به نظر می‌رسد سخنان تندی همچون اظهارات آقای پناهیان درباره محاکمه مذاکره‌کنندگان تحت‌ تاثیر طیف احمدی‌نژاد است/ تندروها حتی خودشان را جلوتر از رهبری می‌بینند/ توصیه‌ مشفقانه به تندروها این است که دست از خرابکاری بردارند/ شکست‌خوردگان انتخابات صلاح خودشان را در سیاه‌نمایی می‌بینند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
به نظر می‌رسد سخنان تندی همچون اظهارات آقای پناهیان درباره محاکمه مذاکره‌کنندگان تحت‌ تاثیر طیف احمدی‌نژاد است/ تندروها حتی خودشان را جلوتر از رهبری می‌بینند/ توصیه‌ مشفقانه به تندروها این است که دست از خرابکاری بردارند/ شکست‌خوردگان انتخابات صلاح خودشان را در سیاه‌نمایی می‌بینند

به نظر می‌رسد سخنان تندی همچون اظهارات آقای پناهیان درباره محاکمه مذاکره‌کنندگان تحت‌ تاثیر طیف احمدی‌نژاد است/ تندروها حتی خودشان را جلوتر از رهبری می‌بینند/ توصیه‌ مشفقانه به تندروها این است که دست از خرابکاری بردارند/ شکست‌خوردگان انتخابات صلاح خودشان را در سیاه‌نمایی می‌بینند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
محسن غرویان گفت: حرکات و سخنان تند به نظر می‌رسد با مدیریت طیف احمدی‌نژاد است. در واقع آنها به طیف احمدی‌نژاد وابسته‌اند و چون به فکر این هستند که بعد از دولت روحانی روی کار بیایند، سعی دارند جامعه را ملتهب کنند تا خودشان را منجی کشور قلمداد کنند.

اعتمادآنلاین| محسن غرویان در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با اشاره به صحبت‌های اخیر پناهیان که خواستار محاکمه مذاکره‌کنندگان توافق هسته‌ای شده بود، گفت: برای بررسی چنین رفتارهایی می‌توان به چند نکته اشاره کرد. اول اینکه باید گفت این‌گونه حرکات و سخنان تند به نظر می‌رسد با مدیریت طیف احمدی‌نژاد است.

او ادامه داد: در واقع آنها به طیف احمدی‌نژاد وابسته‌اند و چون به فکر این هستند که بعد از دولت روحانی روی کار بیایند، سعی دارند جامعه را ملتهب کنند تا خودشان را منجی کشور نشان دهند.

وی افزود: همچنین آنها به دلیل دنبال این هستند که شکست‌های انتخاباتی سال‌های گذشته را به نوعی جبران کنند و به همین دلیل صلاح خودشان را در سیاه‌نمایی می‌بینند.

مدرس فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه گفت: ‌ تلاش‌های تندروها همچنین نشان می‌دهد‌ حتی خودشان را جلوتر از رهبری می‌بینند. من خودم در جلسه‌ای بودم که آقای ظریف گفتند از نیویورک با رهبری تماس گرفته و ایشان گفته‌اند: «شما مذاکرات را با صلابت ادامه بدهید.» مقام معظم رهبری حتی برداشتن گام‌های هسته‌ای را خیلی علنی تایید کردند و گفتند بعد از خروج آمریکا از برجام باید طبق توافق هسته‌ای تعهدات‌مان را کاهش بدهیم.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

غرویان توضیح داد: شرح این شرایط نشانگر آن است که حرف‌هایی که درباره برجام زده می‌شود و تخریب‌هایی که علیه مذاکره‌کنندگان صورت می‌گیرد، ‌ کارهایی غیرقانونی هستند و با هدف و نیت سیاسی پیگیری می‌شوند. البته مردم ایران مردمی باهوش و نکته‌سنج هستند. به همین دلیل این پیام را باید به افراطیون داد که در آینده‌ای نزدیک مجبور به تحمل حاشیه‌نشینی خواهند شد.

این چهره حوزوی همچنین تاکید کرد: در سال‌های اخیر، مخصوصا بعد از روی کار آمدن دولت روحانی و مجلس دهم، بازندگان انتخاباتی هنوز با شکست کنار نیامده‌اند. آنها به جای اینکه بروند و ایرادهایشان را اصلاح کنند و به فکر این باشند که برنامه‌های مدونی برای اداره کشور ترتیب دهند تا از این طریق بتوانند مردم را به رأی دادن ترغیب کنند، به طور دائم حاشیه‌سازی می‌کنند و ترجیح‌شان را سیاه‌نمایی و تخریب دیگری گذاشته‌اند تا بار دیگر فرصت حضور در دولت و مجلس را به دست آورند.

محسن غرویان در پایان گفت: توصیه‌ مشفقانه به تندروها این است که دست از خرابکاری و تحرکات ضرررسان بردارند، چراکه کشور سختی‌های زیادی را تجربه می‌کند. به همین دلیل لازم است همه گروه‌ها اولویت را مصالح نظام بدانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
مواضع نظامی آمریکا در استان‌های مختلف سوریه به شرح زیر است: پنج موضع در استان حسکه (شمال شرق سوریه) در مناطق «رمیلان»، «الوزیر»، «تل بیدر»، «صوامح صباح الخیر» و «الشدادی». پنج مرکز نظامی در رقه (شمال شرق سوریه) در مناطق «الطبقه»، «حاوی الهوا»، «جزرا»، «معمل السکر» و «عین عیسی». پنج موضع در عین العرب (کوبانی) از توابع استان حلب (شمال سوریه) در مناطق «خراب العشق»، «السبت»، «الجلبیه»، «مشتی نور» و «صرین». پایگاه التنف در مثلث مرزهای صحرایی سوریه، اردن و عراق که نیروهای آمریکا و ائتلاف بین‌المللی در آن مستقر هستند. در جنوب نیز نیروهای روسیه در پایگاه نظامی «تدمر» در مرکز صحرای سوریه در استان حمص و دو فرودگاه نظامی «الشعیرات» و «طیاس» شناخته شده با نام «تی‌فور» در همین استان حضور دارند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با اشاره به وجود برخی سموم در مواد تشکیل دهنده توتون‌های معطر گفت: عدم نظارت بر کارخانه‌ها و مراکز تولید تنباکو و توتون باعث ایجاد نگرانی شده و اخیرا هم مراکزی را شناسایی کرده‌اند که نحوه فرآوری و تولید تنباکو و توتون مورد نیاز آغشته به بسیاری از سموم است. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، همایون هاشمی با اشاره به صحبت‌های رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت مبنی بر اینکه ۸۰ درصد مواد تشکیل دهنده توتون‌های معطر دارای مواد شیمیایی سرطان زا هستند، گفت: متاسفانه بحث استفاده از قلیان در کشور ما در حال افزایش است که بنده با این موضوع مخالف هستم. نگرانی از عدم نظارت بر مراکز تولید توتون و تنباکورئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی افزود: از طرف دیگر بحث عدم نظارت بر کارخانه‌ها و مراکز تولید تنباکو و توتون است که بر سایر نگرانی‌ها افزوده است و اخیرا هم مراکزی را شناسایی کرده‌اند که نحوه فرآوری و تولید تنباکو و توتون مورد نیاز آغشته به بسیاری از سموم است. ضرورت نظارت دولت در تولید توتون و تنباکووی در ادامه گفت: این موارد استاندارد نیست و در بستر این موضوع بسیاری از بیماری‌ها به وجود می‌آید که نظارت آن مربوط به حوزه نظارتی دولت به حساب می‌آید و سازمان غذا و دارو و بخش‌های نظارتی وزارت بهداشت و همچنین وزارت صنعت در این مورد می‌توانند دخالت کنندمغفول ماندن نظارت در کشور/ آسیب زا بودن عدم نظارت در حوزه غذا و داروهاشمی با بیان اینکه بسیاری از بخش‌های دولت می‌توانند در رفع این نگرانی‌ها مردم را کمک کنند، خاطرنشان کرد: دولت با توسعه نظارت می‌تواند رفع نگرانی کند، متاسفانه در کشور ما دو عنصر پیشگیری و نظارت ما مغفول مانده است و به آن بها داده نمی‌شود و در آخر به آن می‌پردازند، اما بحث مداخله اجرا می‌شود و اگر آسیبی در کشور به خصوص در حوزه‌های غذا و دارو می‌خوریم، به دلیل عدم نظارت دقیق و کافی است. منبع: خانه ملتانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری15 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری41 دقیقه قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مراسم بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی برگزار شد

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورچند ثانیه قبل

اتیوپی به دنبال خرید جنگنده‌های رافال و موشک‌های هسته‌ای فرانسه

ایسنا3 دقیقه قبل

افزایش قیمت برخی برندهای گوشی موبایل امروز ۲۷ آبان ماه

ایمنا11 دقیقه قبل

شکایت یک سازمان حقوقی از خلیفه حفتر در دادگاهی در آمریکا

ایسنا12 دقیقه قبل

تخصیص سهمیه سوخت سرویس مدارس بر اساس پیمایش و به صورت اعتباری

فارس13 دقیقه قبل

رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ساعت ۲۴14 دقیقه قبل