چه میزان از رابطه‌هایمان در قبل از ازدواج را به همسرمان بگوییم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
چه میزان از رابطه‌هایمان در قبل از ازدواج را به همسرمان بگوییم؟

چه میزان از رابطه‌هایمان در قبل از ازدواج را به همسرمان بگوییم؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
هر شخصی براي ازدواج به دنبال کسی می‌گردد که به ایده‌ال‌هایش نزديک باشد بنابراين وارد رابطه با اشخاص گوناگون مي‌شود. امکان دارد آگاهی از این روابط شما را به همسرتان بدگمان و بدبین کند.

احتمالا در اول فکر کنید میتوانید با گذشته وی کنار بیایید؛ ولی پس از چند وقتی این مسئله برایتان آزار دهنده می‌شود؛ بنابراین احساس اعتماد و امنیت که لازمه حفظ روابط است، از بین میرود. ولی نداشتن هیچ اطلاعاتی از قبل هم برایتان آزاردهنده خواهد بود، بنابراین باز هم با یک شک و تردید به همسرتان نگاه می‌کنید.

تفاوت دیدگاه زنان و مردان در خصوص تأثیر روابط قبل همسر

نگرانی در خصوص رابطه تأثیر گذشته همسر در زنان و مردان معمولا تفاوت دارد. چیزی که بیش‌تر برای خانم‌ها اهمیت دارد این است که شوهرشان از لحاظ احساسی درگیر نشده باشند و می‌ترسند مرد زندگی‌شان درگیر عشق زنی دیگر بوده باشد که به وی نرسیده است. در مقابل مردان بیشتر در خصوص روابط جنسی خانم خویش نگران هستند و زمانیکه متوجه میشوند همسرشان قبلا رابطه داشته؛ ذهنشان درگیر این میشود که تا چه حد روابط جنسی داشته‌اند.

در ادامه به شما خواهیم گفت برای داشتن یک ازدواج موفق بهتر است چه چیزی را از گذشته برای همسرتان فاش نموده و از بیان کردن چه چیز هایی پرهیز کنید.

چه میزان از رابطه‌هایمان در قبل از ازدواج را به همسرمان بگوییم؟ - 5

چه چیزی از گذشته را بگوییم و چه چیز را نگوییم؟

مهترین بخش از گذشته که اشخاص می‌ترسند با آن در خصوص همسر آینده خویش حرف کنند؛ روابط گذشته است. مرز اینکه چه چیز را بگویید و چه چیز را نگویید خیلی مشخص نیست. ولی دو نکته را باید در نظر داشته باشید:

میزان جدی بودن روابط قبلی؛ درصورتی که در قبل روابط جدی مثل ازدواج یا نامزدی داشته‌اید حتما باید آنرا با همسر یا خواستگارتان در میان قرار دهید. این مسایل دیر یا زود برای همسرتان اشکار خواهد گردید و درصورتی که از طریقی غیر از شما به آن پی ببرد، عدم صداقت شما میتواند بی اعتمادی ایجاد نموده و به روابط شما اسیب بزند.

میزان تأثیر اگاهی از آن بر تصمیم ازدواج و روابط کنونی؛ معیار دیگری که به شما نشان میدهد آیا باید از گذشته چیزی بگویید یا نه تاثیرگذاری آن صحبت بر روابط امروزتان است. درصورتی که میدانید مطرح کرن موضوعی در گذشته روی تصمیم طرف مقابل برای این که با شما ازدواج کند یا نه تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید آنرا مطرح کنید. بیان نکردن چنین چیزی نوعی فریب دادن طرف مقابل محسوب می‌شود. صداقت به شما کمک میکند بدون ترس از گذشته آینده‌ای مطمئن بسازید.

جزئیات را نگویید

بیان رابطه سطحی که از سر بی تجربگی و خامی بوده و گفتن آنها تنها حساسیت طرف مقابل نسبت به شما و گذشته تان را بالا می‌برد، توصیه نمی‌شود. همچنین بیان جزئیات از رابطه‌های جدی گذشته یا بیان احساساتی که در آن هنگام به آن شخص داشته‌اید یا چیز دیگری که میتواند برای همسر آینده تان آزاردهنده باشد را مطرح نکنید. درصورتی که قرار است چیزی از قبل را صادقانه بیان کنید تنها کلیات است نه جزئیات؛ و اما تأکید می‌کنیم درصورتی که واقعا در این زمینه ترس و تردید دارید به مشاوره ازدواج مراجعه نموده و از وی در این زمینه کمک بخواهید.

خیانت را نگویید

شما اکنون انسان وفادار و صادقی هستید، ولی احتمالا در قبل این چنین نبوده است. شما به نامزد قبلی خویش خیانت نموده‌اید، ولی اینک انسان وفادار و صادقی هستید و به همین علت میخواهید تمام گذشته خویش را افشا نموده و از خیانت خویش هم برای همسر آینده تان بگویید! صبر کنید!

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

مطرح کردن این مسئله میتواند عواقب بدی بهمراه داشته باشد. مطمئنا احساس بی اعتمادی زیادی در طرف مقابل ایجاد میکند. بنابراین حال که از اشتباه خویش در گذشته درس گرفته و پشیمان هستید لازم نیست با مطرح کردن آن تخم بدگمانی در دل همسر آینده خویش بکارید.

اما در پایان تصمیم با شماست و درصورتی که موضوعی هست که فکر می‌کنید باید همسر آینده تان در خصوص آن بداند، حتما قبل از مطرح کردن آن از یک مشاور کمک بگیرید تا حتی الامکان از عواقب ناخواسته آن در زندگی آینده تان پیش‌گیری کنید.

خاطرات تلخ خویش را مرور نکنید

همسر شما قرار است هم دل و همدرد شما باشد، ولی درصورتی که نمی‌خواهید تلخی‌های گذشته تان را با وی شریک شوید، اجباری در آن نیست. احتمالا این مسایل را برای خویش حل کرده و از آن گذشته باشید. بیان مجدد مسائلی مثل تعرض و مورد سواستفاده قرار گرفتن در بچگی میتواند ترس‌های شما را زنده و زخم‌های شما را تازه کند و روی نشاط و شادی رابطه کنونی تان اثر منفی بگذارد.

در این مورد هم تصمیم با شماست. شاید زمانیکه رابطه تان به نقطه امنی رسید در رابطه صمیمانه خویش با همسرتان بیان نقاط تاریک گذشته با وی به بهبود زخم‌های کهنه شما کمک کند.

چه میزان از رابطه‌هایمان در قبل از ازدواج را به همسرمان بگوییم؟ - 20

صداقت یا پنهان کاری در مورد روابط گذشته؟

روش اگاهی شما از روابط همسرتان میتواند پیامدهای مختلفی به دنبال داشته باشد. درصورتی که همسرتان پیش از ازدواج با شما در خصوص رابطه گذشته‌اش گفته باشد در واقع به شما حق انتخاب داده است که تصمیم بگیرید این حقیقت را بپذیرید و با اگاهی با وی ازدواج کنید.

احتمالا انتخاب سختی برایتان باشد و پس از ازدواج ذهنتان درگیر این مسئله شود که تمام ماجرا را نگفته است. قبول این مسئله و ازدواج با وی، یعنی شما به این رابطه متعهد شدید تا با هم بتوانید عشق را تجربه کنید بنابراین نباید وی را تحت فشار قرار دهید یا حس گناه در وی ایجاد کنید.

از طرفی درصورتی که وی در خصوص روابط گذشته خود به شما نگفته باشد و پس از ازدواج متوجه رابطه وی شده باشید یا اطرافیان در خصوص رابطه گذشته‌اش چیزی بگویند مسئله پیچیده‌تر میشود. در ابتدا باید توجه کنید که درصورتی که شخص دیگری این مسئله را عنوان نموده چه هدفی دارد احتمالا می‌خواهد روابط شما را خراب کند.

در این حالت ممکن است احساس کنید که همسرتان شما را گول زده و دیگر نمی‌توانید به وی اعتماد کنید، نسبت به صداقت وی بدبین شده یا از وی طلب کار می‌شوید که به چه دلیل شما را بازی داده است. با این حال به این مسئله توجه داشته باشید که میخواهید وی را بخاطر گذشته‌ای که شما نقشی در آن نداشتید بازخواست کنید یا میخواهید کنار وی به ارامش برسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
شریف‌زاده: اگر من هنرمندم، حقم نیست آخر عمری مرده بشورم! آیا باید فاتحه برجام را خواند؟ / روسیه یکی به میخ می‌زند یکی به نعل/ واکنش سازمان ملل چه خواهد بود؛ تحریم یا هشدار
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
برنابرنا11 ساعت قبل
سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای ضمن اشاره به بارش سنگین باران و برف در کشور تا دو روز آینده نسبت به بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخ داد سیل هشدار داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای ضمن اشاره به بارش سنگین باران و برف در کشور تا دو روز آینده نسبت به بالا آمدن آب رودخانه‌ها و احتمال رخ داد سیل هشدار داد. این اداره کل وضعیت جوی استان تهران را تا روز چهارشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات مه‌آلود و همراه با بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی کرد که در اتفاعات استان گاهی کولاک برف همراه خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، ‌پنجشنبه و ‌جمعه به ترتیب (۶ و۳)، (۷ و۲)، (۸ و۲)، (۱۱ و۳) و (۱۰ و۲) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. فرودگاه امام خمینی (ره) و ورامین با ۱۰ درجه و فیروزکوه-امین‌آباد با منفی هشت درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری9 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

عضو جهاد اسلامی: پاسخ جنایت اسرائیل در ترور ابوالعطا را دادیم

تسنیم8 دقیقه قبل

پسرهایی که راه پدر را در دنیای فوتبال پیمودند +عکس

اقتصاد آنلاین10 دقیقه قبل

آقای استیلی! این شکست‌ها را جدی بگیرید

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

سازمان ملل نتوانسته به وظیفه خود عمل کند

رکنا13 دقیقه قبل

منچستریونایتد در پی خرید دو پدیده اروپا

میزان‌آنلاین14 دقیقه قبل

سخنگوی دولت: افزایش قیمت بنزین با نیت خیرخواهانه برای دهک‌های پایین جامعه اتخاذ شد

عصر ایران14 دقیقه قبل