صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۱۹ آبان ۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا15 ساعت قبل
ایسنا/اردبیل استاندار اردبیل گفت: هیچگونه بی‌نظمی و ناامنی در استان اردبیل در روزهای گذشته گزارش نشده است. استاندار اردبیل اظهار کرد: در دو سه روز گذشته نه تنها گزارشی از بی‌نظمی و یا ناامنی نداشتیم بلکه با هوشیاری مردم استان اردبیل تحرکات اولیه در نطفه خفه شده و آرامش و امنیت در استان اردبیل برقرار است و نارسائی در روند ارائه خدمات وجود ندارد. وی افزود: علاوه بر شهرهای پارس‌آباد، بیله‌سوار، گرمی و اصلاندوز محدوده ارشق نیز به منطقه آزاد الحاق می‌شود تا اهالی عمده شهرهای استان اردبیل از مزایای منطقه آزاد استفاده کنند. رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: با نهایی شدن ایجاد منطقه آزاد تجاری در این استان کار اولیه از گمرک بیله‌سوار به عنوان زیرساخت فراهم شده شروع می‌شود تا طرح جامع و تفصیلی منطقه آزاد تهیه و بسترهای آن نیز فراهم آید. بهنامجو گفت: در کنار منطقه آزاد تجاری قرار است شهرک مرزی مشترک نیز در شمال استان اردبیل احداث شود تا این فضای فراهم شده شرایط سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی را رقم بزند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
محمد سولکی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه انجمن خیرین مسکن ساز در مراکز استان‌ها و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت: انجمن خیرین مسکن ساز در طی ۸ سال اقدام به ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی کرده است و ۳۰ هزار واحد مسکونی دیگر در حال تکمیل است. وی ادامه داد: محور فعالیت خیرین مسکن ساز تامین مسکن و خانه دار کردن خانواده‌های محروم و دارای معلول است. مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز تصریح کرد: واحد‌های مسکونی که خیرین می‌سازند در مکان‌های مناسب و دارای خدمات شهری و امکانات رفاهی است. سولکی تصریح کرد: افرادی که توانایی پیش پرداخت اولیه مسکن را داشته باشند می‌توانند با ۳۰ میلیون تومان صاحب خانه شوند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشند به ان‌ها براساس شرایط کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: این واحد‌ها دارای تسهیلات ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی است و اگر فردی توان پرداخت اقساط را نداشته باشد برای پرداخت اقساط نیز کمک خواهیم کرد. وی ادامه داد: دولت با تسریع در واگذاری زمین به خیرین و ارائه تسهیلات ارزان قیمت خیرین را برای ساخت واحد‌های بیشتر یاری کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر و انتشار اخباری مبنی بر بازتوزیع درآمدهای حاصل از افزایش قیمت این حامل انرژی از چند منظر قابل بحث و بررسی است. از منظر اقتصاددانان ایرانی که به‌طور نظری طرفدار لیبرالیسم اقتصادی هستند؛ اگرچه از منظر عملی و سیاسی از روش‌های شفافیت‌گریز و رانتی حمایت می‌کنند، هرگونه پرداخت نقدی به مردم، گداپروری و در حکم کفرگویی است. در این رویکرد؛ پرداخت یارانه به مصرف که بدترین نوع پرداخت یارانه و در حکم نابود کردن منابع باارزش ملی است خطرناک نیست، اما پرداخت یارانه مساوی به همه افراد باعث از بین رفتن کارآمدی و تنبل شدن مردم است. مالیات پیشرفته، از طریق تقویت تقاضای موثر، موجب رشد بیشتر هم می‌شود. نتیجه اینکه، برای برون رفت از رکود بی‌سابقه کنونی که در سال جاری میلادی اقتصاد ایران را ۹٫۵ درصد کوچکتر خواهد کرد، افزایش پرداخت نقدی به مردم می‌تواند به افزایش تقاضای موثر کمک کند و ضمن کاستن از موجودی انبار شرکت‌ها؛ از اضافه ظرفیت تولید معطل مانده تولیدکنندگان بکاهد.
ایبناایبنا7 ساعت قبل
