زلزله ۴٫۸ ریشتری ترکمنچای را لرزاند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
زلزله ۴٫۸ ریشتری ترکمنچای را لرزاند

زلزله ۴٫۸ ریشتری ترکمنچای را لرزاند

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۸ ریشتر صبح امروز باردیگر منطقه ترکمانچای در میانه را لرزاند.

خبرگزاری مهر: به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور، این زمین لرزه ساعت ۵ و ۴۳ دقیقه و ۴۵ ثانیه در عمق ۸ کیلومتری این منطقه در آذربایجان شرقی به وقوع پیوست.

اولین ساعات روز پنجشنبه ۱۷ آبان ماه جاری زلزله‌ای با قدرت ۵٫۹ ریشتر در شهرستان میانه رخ داد و پس از وقوع آن تاکنون پس لرزه‌های زیادی این منطقه را لرزانده است. در حال حاضر و پس از خرابی‌های به بار آمده جمعیت زیادی از مردم این منطقه و روستا‌های اطراف در چادر به سر می‌برند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یوسف‌آباد تهران؛ داستان یک آرزوی سرسبز (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
ایسناایسنا19 ساعت قبل
شهردار تهران با بیان اینکه میزان خسارات زلزله در نقاط مختلف کشور بر اساس آنالیز رکوردی ۱۴ ایستگاه شتاب نگار برآورد شده است، گفت: علاوه بر آن چهار ایستگاه شتاب نگار برای پایش امواج ورودی به شهر تهران راه اندازی شده است که این تعداد به ۲۲ ایستگاه افزایش می‌یابد. شهردار تهران همچنین با اشاره به لرزه خیزی تهران گفت: رخداد زلزله احتمالی بزرگ در تهران موضوعی است که ایجاد نگرانی کرده است ولی ما برای رسیدن به حد مطلوب مقاوم سازی فاصله زیادی داریم. حناچی با اشاره به اقدامات شهرداری برای کاهش ریسک مخاطرات و افزایش تاب‌آوری شهرها افزود: تدوین نقشه راه افزایش تاب‌آوری برای مخاطرات را در دستور کار داریم. وی با اشاره به راه اندازی چهار ایستگاه شتاب نگار در خارج از شهر تهران افزود: با استفاده از این ایستگاه‌ها امواج ورودی به شهر تهران پایش می‌شود تا در زمان بحران دستگاه قطع خودکار ایستگاه‌های آب و گاز فعال شوند. به گفته وی، در آینده تعداد ایستگاه‌های شتاب نگار خارج شهر تهران به ۲۲ ایستگاه افزایش می‌یابد.
مهرمهر18 ساعت قبل
قاسمی افزود: تا ۳۰ سال آینده از هر سه نفر یک فرد بالای ۶۰ سال در کشور خواهیم داشت و این امر مشکلات بسیاری را در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال، بیمه، اقتصاد و فرهنگ ایجاد خواهد کرد. به گزارش مهر، مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از دانشجویان و دانش آموزان کشور به مناسبت روز دانش آموز، با تاکید دوباره بر موضوع جمعیت جوان کشور، اظهار داشتند: وجود انبوه جوانان -میلیون‌ها جوان- در کشوری که این همه ظرفیت کار و تلاش دارد، یک نعمت بزرگی است. من همین جا تنبه بدهم این مطلبی را که بارها و بارها تکرار کرده‌ام سیاستی وجود دارد که این نعمت را از ملت ایران سلب کند؛ نعمت وجود جوانان انبوه و فراوان را. ‌‌ایشان در ادامه تاکید کردند: نتیجه‌ این مسئله‌ تهدید نسل، ده سال دیگر، پانزده سال دیگر این خواهد بود که شما دیگر کشور را متراکم از نسل جوان مشاهده نخواهید کرد و اینکه بنده این همه تکرار می‌کنم، تأکید می‌کنم، هشدار می‌دهم، به خاطر این است. بعضی از خطرات و اقدامات خطرناک هست که اثر آن بعد از ۱۰ سال، بیست سال ظاهر خواهد شد، آن وقتی که دیگر کاری هم نمی‌شود کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق به نقل از سازمان فضایی، زمین لرزه ۱۷ آبان ماه در آذربایجان شرقی به همراه حداقل ۶۰ پس لرزه، سبب خسارات مالی و جانی و آسیب به ساختمان‌ها شد. این سازمان اعلام کرد که در راستای همکاری‌های بین المللی سازمان فضایی ایران، تصاویر و محصولات ماهواره‌ای زلزله ۱۷ آبان ۹۸ استان آذربایجان شرقی توسط آژانس فضایی اروپا در اختیار این سازمان قرار گرفته است. در این نقشه ۱۷ ساختمان بطور کامل (رنگ قرمز) و ۱۱ ساختمان بصورت جزئی (رنگ نارنجی) تخریب و ۳۴ ساختمان نیز احتمالا دچار آسیب شده‌اند. نقشه فوق، تخریب ساختمان‌ها را در شهر میانه با قدرت تفکیک مکانی بسیار بالا نشان می‌دهد که با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای قبل (تصویر ماهواره Pleiades-۱A/B) و بعد (تصویر ماهواره WorldView-۱) از زلزله تهیه شده است. بررسی تصاویر ماهواره‌ای قبل و بعد از وقوع زلزله ۱۷ آبان ماه ۹۸ در برخی محدوده‌های شهری و روستایی شهرستان سراب، نشان از عدم خسارت ناشی از زلزله در این منطقه بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها