ماجرای کارآگاه بازی دزد سابقه‌دار! +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
ماجرای کارآگاه بازی دزد سابقه‌دار! +عکس

ماجرای کارآگاه بازی دزد سابقه‌دار! +عکس

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
دو سارق سابقه دار در حالی شب دلهره آوری را در خیابان سناباد مشهد رقم زدند که حضور سریع و به موقع پلیس به سیگنال‌های وحشت پایان داد.

روزنامه خراسان: شب یازدهم آبان جوان ۳۵ ساله‌ای وارد سرویس بهداشتی منزل ویلایی در خیابان سناباد شد او چند لحظه بعد صدای ورود فردی به درون منزل را شنید و با تصور این که پدرش به منزل بازگشته، اهمیتی به موضوع نداد! این جوان در حال خروج از سرویس بهداشتی بود که ناگهان در جا میخکوب شد او از لای در سرویس بهداشتی جوان غریبه‌ای را دید که مشغول جمع آوری لوازم منزل بود! پسر صاحبخانه که تازه فهمیده بود دزدان وارد منزل شده‌اند، گوشی همراهش را به آرامی برداشت و از درون سرویس بهداشتی با خواهرش که در طبقه بالای منزل بود تماس گرفت. این جوان سپس وحشت زده ماجرای ورود دزدان را به پلیس ۱۱۰ گزارش داد و خود نیز سکوت کرد تا جلب توجه نکند! دو سارق حرفه‌ای تلویزیون ال‌ای دی بزرگ، ضبط صوت دیجیتالی و مقداری دیگر از لوازم را به داخل حیاط منزل ویلایی بردند و درون پراید صاحبخانه گذاشتند چرا که یکی از سارقان لحظاتی قبل سوئیچ خودرو را از روی اپن آشپزخانه برداشته بود و قصد داشتند اموال سرقتی را با خودروی صاحبخانه بیرون ببرند! هنوز چند دقیقه بیشتر از تماس تلفنی جوان مذکور با سیگنال‌های وحشت نگذشته بود که خودروی گشت کلانتری سناباد مشهد وارد محل شد و بلافاصله نیرو‌های انتظامی با فرماندهی سرگرد بیگی (رئیس کلانتری) عملیات دستگیری دزدان را آغاز کردند.

ماجرای کارآگاه بازی دزد سابقه‌دار! +عکس - 2

«سعید» (یکی از سارقان) که با دیدن پلیس از خودروی صاحبخانه پیاده شده بود، پا به فرار گذاشت، اما قبل از آن که بتواند در تاریکی شب راه گریزی پیدا کند، در محاصره نیرو‌های انتظامی گرفتار شد و حلقه‌های قانون بر دستانش گره خورد!

گزارش خراسان حاکی است، در همین حال «حمید» (سارق دیگر) که از وقایع بیرون از منزل خبر نداشت وسوسه سرقت از منزل ویلایی دیگر به جانش افتاد و از راه پله‌های پشت بام وارد منزل دیگری شد، اما ناگهان، جیغ و فریاد ساکنان منزل با دیدن مرد غریبه، به هوا برخاست.

ماجرای کارآگاه بازی دزد سابقه‌دار! +عکس - 5

اهالی منزل وحشت زده فرار می‌کردند که صاحبخانه روی پله‌ها با دزد جوان روبه رو شد و به او گفت: این جا چه می‌کنی؟! «دزد» که سعی داشت خونسردی خود را حفظ کند، خیلی آرام و طبیعی گفت: من از کارآگاهان پلیس آگاهی هستم و به دنبال دزد می‌گردم که او را دستگیر کنم! ولی صاحبخانه که حرف‌های او را باور نمی‌کرد بی درنگ گوشه کاپشن دزد جوان را گرفت تا از فرارش جلوگیری کند. در همین حال سارق حرفه‌ای کاپشن خود را از تنش بیرون آورد و با شکستن در منزل راه فرار به منزل ویلایی دیگر را هموار کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار حوادث 24 ساعت

این دزد ۲۷ ساله که از طریق نورگیر به درون منزلی دیگر وارد شده بود، خانه را تاریک و غرق در سکوت یافت و فهمید که کسی در آن منزل حضور ندارد بنابراین با خیال راحت به دنبال اشیای باارزشی می‌گشت تا این که محل نگهداری مقادیر زیادی طلا را پیدا کرد.

