وحدت راهکار عزت مسلمانان/ برخورد قاطعانه با تفرقه افکنان شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
وحدت راهکار عزت مسلمانان/ برخورد قاطعانه با تفرقه افکنان شود

وحدت راهکار عزت مسلمانان/ برخورد قاطعانه با تفرقه افکنان شود

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند- امام جمعه اهل سنت بیرجند وحدت را یکی از راه های پیروزی و عزت مسلمانان دانست و گفت: دولت مردان در هر کشور اسلامی موظف هستند با کسانی که باعث تفرقه می شوند قاطعانه برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مولوی غلام حیدر فاروقی شنبه شب در جمع اهل سنت مسجد النبی بیرجند با بیان اینکه امروز مسلمانان جهان با داشتن بهترین دین، زبان و منابع غنی در برابر استکبار جهانی پیروز هستند، افزود: امروز استکبار با همدستانش کشوری از کشورهای اسلامی را اشغال کرده و برای خودشان پایگاه‌های نظامی ایجاد می‌کنند تا بر مسلمانان نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: در زمان صدر اسلام مسلمان به هر جا از جهان که قدم می‌گذاشت عزیز بود و احدی جرات توهین و تجاوز به مال و اموالش را نداشت.

مولوی فاروقی با اشاره به وضعیت کنونی مسلمانان افزود: امروزی بسیاری از مسلمانان در فلسطین و زندان‌های صهیونیسم به شهادت می‌رسند که باید علت این ضعف را پیدا کرد.

امام جمعه اهل سنت بیرجند خداوند در قرآن کریم وعده پیروزی و عزت را به مسلمانان داده است، اظهار کرد: وعده خدا حق است اما شرط مومن بودن را برای این پیروزی گذاشته است.

وی بیان کرد: خداوند در آیاتی از قرآن کریم می‌فرمایند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهم تا زمانی که خودشان در رفتار، گفتار و کردارشان تغییر ایجاد کنند.

با تفرقه افکنان قاطعانه برخورد شود

مولوی فاروقی با بیان اینکه امروز وعده خدا تحقق یافته و مسلمانان در عمل، گفتار و کردار تغییراتی ایجاد کرده‌اند، گفت: گفتار، رفتار و عمل ما صد در صد مطابق دستور خدا و پیامبر نیست بنابراین خداوند دگرگونی را به وجود آورده است.

وی با تاکید بر اینکه تغییراتی به وجود آمده در جامعه اسلامی تنها به خاطر اعمال ما انسان‌ها است، افزود: یکی از دلایل و علت‌های ضعف مسلمانان هم گناه و معصیت است.

مولوی فاروقی برخی به خاطر دنیا اختلاس می‌کنند، دروغ می‌گوید و آدم می‌کشد، افزود: این امر باعث ضعف و ناتوانی می‌شود.

وی با اشاره به هفته وحدت بیان کرد: برای ایجاد وحدت واقعی نیاز به راهکارهای عملی داریم و تا زمانی که این راهکارها نباشد، وحدت مورد تاکید قرآن تحقق نمی‌یابد.

امام جمعه اهل سنت بیرجند کنار گذاشتن اختلاف توسط مسلمانان را یکی از راهکار‌های عملی ایجاد وحدت دانست و گفت: دولت مردان در هر کشور اسلامی موظف هستند با کسانی که باعث تفرقه و اختلاف می‌شوند قاطعانه برخورد کند.

وی با بیان اینکه انسجام عملی مسلمانان یکی از راه‌های ایجاد وحدت است، اظهار کرد: تفرقه افکنان عوامل دشمنان بوده و باید با آن‌ها با قاطعیت برخورد شود.

وحدت راهکار عزت مسلمانان است

مولوی فاروقی تفرقه در بین کشورهای اسلامی را یکی از هربه‌های دشمن عنوان کرد و گفت: دشمن در بین کشورهای اسلامی افرادی را برای ایجاد تفرقه گماشته تا به هدف خود برسد.

وی وحدت و انسجام را یکی از راه‌های پیروزی و عزت مسلمانان عنوان کرد و افزود: باید در مشترکات با هم موافق باشیم و به مقدسات یکدیگر توهین نکنیم.

مولوی فاروقی با بیان اینکه بالاترین درجه محبت ایثار و فداکاری است، اظهار کرد: باید تمسک به قرآن داشته باشیم و سیره پیامبر را در زندگی پیاده کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن سرچشمه هدایت و شفای دردهای پنهان امت اسلامی است، اظهار کرد: قرآن سبب عزت مسلمانان بوده و انسان را به بهترین راه هدایت می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فرصت‌ها و تهدید‌های شبکه‌های اجتماعی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وقتی از حوزه گسترده و جذاب شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنیم؛ فرصت‌ها و تهدید‌ها برای همه کشور‌ها اهمیت پیدا می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وقتی از حوزه گسترده و جذاب شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنیم فرصت‌ها و تهدید‌ها برای همه کشور‌ها اهمیت پیدا می‌کند که اگر ساده از کنار بعضی از آن‌ها عبور کنیم ممکن است آینده فرهنگی سختی در انتظار نسل‌های آینده باشد.

ماجرای زنگ ورزش و هوای آلوده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.

ادامه جنجال دور دور مرگبار جوان ایرانی مقیم امارات با پورشه در اصفهان + فیلم

رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، ساعت ۱:۱۷ بامداد روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت سال جاری مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی از تصادف یک دستگاه پورشه با یک دستگاه پراید، مطلع و به محل حادثه در خیابان کارگر اعزام شدند. همان فیلم معروف که دختر جوان لاکچری‌باز در آن نگران جان از دست رفته پسر جوان نیست و نگران آن است که چرا ماشین‌شان را به پارکینگ منتقل می‌کنند و فکر می‌کند همه چیز با پول خریدنی است، حتی جان انسان‌ها. با دستگیری راننده پورشه اندکی اذهان عمومی آرام می‌شوند ولی همچنان خبری از بازداشت یا شکایت از دختر جوان این اتفاق نبود؛ دادستان اصفهان از ورود مدعی‌العموم به این پرونده خبر داد و ۲۶ شهریور بود که کیفرخواست راننده خاطی صادر شد. این حکمی است که دادگاه اصفهان برای راننده خاطی منظور کرد، همان حکمی که عده‌ای فقط بخش پرداخت دیه‌ آن را دیدند و از دقت به سایر اجزای آن خودداری کردند همان موضوعی که سخنگوی قوه قضائیه هم به آن اشاره کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 روز قبل
با این اظهارات و با دستور قاضی ویژه قتل عمد، تحقیقات گسترده کارآگاهان برای شناسایی «شاه توت فراری» آغاز شد. همچنین ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که «شاه توت» از دوران کودکی نزد پدربزرگش زندگی می‌کند و آن‌ها از گیلان به مشهد مهاجرت کرده‌اند. مشخصات «شاه توت فراری» به کلیه یگان‌های انتظامی اعلام شد و بدین ترتیب وی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. وقتی نیروهای کلانتری با دستور قضایی وارد لانه سیاه شدند، شاه توت و دو عضو دیگر باند سرقت مشغول استعمال مواد مخدر بودند. این گونه بود که حلقه‌های قانون بر دستان شاه توت و همدستانش گره خورد و اموال سرقتی زیادی نیز در این «لانه سیاه» کشف شد.

نظرها

اخبار بیشتر