کمک‌های اولیه هنگام حملات تشنجی +اینفوگرافی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
کمک‌های اولیه هنگام حملات تشنجی +اینفوگرافی

کمک‌های اولیه هنگام حملات تشنجی +اینفوگرافی

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
در این اینفوگرافی با برخی از کمک‌های اولیه در زمان بروز حملات تشنجی آشنا می‌شویم.

به گزارش افکارنیوز،

بسیاری از موارد حملات تشنجی با تجویز دارو قابل درمان است. کمک‌های اولیه برای اغلب تشنج‌ها ضرورت ندارد و باید اجازه داد که حمله، سیر طبیعی خود را طی کند. با این حال باید توجه کرد که کمک‌های اولیه برای حملات تشنج بزرگ توصیه می‌شود. در این اینفوگرافی با برخی از کمک‌های اولیه در زمان بروز حملات تشنجی آشنا می‌شویم.

کمک‌های اولیه هنگام حملات تشنجی +اینفوگرافی - 4

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | اخبار سلامت پزشکی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب15 ساعت قبل
مکن است بسیاری از داروها با سیستم بدن سازگاری نداشته باشد و به بروز آسیب منجرشود. مصرف بیش از حد داروها می‌تواند تصادفی یا عمدی باشد. زمانی که افراد برای ایجاد احساس بهتر تلاش می‌کنند از دارویی بیش از حد استفاده کنند نیز مسمومیت‌های دارویی رخ می‌دهد. مصرف بیش از اندازه داروها می‌تواند عواقب جدی و پایداری داشته باشد. به طور مثال داروی استامینوفن که این روزها دارویی پرمصرف در میان همه است، اگر در طولانی مدت مقدار این ماده در بدن بیشتر شود سبب بروز مسمومیت‌های دارویی می‌شود. افرادی که اقدام به خوددرمانی می‌کنند ممکن است بر اثر اشتباهات سهوی از داروهای تاریخ مصرف گذشته استفاده کنند که این خود باعث بروز آسیب‌های جدی می‌شود. برخی از داروهای گیاهی ممکن است با داروهای شیمیایی تداخل ایجاد کند.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل

نوزادی که ۹۲ روز پس از به کما رفتن مادر به دنیا آمد

مهرمهر8 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
برای بیشتر افراد، هلیکوباکتر پیلوری موجب بروز زخم یا علائم دیگر نمی‌شود. با عادات سلامت خوب، شما می‌توانید از خود و فرزندانتان در برابر هلیکوباکتر پیلوری محافظت کنید. در صورت تکثیر و فعالیت بیش از حد این باکتری و آسیب دیدگی دیواره داخلی معده، هلیکوباکتر پیلوری به همراه اسید می‌تواند موجب تحریک معده و در نهایت بروز زخم، گاستریت (التهاب دیواره داخلی معده) و سرطان معده شود. علائماگر به یک زخم معده مبتلا باشید، ممکن است دردی خفیف یا سوزان را در شکم خود احساس کنید. پیشگیریشما می‌توانید با اقداماتی مشابه که برای محافظت از خود در برابر میکروب‌های دیگر انجام می‌دهید از ابتلا به عفونت هلیکوباکتر پیلوری نیز پیشگیری کنید.

ادامه روند افزایش آلاینده‌ها

مهرمهر21 ساعت قبل
طی چند روز آینده در سطح کشور آسمانی صاف و تا کمی ابری را خواهیم داشت. همچنین در شهرهای اصفهان، تهران و شهرهای پرجمعیت شمال کشور افزایش آلاینده‌ها را داریم.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
محمد تقی‌زاده در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تعطیلی مدارس دو شهرستان پیشوا و ورامین در دو نوبت عصر امروز و صبح فردا به دلیل آلودگی هوا اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در روز گذشته، تصمیم بر آن شد در صورتی که شاخص آلودگی هوا از مرز ۱۵۰ بگذارد، مدارس تعطیل شود. وی تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، شاخص آلودگی هوا در دو شهرستان پیشوا و ورامین به ۱۶۵ رسیده است و بر همین اساس تصمیم به تعطیلی مدارس در دو نوبت عصر امروز و صبح فردا گرفته شده است. تقی‌زاده افزود: با توجه به اینکه شاخص آلودگی هوای شهر تهران هم‌اکنون ۱۱۶ اعلام شده است و در روزهای آتی این عدد به مرز ۱۵۰ نخواهد رسید، تعطیلی مدارس در شهر تهران بعید است. معاون عمرانی استانداری تهران گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوا در صورتی که شرایط هوا نامناسب باش، د مجددا تصمیماتی را اتخاد خواهد کرد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها