آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی

آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری برگزار شد

برناخبرگزاری برنا |
با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری؛

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، آیین تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران روز شنبه ۱۸ آبان ماه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و رییس هیئت مدیره سازمان فرهنگی هنری، شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سعید اوحدی رییس پیشین و حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ستاد این سازمان برگزار شد. تعدادی از اعضای هیئت مدیره و معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری و جمعی از مدیران شهری نیز در این نشست حضور داشتند.

اوحدی: کارکنان سازمان فرهنگی هنری سرمایه‌های ارزشمندی هستند

سعید اوحدی رییس پیشین سازمان فرهنگی هنری نخستین سخنران مراسم بود که با خیر مقدم به حاضران گفت: تجربه حضور در سازمان فرهنگی هنری یک سرمایه بزرگ و نقطه عطفی در دوره کاری من بود. همکاران و مدیران سازمان فرهنگی هنری سرمایه‌های ارزشمندی هستند و همدلی و انسجام ویژه‌ای در سازمان فرهنگی هنری به عنوان قرارگاه فرهنگی نظام وجود دارد. کارکنان این سازمان کارهای بزرگی انجام داده‌اند و اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور مسئولیت جشن‌های بهار مهربانی در تهران را به سازمان فرهنگی هنری واگذار می‌کند، موید این مسئله است. این ظرفیت آن قدر غنی است که تغییر افراد نمی‌تواند خللی در کار سازمان ایجاد کند.

وی افزود: انتخاب شایسته آقای امرودی با سبقه فرهنگی وسیعشان، مطمئنا می‌تواند منشأ اثرات بسیاری شود. حضور ایشان در سازمان فرهنگی هنری خون تازه‌ای به مجموعه تزریق می‌کند و باعث آرامش خواهد بود. در این مدت اساسنامه سازمان فرهنگی هنری به وضعیت قبلی و درست خود بازگشت. هیئت مدیره‌ای که سازمان فرهنگی هنری در حال حاضر دارد، از وزن بسیار بالایی برخوردار است. کاهش ۳۸ درصدی هزینه‌های جاری نسبت به سال گذشته و افزایش ۵۲ درصدی درآمد سازمان فرهنگی هنری نیز از کارهایی بود که با یاری همکاران حاصل شد.

اوحدی در پایان گفت: امیدوارم سرمایه بزرگ حضور در سازمان فرهنگی هنری را ذخیره‌ای برای آینده قرار دهم و از همه همکارانم برای زحماتشان در این یک سال و نیم تشکر می‌کنم. همکارانی که در این مدت بدون بودجه فرهنگی با کار شبانه‌روزی خدمات فرهنگی قابل توجهی ارائه کردند.

حجت‌الاسلام امرودی: ضرورت امروز مدیریت فرهنگی شهر تهران پا نهادن در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس جدید سازمان فرهنگی هنری سخنران بعدی مراسم بود که با تبریک هفته وحدت عنوان کرد: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند مسئولیت، مانند امانتی بر گردن شماست. ما را لایق دیدند و این امانت را در اختیارمان قرار دادند و باید بدانیم که این مسئولیت بزرگی بر گردن ماست و در این راه مدیون اسلام و قرآن و خون شهدا هستیم. بالای دست همه ما، مقام معظم رهبری هستند و دو دهه است که افتخار شاگردی ایشان را دارم و امیدوارم بتوانم در راستای دغدغه‌های فرهنگی ایشان فعالیت کنم.

وی اضافه کرد: صداقت، صفا و مقاومت سه ویژگی مهم آقای اوحدی هستند و من ایشان را قبل از حضور در سازمان فرهنگی هنری می‌شناختم. مدیریت فرهنگی شبیه دوی امدادی است و باید کارمان را در ادامه کار روسای پیشین پی بگیریم. عادت کنیم که از مدیران قبل از خودمان به نیکی یاد کنیم و این از تلخی‌های مدیریت در ایران است که برخی، از مدیران قبل از خود شکایت دارند. ما کار را با استفاده از ظرفیت مدیران فعلی سازمان فرهنگی هنری آغاز می‌کنیم و پذیرای همه پیشنهادها هستیم.

امرودی با اشاره به مأموریت‌های سازمان فرهنگی هنری گفت: قرار بود سازمان فرهنگی هنری ویترین و نمایه فرهنگی شهر باشد و امروز باید تلاش کنیم شهری سالم با محوریت خانواده، اخلاق، حفظ محیط زیست و … بسازیم و فعالیت‌های موضوعی فرهنگ‌سراهای شهر تهران نیز با این نگاه شکل گرفته است. برای تحقق این اهداف، باید از همه ابزارهای فرهنگی و هنری بهره ببریم و به اساسنامه غنی سازمان فرهنگی هنری که به خوبی نوشته شده پایبند باشیم، چرا که راهبردهای کلان فرهنگی شهر تهران در این اساسنامه آمده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی تصریح کرد: خوشحالم که با حضور در سازمان فرهنگی هنری یک تیم تازه پیدا کرده‌ام و با کنار هم بودن و دست در دست هم نهادن، می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. ضرورت امروز مدیریت فرهنگی شهر تهران، پا نهادن در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی است و خودسازی فردی، اجتماعی و سازمانی نخستین مرحله است. بعد باید وارد جامعه سازی شویم و فعالیت‌های فرهنگی سازمان فرهنگی هنری را در به جامعه و میان مردم ببریم. مرحله سوم و نهایی نیز تمدن سازی است که به یاری خدا به آن خواهیم رسید.

حناچی: تأمین سرمایه‌های اجتماعی در شهر تهران از وظایف سازمان فرهنگی هنری است

پیروز حناچی شهردار تهران سخنران پایانی مراسم بود که عنوان کرد: فرصتی شد که در سازمان فرهنگی هنری حضور پیدا کنیم، سازمانی که پرچم‌دار فرهنگی شهر تهران است و حتی تاثیراتی بر روی کل ایران دارد. از زحمات آقای اوحدی در این مدت تشکر می‌کنیم. استعفای ایشان را بر خلاف میل باطنی پذیرفتیم و تصمیم‌گیری برای انتخاب رییس جدید سازمان فرهنگی هنری کار ساده‌ای نبود.

وی با اشاره به معیارهای انتخاب رییس سازمان فرهنگی هنری گفت: سابقه کار فرهنگی، ریشه داشتن در بدنه شهرداری تهران و تجربه و دنیادیدگی سه ویژگی مد نظر برای ریاست سازمان فرهنگی هنری بودند که خوشبختانه آقای امرودی هر سه ویژگی را داشتند و توانستند رأی هیئت امنا را نیز کسب کنند. از آقای فاطمیان‌پور نیز سپاسگزارم که در این مدت سرپرستی سازمان فرهنگی هنری را بر عهده داشتند.

حناچی افزود: آیات قرآن کریم به ما توصیه می‌کند که از ظن و گمان پرهیز کنیم و قرآن تصریح می‌کند برخی از این گمان‌ها گناه است. در علم حقوق هم اصلی داریم که می‌گوید اصل بر برائت است. متاسفانه گاهی خلاف این عمل می‌شود و مشکلات بسیاری به بار می‌آید. یکی از وظایف قطعی سازمان فرهنگی هنری تلاش برای تأمین سرمایه‌های اجتماعی در شهر تهران است. خیلی مهم است که مردم یک شهر مدیرانشان را بپذیرند و نسبت به آنها بدگمان نباشند. اعتماد مردم سرمایه بسیار مهمی است و کارهای بزرگ را با وحدت کلمه می‌توان انجام داد، همان طور که بزنگاه‌های دشواری مانند جنگ تحمیلی را با اتحاد مردم پشت سر گذاشتیم.

شهردار تهران در پایان گفت: زندگی یعنی امید و حرکت و این دو اکسیر است که می‌تواند در شرایط سخت، جامعه را به جلو براند. باید برای ایجاد امید و نشاط در مردم دنبال بهانه باشیم، به ویژه که تحریم‌های ظالمانه باعث شده شرایط اقتصادی دشواری برای مردم ایجاد شود. انتظاری که از سازمان فرهنگی هنری می‌رود، خروجی‌های فاخر و جریان سازی فرهنگی هنری در کشور است و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

در پایان این مراسم، حکم ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران توسط پیروز حناچی شهردار تهران به حجت‌الاسلام میثم امرودی اعطا و از تلاش‌های مهندس سعید اوحدی تقدیر شد.

بیشتر بخوانید:

آیین رونمایی از کتاب «پرواز از پنجره جنوبی» برگزار شد آیین تکریم و معارفه شهردار منطقه 6 برگزار شد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

مغناطیس اربعین در مرزهای شرقی ادامه دارد

مهرمهر1 روز قبل
اما پس‌ازاینکه موج بازگشت زوار آغاز شد و بسیاری از خادمان موکب‌های خود را جمع‌آوری کردند داستان زائران پاکستانی اربعین تازه شروع می‌شود. باوجوداینکه تقریبا همه موکب‌ها در عراق و ایران حالا جمع‌آوری شده‌اند اما خدمات‌رسانی مردم سیستان و بلوچستان به زوار پاکستانی همچنان ادامه دارد. خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه داردرضا بختیاری، دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میزبانی از این زوار عزیز افتخاری است که نصیب مردم سیستان و بلوچستان شده است. دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به زوار پاکستانی اربعین در مسیر بازگشت ادامه دارد، افزود: زائرین پاکستانی برای بازگشت باید از خاک جمهوری اسلامی ایران بگذرند. وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی نیز در مسیر خدمت به زائران پاکستانی خدمات مختلفی ارائه کرده است، گفت: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در مسیر بازگشت زوار پاکستانی نیز ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر