش خسارات جانی و مالی تصادفات جاده‌ای، کاهش مصرف سوخت، کاهش استهلاک ناوگان جاده‌ای و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و توسعه اقتصادی، گردشگری و ایجاد اشتغال و ارتقای شاخص‌های حمل و نقل ریلی از اولویت‌های طراحی و ساخت مسیر ریلی میانه - بستان آباد است. استان آذربایجان شرقی، در گذشته از طریق مراغه با دور زدن کوه‌ها به شبکه ریلی متصل بود اما مسیر جدید با میانبر از میانه به سمت بستان آباد و تبریز ۱۱۴ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود. با توجه به تردد سالانه بالا به آذربایجان شرقی و مرز جلفا، راه‌اندازی مسیر جدید می‌تواند علاوه بر کاهش هزینه‌های حمل و نقل افزایش تعداد مسافران را هم در پیش داشته باشد. حمید علیمحمدزاده، مجری طرح راه‌آهن میانه –بستان آباد اهمیت احداث خط جدید در اتصال تبریز به راه‌آهن سراسری را کاهش ۱۱۴ کیلومتری مسیر نام برد. به گفته مجری طرح راه‌آهن میانه –بستان آباد «با توجه به اینکه محور ریلی تهران تا میانه خط دوم دارد در مسیر جدید، محور میانه تا تبریز نیز دو خطه می‌شود.» علیمحمدزاده افزود: بیشترین سرعت خط قدیمی راه‌آهن تبریز ۷۰ کیلومتر در ساعت بود و به‌خاطر وجود ۱۹ ایستگاه در مسیر، زمان سیر از میانه تا تبریز بیش از ۶ ساعت بود اما با بهره‌برداری از خط جدید زمان سیر ۶ ساعت کاهش می‌یابد. از طرف دیگر با توجه به اینکه این مسیر کریدور ترانزیتی و بین‌المللی است بر اساس برنامه چشم‌انداز باید کریدورهای بین‌المللی تکمیل شود که تکمیل این مسیر نیز در راستای اجرای سند چشم‌انداز است.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

چشم‌انداز ۲۰ ساله

بر اساس برنامه زمانبندی، قرار است کریدور ریلی ترانزیتی آذربایجان شرقی در سال بیستم جابه‌جایی ۷ میلیون تن بار و ۲ میلیون مسافر را انجام دهد. به گفته مجری طرح راه‌آهن میانه –بستان آباد «ظرفیت این خط برای جابه‌جایی بار و مسافر بسیار بالاتر از این اعداد است اما با توجه به روند فعلی سهم راه‌آهن از حمل و نقل این اعداد پیش بینی شده است.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که در سطح استان یزد و در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: اجرای طرح‌هایی با این وسعت به معنای حرکت در مسیر ایجاد تحول بزرگ در سطح استان یزد است. رئیس جمهور افزود: برای بخش راه و راه‌آهن استان ۵۲۵ میلیارد تومان اختصاص دادیم، ضمن اینکه با تأمین اعتبارات لازم به دنبال تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی هستیم. رئیس جمهور گفت: اقدامات و اعتبارات لازم برای تأمین آب آشامیدنی یزد برای ۳۰ سال آینده در نظر گرفته شده است و اجرای آن را با قوت ادامه خواهیم داد. ضمن اینکه در خصوص اجرای پروژه‌ها در استان یزد بانک‌ها اعتبارات خوبی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند. رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه‌های گردشگری این استان است.
الفالف10 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.
الفالف15 ساعت قبل
ویدئویی از آقای روحانی دیدم (۱) که مربوط به سخنانشان در جشنواره شهید رجایی بود. او اعداد و ارقامی را اعلام کرد که خوشبختانه به سرعت توسط سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داده شد. هر چند او نامی از این نهاد نبرد اما ریشه و سابقه عصبانیت ایشان نسبت به این مجموعه‌ بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه سخنان آقای روحانی در یزد نه در قامت رئیس‌جمهور که بیشتر در هیبت یک رقیب انتخاباتی بیان شد شاید ایشان آقای رئیسی (رئیس فعلی قوه قضاییه و رقیب سال ۹۶) را هنوز رقیب انتخاباتی خود می‌داند که اینگونه سخن می‌گوید. برخی معتقدند تغییر لحن آقای روحانی و عصبانیت و شبهه افکنی در مسیر مبارزه با فساد اقتصادی بی ارتباط با پرونده برادر ایشان آقای حسین فریدون و محکومیت و زندانی شدنش نیست.
الفالف15 ساعت قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!

در میان مردم …

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
با هم و در کنار هم بودن، از راه‌های رسیدن به موفقیت است، این جان کلام مردمی است که امروز خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به میان آنان رفت …همدلی و همراهی مسولان، جلوگیری از سنگ‌اندازی برنامه‌های کاری، وظیفه شناسی مسولان، علنی نشدن اختلافات، رسیدگی و درک نیاز‌های مردمی، به فکر آینده‌سازان ایران بودن و رعایت حقوق مردم از مهمترین محور‌های گفتگوی خبرنگار ما با مردم بود.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، منابع سوری از درگیری میان ارتش سوریه و ارتش ترکیه در حومه تل تمر در شمال استان حسکه خبر دادند. خبرنگار سانا گزارش داد: ارتش سوریه در حال نبرد سنگین با نیروهای اشغالگر ترکیه‌ای در محور روستاهای المناخ و المحمودیه در حومه تل تمر در شمال استان حسکه است. این در حالی است که طی روزهای گذشته ارتش سوریه یک روستا را در شمال سوریه از دست ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن خارج کرده بود. شایان ذکر است که چندی قبل هم خبرنگار سانا، از درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و ارتش ترکیه در حومه راس العین در شمال شرق سوریه خبر داده و اعلام کرده بود که نبرد سنگینی در تل الورد در حومه راس العین میان ارتش سوریه و نظامیان اشغالگر ترکیه در جریان است. خبرنگار سانا گزارش داده بود: ساکنان منطقه در حال فرار به شکل گسترده از منطقه درگیر هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها