جعفرزاده ایمن‌آبادی: پایداری جز قم و مشهد در هیچ شهر دیگری حرفی برای گفتن ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

جعفرزاده ایمن‌آبادی: پایداری جز قم و مشهد در هیچ شهر دیگری حرفی برای گفتن ندارد

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس گفت: لازمه بُرد شرافتمندانه استفاده از قوه عقلانی است. وقتی می شود هزینه کمتر داد و فایده بیشتر به دست آورد، چرا برخی مقاومت می کنند و دنبال تحمیل روش های پرهزینه خودشان به فضای سیاسی کشور هستند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: شعار اعتدالگرایی و نه به تندروی از سال ۹۲ گفتمان غالب فضای سیاسی کشور شد. غالبیت این فضا به قدری بود که بسیاری به پایان عصر رادیکال‌های دو جناح اعتقاد داشتند و می‌گفتند «کتاب تاریخ سیاسی ایران ورق خورده و فصل جدیدی آغاز شده است».

این فضا تا حدودی پا برجا بود تا آنکه ترامپ از برجام خارج شد؛ از همان روز دوباره تندروهای دو جناح حیاتی دوباره یافتند و تلاش کردند زمام امور در اردوگاه سیاسی را به دست بگیرند اما سئوال اینجاست که این تلاش‌ها چقدر می‌تواند معادلات انتخابات مجلس شورای اسلامی را تحت تأثیر قرار دهد؟

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با نامه نیوز درباره چرایی تلاش رادیکال‌های دو جناح برای تند کردن ادبیات حاکم بر فضای سیاسی کشور گفت: پایداری در اردوگاه اصولگرایان و وابستگان به حزب مشارکت در جریان اصلاحات دچار غرور و خطای راهبردی و تاکتیکی شده‌اند.

وی شعار «باخت عزتمندانه بهتر از برد حقیرانه است» را بی مبنا خواند و افزود: البته معتقد نیستم برای برد در انتخابات باید به هر ابزاری متوسل شد بلکه اعتقاد دارم برد باید شرافتمندانه باشد اما لازمه برد شرافتمندانه استفاده از قوه عقلانی است. وقتی می‌شود هزینه کمتر داد و فایده بیشتر به دست آورد، چرا برخی مقاومت می‌کنند و دنبال تحمیل روش‌های پرهزینه خودشان به فضای سیاسی کشور هستند؟

نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس با بیان اینکه علت اصرار پایداری به حضور مستقل در انتخابات را درک نمی‌کنم، یادآور شد: پایداری فقط در دو شهر قم و مشهد مقداری از پایگاه رأی برخوردار است و من هم معتقدم می‌تواند در این دو حوزه انتخابیه کارهایی به طور مستقل برای انتخابات مجلس انجام دهد اما در هیچ شهر دیگری حرفی برای گفتن ندارد. در جریان اصلاح طلبی هم اگر اجماع نشود، آنها که پرچم سفید به دست دارند پیروز میدان انتخابات خواهند شد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با بیان اینکه قاعده انتخابات در ایران حزبی نیست، ادامه داد: وقتی فضای درون دو جناح سیاسی کشور تند شود، نتیجه‌اش ابتدا آسیب به خود آن جناح‌ها و در مرحله بعد خسارت به کشور خواهد بود چون عدم اجماع به وجود می‌آورد و در این فضا افراد بدون شناسنامه سیاسی فرصت بروز و ظهور در فضای انتخاباتی پیدا می‌کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز نمایندگانی در مجلس هستند که در حوزه انتخابیه خود نامزد هشتم بودند، اصلا معلوم نیست کجای عرصه سیاسی کشور قرار دارد و خاستگاه فکری‌اش چیست؟ تازه بعد از چهار سال حضور در مجلس کم کم دارد یک شکل و قالب سیاسی پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی روح الله زم دستگیر شد به حضرت عباس قسم می‌خورم، برخی نمایندگان از من پرسیدند «این زم کیست که دستگیر شده است؟». اصلا آشنا به هیچ مسئله و موضوعی نیستند. چنین کسانی چه طور می‌توانند نقش مفیدی در عرصه سیاسی کشور ایفا کنند.

جعفرزاده اظهار کرد: جناح‌های کشور باید ترتیبی اتخاذ کنند که افراد بدون شناسنامه سیاسی به مجلس راه پیدا نکنند، رسیدن به چنین هدفی انسجام درون اردوگاهی و تقویت اشتراکات ملی را می‌طلبد.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فوتبالیفوتبالی10 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی – فرانسه توانست مولداوی را دو بر یک ببرد. البته صعود آنها به یورو ۲۰۲۰ پیش از این مسابقه و با تساوی ترکیه و ایسلند قطعی شده بود. با آن نتیجه، ترکیه و فرانسه به یورو ۲۰۲۰ راه یافتند. در دقیقه ۳۵، اشتباه الکسی کاسلف منجر به گل تساوی فرانسه با ضربه سر رافائل واران شد. در دقیقه ۷۹، یک ضربه پنالتی به سود فرانسه اعلام شد که اولیویه ژیرو آن را گل کرد و فرانسه را صدرنشین گروهش کرد.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
او شکل گیری خاورمیانه جدید را بر اساس رقابت و تعامل ۳ قدرت بزرگ منطقه یعنی ایران، ترکیه و اسراییل دانست. سفیر اسبق اسرائیل در ایالات متحده آمریکا معتقد است اسرائیل با خاورمیانه‌ای روبرو است که در آن ترکیه و ایران روز به روز قوی‌تر می‌شوند و در مقابل کشورهای عربی ضعیف می‌شوند. او با اشاره به اینکه امروز در خاورمیانه ایران، ترکیه و اسرائیل به عنوان قوی‌ترین کشورها مطرح هستند، گفت: «هیچ یک از ۳ کشور قدرتمند در خاورمیانه عرب نیستند.» به گفته این دیپلمات سابق اسراییلی مصر نیز که زمانی یکی از قوی‌ترین کشورهای منطقه بود، امروز با چالش‌های داخلی زیادی روبرو است و از نفوذ منطقه‌ای آن به نحو محسوسی کاسته شده است. هرج و مرج و بی‌ثباتی در کشورهای عربی کاهش یافته است، اما حکومت بسیاری از آنها پس از این دوره هرج و مرج ضعیف‌تر از گذشته شده است.

افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگان

الفالف18 ساعت قبل
افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگانگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۲۶ ۳۹۸۰۸۲۳۰۵۹حجت‌الاسلام عابدینی، امام‌جمعه قزوین در برنامه ثریا درباره زمین‌خواری جمعی از مسئولین استان قزوین افشاگری کرد.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف20 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار بین‌الملل- ماه گذشته موضوع ارسال نامه ترامپ به اردوغان به موضوع داغی در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شد و منابع درون دولت اردوغان به بی‌بی‌سی گفتند به محض دریافت نامه آن را «کاملا رد» کرده‌اند. این منبع به بی‌بی‌سی گفته بود «نامه به دست اردوغان رسید، آن را کاملا رد کرد و در سطل زباله انداخت». در آن نامه، ترامپ از اردوغان خواسته بود علیه کرد‌های تحت حمایت آمریکا اقدام نظامی انجام ندهد و به او هشدار داده بود که اگر با برنامه‌های خود پیش برود، اقتصاد ترکیه را نابود خواهد کرد. رئیس‌جمهور آمریکا در نامه خود نوشت: «بیایید معامله خوبی داشته باشیم! بسیاری تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه را عامل اصلی تحریک آنکارا برای آغاز این عملیات می‌دانند.
مهرمهر23 ساعت قبل
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دولت به برجام امید بسته بود و فکر می‌کرد با امضای برجام، کشور گل و بلبل می‌شود و همه مشکلات حل خواهد شد، گفت: با امضای برجام اتفاق خاصی نیفتاد، به غیر از چهار هواپیمایی که وارد کردند. در حوزه عمومی و تجاری کشور، قرارداد خاصی منعقد نشد و اتفاق خاصی نیفتاد. نماینده مردم جهرم در مجلس تأکید کرد: انتظار داشتیم که پس از شکست برجام دولت به این نتیجه برسد که در غرب و آن طرف آب خبری نیست و باید با تکیه بر توان تولید داخلی مشکلات را حل کرد. دولت توان تامین منابع مالی را به هر دلیلی ندارد، لذا باید به سمت ظرفیت‌های بخش خصوصی برویم. رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه چسبندگی خاصی بین دستگاه‌های دولتی و پروژه‌های عمرانی وجود دارد، گفت: دستگاه دولتی از پروژه‌های عمرانی کنده نمی‌شوند.

نظرها

اخبار بیشتر