اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. اقتصادی
اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت

اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت

ایبناخبرگزاری ایبنا |
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از آمادگی برای ارائه رمز پویا خبر داد و گفت: انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض از ابتدای دی ماه نیازمند رمز دوم یکبار مصرف است.

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به رشد فیشینگ در طول سال‌های اخیر گفت: فیشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی موضوعی جدی است که در طول سالیان اخیر رشد زیادی داشته است؛ باید با یک روشی علمی به جلو گام بردایم تا بتوانیم مشکلات را در این زمینه مدیریت کنیم و حواشی آن را همه جانبه ببینیم تا موضوع جلوگیری از فیشینگ را به سرانجام برسانیم که امید داریم تا رمز دوم یکبار مصرف بتواند امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش دهد.

وی ادامه داد: کلاهبرداری‌های اینترنتی فضای بسیار بدی را ایجاد کرده و با مراجعه به دفاتر پلیس فتا می‌توان فشار و رنج شهروندانی که قربانی شده‌اند را مشاهده کرد؛ برخی افراد که شکایت می‌کنند حتی با پیگیری به مبالغی که از آن‌ها برداشت غیر مجاز شده نمی‌رسند و این موضوع به مسئله جدی تبدیل شده است.

انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض با هر مبلغی نیاز به رمز دوم یکبار مصرف دارد

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به لزوم اجرای رمز دوم یکبار مصرف از سوی سیستم بانکی اظهار داشت: برای اجرای اجباری رمز دوم یکبار مصرف دیگر نمی‌توان صبر کرد. بر همین اساس تاکید بانک مرکزی اجرای رمز دوم یکبار مصرف به صورت اجباری برای تمامی تراکنش‌های مبتنی بر رمز دوم حتی پرداخت قبوض یا خرید شارژ با هر مبلغی از ابتدای دی ماه سال جاری است و در این زمان دیگر رمز دوم ایستا (ثابت) غیر فعال خواهد شد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

شبکه بانکی آماده ارائه رمز دوم پویا به مشتریان است

محرمیان تاکید کرد: شبکه بانکی آماده ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان است و بانک‌ها زیرساخت رمز یکبار مصرف را ایجاد کرده‌اند و موظف هستند تا ابتدای دی ماه اقدات لازم برای ارائه این خدمت به مشتریان را انجام دهند؛ هم اکنون بانک‌ها اقداماتی را برای اطلاع رسانی در زمینه نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف آغاز کرده‌اند.

وی افزود: ما ارتباط بسیار خوبی نیز با بانک‌ها برقرار کرده‌ایم و به نظر نمی‌رسد که هیچ بانکی در این زمینه عقب بماند.

رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه فعال و رمزهای ثابت غیر فعال می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی تاکید کرد: رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه به صورت اجباری برای تمامی تراکنش‌های «بدون حضور کارت» اجرایی خواهد شد و این زمان به هیچ عنوان به تاخیر نخواهد افتاد.