او طلا‌ها و مبالغ زیادی دلار و وجه نقد را در جیب هایش ریخت و با سرقت لپ تاپ و برخی لوازم قابل حمل دیگر وارد حیاط شد تا به همدستش بپیوندد.

از سوی دیگر نیرو‌های کلانتری سناباد مشهد که همه راه‌های فرار را بسته بودند این منزل ویلایی را نیز به محاصره درآوردند و او را هنگام خروج از منزل به دام انداختند.

گزارش خراسان حاکی است: دو سارق حرفه‌ای که سوابق متعدد سرقت دارند برای بازجویی‌های تخصصی به دایره تجسس کلانتری هدایت شدند و به سه فقره سرقت اعتراف کردند. همچنین بررسی‌های بیشتر نشان داد که «سعید» یک ماه قبل به اتهام سرقت طلا از منزل یک شهروند، توسط ماموران کلانتری مصلای مشهد دستگیر شده و ۴۸ ساعت قبل از دستگیری دوباره و با سپردن وثیقه به دادسرا آزاد شده بود.

همدست دیگر وی نیز سوابقی مانند زورگیری را در پرونده سیاه خود دارد. شایان ذکر است: از مدتی قبل، برخورد قاطعی با یغماگران اموال مردم با دستورات ویژه سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) و با حمایت‌های بی دریغ دستگاه قضایی در مشهد آغاز شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل

فیلم/ حمله سارقان دیوانه به خودروی پلیس زن!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
چهار سارق در ولز که سوار بر خودرو در حال فرار بودند به خودروی یک پلیس زن حمله کردند. پلیس اعلام کرده است هر چهار سارق را دستگیر کرده و از این مامور زن تقدیر به عمل آورده است.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
وزیر نیرو با اشاره به اینکه آب رسانی به یک هزار و ۱۲۴ روستا تا پایان امسال انجام می‌شود، گفت: هر روز شش روستا با سرمایه گذاری ۴٫۵ میلیارد تومان به شبکه آب اضافه می‌شود. به گزارش مهر، رضا اردکانیان عصر دوشنبه در آیین افتتاح طرح‌های معدنی و فولادی و طرح‌های صنعت آب و برق استان کرمان گفت: در پنجمین هفته پویش الف ب ایران در استان کرمان حضور یافتیم و در این پویش مقرر کردیم که هر هفته یک پروژه در حوزه آب و برق افتتاح خواهیم کرد. وی ادامه داد: بر این اساس تا پایان سال ۲۲۷ پروژه در کنار سایر پروژه‌ها با سرمایه حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید. اردکانیان عنوان کرد: این پروژه‌ها شامل ۱۰ سد ملی در شش استان کشور که ۷۴۵ میلیون مترمکعب به ظرفیت آب اضافه خواهد شد همچنین ۲۶ هزار هکتار از شبکه اصلی آبیاری و زهکشی که جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار روستاییان را تحت پوشش قرار می‌دهد، است. وزیر نیرو اضافه کرد: آب رسانی به یک هزار و ۱۲۴ روستا به طوری که هر روز شش روستا تا پایان سال با سرمایه گذاری ۴٫۵ میلیارد تومان به شبکه آب اضافه می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
بدین ترتیب شهلا بازداشت شد و در نهایت به قتل مادرش اعتراف کرد. او گفت: شب حادثه باهم دعوایمان شد و ناگهان او را هل دادم. آن گاه پسر مقتول در جایگاه ایستاد وگفت: اگر مشخص شود که خواهرم مادرم را کشته است من نیز اشد مجازات را برای خواهرم می‌خواهم. پدرم هفت سالی است که ما را ترک کرده بود و حتی به‌خاطر همین موضوع مادرم از او شکایت کرده بود. یک شب قبل از حادثه من با مادرم درگیر شدم اما فردای همان روز مادرم حالش خوب بود. قاضی پرسید اگر تو مادرت را نکشته‌ای پس چرا درمرحله بازپرسی به اتهامت اعتراف کردی ودر بازسازی صحنه اقرار کردی؟ من آنجا به اجبار اقرار کردم. من قاتل نیستم من با مادرم درگیر می‌شدم ولی هرگز قصد کشتن او را نداشتم وقتی من از خانه بیرون رفتم مادرم زنده وسالم بود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها