صندوق کارآفرینی امید کردستان امسال سه هزار و ۷۹۵ فرصت شغلی ایجاد کرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

صندوق کارآفرینی امید کردستان امسال سه هزار و ۷۹۵ فرصت شغلی ایجاد کرده است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
صندوق کارآفرینی امید کردستان امسال سه هزار و ۷۹۵ فرصت شغلی ایجاد کرده است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج- ایرنا- سرپرست صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: این صندوق امسال با پرداخت ۳۶۲ فقره تسهیلات در مجموع سه هزار ۷۹۵ فرصت شغلی در استان ایجاد کرده است.

فروزان عزت پور روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه کردستان افزود: تسهیلات این صندوق در قالب تسهیلات اشتغال خانگی، خویش فرمایی، اشتغال کارفرمایی، طرح مالی خرد، اشتعال پشتیبانی و ازدواج به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال در بخش مشاغل خانگی در طرح امید و احسان و کد شماره ۱۰۰ در مجموع ۹۲۰ فقره تسهیلات در مجموع به مبلغ ۴۴ میلیارد و ۳۷۴ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت ۲ نوع وام اشتغال خویش فرمایی اضافه کرد: در قالب این نوع تسهیلات نیز ۹۹۸ فقره وام به مبلع ۱۹۶ میلیارد و ۹۱۶ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: امسال ۱۰۵ فقره وام اشتغال کارفرمایی به مبلغ بیش ۳۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال، ۲۱ فقره وام طرح مالی تامین خرد به مبلغ سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال و هشت فقره وام پشتیبان به مبلغ سه میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی در خصوص اعطای تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان نیز افزود: امسال ۷۲۷ زوج جوان در مجموع ۷۰ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج از این صندوق دریافت کردند.

عزت پور گفت: با توجه به راه اندازی سامانه الکترونیکی این صندوق دریافت کنندگان تسهیلات ازدواج در صورت تکمیل بودن مدارک و نداشتن موانع بانکی حداکثر ظرفت مدت ۷۲ ساعت پس از تکمیل پرونده به انها تسهیلات اعطا می‌شود.

**۸۰ میلیارد ریال مصوبات سفر رئیس جمهوری به صندوق کارآفرین امید کردستان اختصاص یافت

سرپرست صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: در سفر رئیس جمهوری در سال ۱۳۹۴ به استان کردستان در مجموع ۸۰ میلیارد ریال به صندوق کارآفرین امید استان اختصاص یافت.

عزت پور افزود: سال گذشته از این مبلغ ۴۳ میلیارد ریال در قالب تسهیلات به مقاضیان اعطا شد و امسال نیز تاکنون ۷۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات سفر رئیس جمهوری پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: مجموع پرداخت‌های این صندوق در مقایسه با سال قبل در مجموع ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص چگونگی تصویب طرح‌ها برای دریافت تسهیلات افزود: در ابتدا به فرد متقاضی یا معرفی شده از سوی کارگروه رفع موانع تولید استان، مشاوره‌های در خصوص شروط اخذ تسهیلات از این صندوق داده می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی اظهار کرد: پرونده هایی متقاضیانی که شامل قوانین و چهارچوب اخذ تسهیلات از این صندوق باشند در کمیته‌های استان و کشوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عزت پور گفت: پرداخت تسهیلات به متقاضیان تا مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در استان مصوب می‌شود و اگر متقاضی درخواست تسهیلات بیشتر از این مبلغ داشته باشد پرونده وی در کمیته تهران بررسی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این صندوق تنها ۲ درصد معوقه بانکی دارد افزود: دریافت کنندگان تسهیلات از این صندوق در سه مرحله قبل از اجرا، حین اجرا و بعد از اجرای طرح مشاوره هایی را از همکاران ما دریافت می‌کنند.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید کردستان گفت: اعتبار ردیف بودجه‌ای این صندوق از سال ۱۳۸۹ قطع شده و این صندوق در سطح کشور نمی‌تواند به بیشتر از ۶۰ هزار نفر تسهیلات واگذار کند.

وی اضافه کرد: سهمیه سالانه صندوق در کردستان نیز تنها یک هزار و ۷۰۰ نفر بوده و این صندوق توانسته با بیش از ۴۰ ارگان مختلف در خصوص معرفی افراد برای اعطای تسهیلات تفاهم نامه همکاری امضا کرده است.

در پایان این نشست خبرنگاران از چند طرح اشتغالزایی که از صندوق کارآفرینی امید کردستان تسهیلات دریافت کرده بودند، بازدید کردند.

این طرح‌ها شامل کارگاه سراجی سنتی، کارگاه ترکیبی چوب و گلیم و قالی، کارگاه قالی بافی، آموزشگاه آزاد موسیقی عندلیبی، شهربازی کودکانه جاذبه، کارگاه همجوشی شیشیه، کارگاه صنایع چوب و کارگاه کیسه بافی بودند.

راه اندازی صندوق کارآفرینی امید (صندوق مهر امام رضا (ع)) سابق در نخستین سفر دولت نهم به مشهد مقدس تصویب شد.

این صندوق در بخش‌های ازداوج، مسکن و اشتغال فعال است و تسهیلات را به افراد واجد شرایط ارائه می‌دهد.

این صندوق هم اکنون در کردستان در ۱۰ شهرستان مختلف استان دارای شعبه بوده و در مجموع ۳۵ نیروی انسانی دارد.

۳۰۲۰/۱۹۰۴

** خبرنگار: عبدالله رحمانی/**انتشار دهنده: مسعود احمدی

** آگاهی از آخرین اخبار استان کردستان در کانال زیر:

@IRNASANANDAJ

https: //telegram. me/joinchat/DHygAj۷hzZXSBJmWuX۳Bvg

صندوق کارآفرینی امید کردستان امسال سه هزار و ۷۹۵ فرصت شغلی ایجاد کرده است - 33

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم‌ | لحظه دستگیری رسول دانیال زاده ابربدهکار فراری

همشهریهمشهری1 روز قبل

ونیز زیر آب رفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نامساعد جوی و ادامه بارندگی در شهر ونیز ایتالیا، موجب بالا آمدن آب و اعلام وضعیت هشدار در این شهر شده استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم؛ هم اکنون بیش از ۶۰ درصد شهر ونیز زیر آب رفته است. مردم در شهر ونیز در حالی که تا نیمه در اب فرو رفته‌اند مشغول تردد در این شهر هستند. بسیاری از رهگذاران و به ویژه گردشگران خارجی از پیاده رو‌های موقت چوبی که برای بالا امدن اب تعبیه شده است، استفاده می‌کنند. تعدادی از گردشگران خارجی نیز در میدان معروف «سان مارکو» که بزرگترین میدان اصلی و عمومی ونیز است با شنا کردن جا به جا می‌شوند. ۲ شهروند ایتالیایی نیز در جزیره پالسترینا در نزدیک ونیز بر اثر برخورد صاعقه و شرایط نامساعد جوی، جان خود را از دست دادند.

چرا مداحان، بازیگران و ورزشکاران فکر می‌کنند تافته جدا بافته هستند؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حرف زدن در مورد اقتصاد، سیاست، فرهنگ و مسائل اجتماعی را به اهالی فن بسپاریم تا حداقل مردمانی که پای تلویزیون نشسته‌اند، حرف‌های خوب و درست بشنوند. درد دل از کسانی که به نام دین و امام حسین، به آلاف و الوف خود می‌رسند. کسانی که آنقدر جدی گرفته شده‌اند که فکر می‌کنند علامه دهر هستند. ما با بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران هم همین رفتار را داشتیم. از بازیگر در مورد نقشی که بازی کرده است و از ورزشکار در مورد جامی که گرفته است.

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف20 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اقای موسوی در خصوص اظهارات یک مسئول اماراتی مبنی بر تمایل نداشتن این کشور بر تشدید بحران و حل مشکلات بر اساس گفتگو و اجتناب از وقوع جنگ در منطقه اظهارداشت: ایران بر اهمیت گفتگو و مذاکره سیاسی به عنوان تنها راه حل مشکلات و مسائل منطقه تاکید دارد و از همه توان خود برای ایجاد فضای گفت: وگو بین کشور‌های منطقه استفاده و در این عرصه پیش قدم بوده است. وی افزود: پیشنهاد «تشکیل مجمع گفتگو‌های منطقه‌ای» و «پیمان عدم تجاوز» و همچنین نهایتا رونمایی از «پویش صلح هرمز» در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور اسلامی ایران در این چارچوب است. سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ارائه «پویش صلح هرمز» به سران کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس و عراق افزود: این طرح بر امنیت مشترک ما و کشور‌های همسایه مبتنی بر پایبندی به اصول مشترک از جمله خودداری از تهدید به استفاده از زور، حل بحران‌ها به شکل مسالمت آمیز، احترام به حاکمیت کشور‌ها و خودداری از دخالت در امور داخلی کشور‌ها و حق تعیین سرنوشت ملت‌ها تاکید دارد. اقای موسوی با تصریح این نکته که جمهوری اسلامی ایران معتقد است با آغاز این فرایند ضمن احترام به اختلاف نظرها، منافع مشترک همۀ کشور‌های منطقه تأمین می‌شود افزود: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است کشور‌های منطقه با پذیرش پویش صلح هرمز و شروع گفتگو‌های جامع و فراگیر منطقه‌ای، ریشه اختلافات در این منطقه را بخشکانند و در راستای حل بحران‌های منطقه گام‌های عملی، جدی و موثر بردارند.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی افزود: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نقش مهمی در از بین بردن تفرقه بین مسلمانان دارد، زیرا وحدت یکی از ارکان جهان اسلام است. سالم عماد گفت: اگر اقداماتی برای احیای وحدت امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل اسلام انجام نشود و کنفرانس‌هایی در این زمینه برگزار نشود، موضوع وحدت اسلامی در حاشیه قرار می‌گیرد. وی افزود: گسترش فرهنگ اسلامی، مطالعه همه مذاهب اسلامی و تعامل با دیگر مذاهب، تنها راه حل از بین بردن تفرقه است. این کارشناس علوم اسلامی یمن گفت: آمریکا و اسرائیل دیگر فرصت به فراموشی سپردن آرمان فلسطین را از دست داده‌اند. وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام بیدار شده است، افزود: فراموش کردن آرمان فلسطین دیگر امکان پذیر نیست.

نظرها

اخبار بیشتر