ارائه پیامکی رمز یکبار مصرف در کنار اپلیکیشن‌های بانکی

محرمیان در خصوص روش‌های ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان گفت: بانک مرکزی یک سامانه متمرکز مبتنی بر پیامک راه اندازی نموده است که در اختیار شبکه بانکی قرار گرفته تا شهروندانی که تلفن همراه غیر هوشمند دارند بتوانند از رمز یکبار مصرف استفاده کنند؛ البته بانک‌ها اپلیکیشن‌هایی را ایجاد کرده‌اند که صاحبان تلفن‌های هوشمند با نصب و فعالسازی آن‌ها نیز می‌توانند این خدمت را دریافت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا15 ساعت قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، اعلام قیمت‌های پیشنهادی گزاف در هیچ‌یک از گروه‌های متراژی به اندازه بازار املاک کوچک‌متراژ با مساحت تا ۶۰ مترمربع عمومیت ندارد. علت این است که معدود فروشندگان واقعی باقی مانده در بازار مسکن از شرایط رکود شدید حاکم بر معاملات آگاه هستند و دلیلی برای دشوارتر کردن شرایط فروش ملک خود نمی‌بینند. اما در عین حال یک گروه از فروشنده‌ها که آپارتمان‌های کوچک‌متراژ در بازار فروش املاک را عرضه کرده‌اند، همچنان بر قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از سطح تنزل یافته ماه‌های اخیر اصرار دارند. بررسی فایل‌های موجود در این گروه متراژی نزد بنگاه‌های معاملات املاک نشان می‌دهد حدود نیمی از آپارتمان‌های موجود در این بازار قیمت پیشنهادی بیش از حد مورد انتظار کنونی را دارند و البته گروه دیگری از فروشنده‌ها با فرآیند کاهش تدریجی قیمت‌های پیشنهادی همراه شده‌اند. واسطه‌های ملکی معتقدند علت این مدل اعلام قیمت در میان برخی از فروشندگان آپارتمان‌های کوچک‌متراژ، آگاهی آنها از این واقعیت است که گروهی از خانه‌اولی‌های وام‌دار که موعد دریافت تسهیلات آنها فرارسیده، چاره‌ای به جز خرید آپارتمان کوچک‌متراژ ندارند و این بازار در هر شرایطی حتی با وجود رکود عمیق فعلی، مشتریانی بیش از سایر نواحی بازار مسکن دارد، هرچند آنها واقعیت مهم‌تر درباره استطاعت خریداران مسکن را در این نوع قیمت‌گذاری نادیده گرفته‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی با تشکر از میزبانی خوب استان قزوین در برگزاری همایش هویت ملی کودکان گفت: موضوع بیمه و مسکن فرهنگیان با جدیت دنبال می‌شود و امیدواریم برای تأمین۱۷۰ هزار مسکن فرهنگیان به نتیجه برسیم. درخواست ۲۰۰ میلیارد تومان از دولت برای ارائه خدمات‌ بیمه‌ای بهتروزیرآموزش‌وپرورش گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان از دولت درخواست کرده‌ایم تا خدمات بیمه‌ای بهتر و کیفی‌تر به فرهنگیان ارائه شود امیدواریم با موافقت با این درخواست خدمات بیمه فرهنگیان سامان یابد. یک قدم تا تصویب نهایی رتبه‌بندی در دولتحاجی میرزایی بابیان اینکه درپرداخت مطالبات معلمان خارج از کشور موفقیت‌هایی حاصل‌شده و اگر ۱۱۰ درصد تخصیص بگیریم این مطالبات پرداخت می‌شود، اظهارکرد: رفت‌وبرگشت طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به کمیسیون اجتماعی دولت زیاد بوده است و یک‌بند از طرح رتبه‌بندی فرهنگیان باقیمانده است که تصویب خواهد شد و با تصویب آن رتبه‌بندی فرهنگیان از مهرماه ۹۸ در ۵ رتبه اجرایی خواهد شد. وی شاخص‌های رتبه‌بندی فرهنگیان را براساس مدرک، توانمندی و تخصص دانست و گفت: اگر به دنبال ارتقای جایگاه آموزش‌ و پرورش هستیم باید تحول در خود ما صورت گیرد. اگر سهم ما یک درصد باشد باید برای آن هم درست برنامه‌ریزی کنیموزیر آموزش‌وپرورش بیان‌کرد: اگر فردا را ما درآموزش‌وپرورش می‌سازیم، امروز را هم ما می‌سازیم بنابراین باید ببینیم در شرایط کنونی سهم آموزش‌وپرورش چیست و ‌اگر حتی سهم یک درصد باشد باید در آن یک درصد درست برنامه‌ریزی و تمرکز کنیم و بدانیم تحولات باید از درون آموزش‌وپرورش آغاز شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| حسین سلاح‌ورزی در مراسم افتتاحیه اینوکس ۲۰۱۹ در کیش با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادی که اعضاء سرمایه‌گذاران کشور را گرد هم می‌آورد به دومین دهه عمر خود وارد شده، گفت: مهمترین محور برگزاری این نمایشگاه توسعه تجارت با کشورهای همسایه با نگاه کارآفرینی و نوآوری است. وی با اشاره به آمار تجارت سال ۹۷ گفت: آمار تجارت سال گذشته نشان می‌دهد علی‌رغم شرایط سخت تحریم میزان صادرات ایران ۴۴ میلیارد دلار بوده که ۲۴ میلیارد دلار آن به کشورهای همسایه بوده یعنی ۵۴ درصد صادرات ایران به کشورهای پیرامونی انجام شد. بنابراین دلیل تاب‌آوری اقتصاد ما مقابل تحریم تداوم مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه است. نایب رییس اتاق بازرگانی در پایان گفت: از مجموعه واردات ۱۶ کشور در منطقه که حدود ۱۰۸۰۰ میلیارد دلار و صادرات آنها که ۲۳۰۰ میلیارد لار بوده ایران سهم ۲۴ میلیارد دلاری یا دو درصدی داشت. منبع: ایلنا

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری7 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری8 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

منچستر به دنبال دو خرید رویایی در زمستان

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

کدام دانشگاه‌ها فردا تعطیل هستند؟

خبر فوری13 دقیقه قبل

مدارس البرز در روز سه‌شنبه تعطیل نیست

ساعت ۲۴17 دقیقه قبل

شهادت سه بسیجی در اغتشاشات غرب استان تهران

مشرق‌نیوز17 دقیقه قبل

عادل عبدالمهدی: مدافع حقوق همه ملت هستیم

الف17 دقیقه قبل

آخرین جزئیات فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری در روز سه‌شنبه

ایسنا18 دقیقه قبل