سرای محله مرکزی برای انسجام محلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
سرای محله مرکزی برای انسجام محلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است

سرای محله مرکزی برای انسجام محلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کردستان رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در افتتاحیه سرای محله در حسن‌آباد سنندج اظهار کرد: سرای محله مرکزی برای همدلی و انسجام محلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

تقی رستم‌وندی شامگاه شنبه (۱۸آبان) به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، فرماندار سنندج و جمعی از مسنولان استان از دفتر تسهیلگری و توسعه محلی حسن آباد و مرکز مشاوره رفتاری زنان در نایسر، مدرسه علوم رسانه و اولین پایگاه خبری تحلیلی تخصصی حوزه اجتماعی استان بازدید و سرای محله در حسن‌آباد سنندج را افتتاح کرد.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در مراسم افتتاح سرای محله در حسن‌آباد اظهار کرد: سرای محله مرکزی برای همدلی و انسجام محلی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

رستم‌وندی با بیان اینکه سرای محله باید پاتوق کارهای فرهنگی و اجتماعی شود، افزود: ایجاد سرای محله یک کار فرهنگی بزرگ است که در راستای بهره‌مندی شهروندان از خدمات بیشتر و نیز ایجاد زمینه برای مشارکت بیشتر مردم در شهر راه‌اندازی می‌شود.

وی همچنین در بازدید از مدرسه علوم رسانه و رونمایی از پایگاه خبری کرد سمن، اولین پایگاه خبری تحلیلی تخصصی حوزه اجتماعی استان گفت: کشور ما طی چهار دهه اخیر از لحاظ جمعیت جوان، جمعیت شهرنشینی، ارتقاء سواد و تقویت و افزایش ارتباطات رشد قابل توجهی داشته است لذا همچین تغییراتی منجر به ایجاد ظرفیت‌های اجتماعی و فرهنگی شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد کشور کمتر از ۳۰ سال سن دارند و ظرفیت خیلی بزرگی است، خاطرنشان کرد: در اوایل انقلاب ۵۲ درصد جمعیت کشور شهرنشین بودند اما در حال حاضر ۷۴ درصد جمعیت کشور ساکن شهر هستند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

معاون وزیر کشور به اهمیت حضور رسانه‌ها در زندگی مردم امروزی اشاره کرد و افزود: بیشترین سرعت رشد اینترنت در غرب آسیا به کشور ایران تعلق دارد چراکه در سال ۲۰۰۰ تنها ۲۵۰ هزار نفر کابر فضای مجازی بودند ولی اکنون ۵۵ میلیون نفر کاربر فضای مجازی هستند.

رستم‌وندی تاکید کرد: روی‌آوردن مردم به فضای مجازی نشان‌دهنده علاقه آنها به ارتباطات و رسانه است.

وی با بیان اینکه کردستان از بنیه خوب فرهنگی برخوردار است، ایجاد مدرسه علوم رسانه را حرکتی فرهنگی برشمرد و افزود: افزایش غنای فرهنگی توسط جوانان نخبه موجب افتخار است‌.

رستم‌وندی همچنین در بازدید از دفتر تسهیلگری حسن آباد به اقدامات مطلوب و مثبت دفاتر تسهیلگری در محلات حاشیه گریزی زد و گفت: دفاتر تسهیلگری ده‌ها پروژه فرهنگی، اجتماعی و عمرانی را تسهیلگری کرده، اولویت‌ها را شناسایی و احساس مسوولیت دستگاه‌های اجرایی را نسبت به مشکلات موجود در محلات تقویت می‌کنند.

وی بر لزوم حمایت مسوولین از دفاتر تسهیلگری تاکید کرد و گفت: نباید تاثیرات مثبت دفاتر تسهیلگری کم‌رنگ شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
صنعتگران به مشارکت در پروژه پایش صنعت نساجی کشور فراخوان شدند. به گزارش ایلنا، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت گفت: پروژه‌ پایش صنعت نساجی کشور از طریق انجمن صنایع نساجی ایران در دست اجراست.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف15 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
برای بسیاری از ما که به واسطه شبکه‌های اجتماعی در جریان اخبار و احوال مردم قرار می‌گرفتیم، بازخورد‌ها را می‌دیدیم، سوژه پیدا می‌کردیم، می‌نوشتیم، نیش و نوش نصیب‌مان می‌شد و … روز‌های آسانی نیست. عصرایران: اینترنت قطع نیست اما قطع است. در حال حاضر سایت‌های داخلی در دسترس هستند، بانک‌ها و ادارات خدمات ارائه می‌دهند و اینترنت قطع نیست اما قطع است. قطع اینترنت یک تصمیم امنیتی است و فراتر از اراده ما به عنوان اهل رسانه. ما لازم است همه ابعاد ماجرا را ببینیم و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آینه بازتاب‌دهنده جامعه بودند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا6 دقیقه قبل

۵ قاب از ۶۰ سالگی بن‌هور

همشهری8 دقیقه قبل

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

عصر ایران11 دقیقه قبل

یک رکورد و یک سقوط برای قهرمانان لیگ برتر انگلیس/ آیا آرسنال به پله‌های پایین‌تر باز می‌گردد؟! +آمار

میزان‌آنلاین12 دقیقه قبل

تخصیص کارت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

ایسنا13 دقیقه قبل