به گزارش ایبنا، سازمان ملل با نامگذاری ۲۰ نوامبر به عنوان روز صنعتی شدن آفریقا سعی دارد همکاری‌ بین المللی به منظور صنعتی شدن و توسعه این قاره را تقویت کند. عرضه صنایع تولیدی آفریقا در بازار آزاد قاره آفریقا محور این روز بین المللی است. ترکیه نیز از سال ۱۹۹۸ با آغاز سیاست حضور در آفریقا سعی داشته سهم خود از روابط اقتصادی و تجاری با قاره سیاه را افزایش دهد. ترکیه طی ۹ ماهه نخست سال جاری به قاره آفریقا ۱۱٫۵ میلیارد دلار صادرات انجام داده است. محصولات صنعتی بیشترین سهم را از صادرات ترکیه به کشورهای آفریقایی به خود اختصاص داده‌اند.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و و در ۱۴۷۰ دلار ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۱ درصد کاهش، در ۱۴۷۰ دلار و ۵۰ سنت رسید. مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت «سی ام سی مارکتس» در این باره اظهار کرد: در حال حاضر حرکت چشمگیری در قیمت طلا دیده نمی‌شود و با توجه به نزدیک شدن قیمت طلا به سطح ۱۴۹۰ دلار، هر گونه تغییر قیمت طلا محدود خواهد بود مگر این که واشنگتن و پکن اعلام کنند که توافق تجاری بعید است. چشم انداز فعلی اقتصاد جهانی و ضعیف شدن ارزش دلار تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. ریسک گریزی در بازار اغلب از قیمت طلا که در شرایط ناآرامی سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، حمایت می‌کند.
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
رئیس سازمان صمت کردستان: عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: بیش از ۱۳ میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردش در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان قرار می‌گیرد. به گزارش خبرنگار مهر، محمد دره وزمی صبح دوشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان، اظهار داشت: با تصویب اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، ۱۳ واحد تولیدی و صنعتی که درخواست تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش را داده بودند، ۱۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان از طریق بانک‌های عامل دریافت خواهند کرد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: از طریق منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌ها این تسهیلات پرداخت می‌شود که تا کنون در کردستان دو واحد تولیدی مبالغ ۱٫۲ میلیارد تومان و ۱٫۷ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند. وی بیان کرد: در کل کشور سه هزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ ابلاغ شده که با توجه به اینکه سهم واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان نسبت به کشور تنها یک درصد است، سهم استان از این رقم ۳۰ میلیارد تومان است که متاسفانه تنها تا امروز توانسته‌ایم ۲٫۹ میلیارد تومان آن را جذب کنیم. دره وزمی در پایان سخنان خود به سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس دستور نوبخت مقرر شد ۶۰ میلیارد تومان به دو واحد تولیدی و صنعتی بزرگ کردستان تسهیلات پرداخت شود که در حال پیگیری و جذب این مبلغ هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

بررسی تمام معادلات گروه مرگ انتخابی جام جهانی/ ایران چطور صدرنشین می‌شود؟

ایسنا9 دقیقه قبل

۵ قاب از ۶۰ سالگی بن‌هور

همشهری12 دقیقه قبل

کپچر ۲۰۲۰ معرفی شد/ خودرویی با امکانات متنوع و قیمت رقابتی (+تصاویر)

عصر ایران14 دقیقه قبل

یک رکورد و یک سقوط برای قهرمانان لیگ برتر انگلیس/ آیا آرسنال به پله‌های پایین‌تر باز می‌گردد؟! +آمار

میزان‌آنلاین16 دقیقه قبل

تخصیص کارت بلیت ۳۰۰ هزار تومانی به سربازان در صورت تصویب شورای شهر

ایسنا17 دقیقه قبل