افزایش مشکلات مالی شرکت‌های حمل و نقل ریلی؛ تمام تجهیزات ریلی باید بومی‌سازی شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
افزایش مشکلات مالی شرکت‌های حمل و نقل ریلی؛ تمام تجهیزات ریلی باید بومی‌سازی شوند

افزایش مشکلات مالی شرکت‌های حمل و نقل ریلی؛ تمام تجهیزات ریلی باید بومی‌سازی شوند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به درخواست‌های شرکت‌های حمل و نقل ریلی برای دریافت یارانه دولتی، گفت: در شرایط کنونی دولت توان کافی برای پرداخت یارانه به شرکت‌های حمل و نقل ریلی را ندارد، البته در سال‌های اخیر دولت سوبسیدهای مختلفی را برای حمایت از این حوزه ارائه کرده، اما شرکت‌های مذکور بار دیگر خواستار دریافت یارانه هستند.

مشکلات مالی شرکت‌های حمل و نقل ریلی با افزایش نرخ ارز

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دو سال اخیر شرکت‌های حمل و نقل ریلی با مشکلات بسیاری رو به رو هستند، به ویژه آنکه با افزایش نرخ ارز در کشور عملا هزینه‌های آن‌ها چند برابر شده است.

شرکت‌های حمل و نقل ریلی به جای دریافت یارانه هزینه‌ها را کاهش دهند

به نظر می‌رسد که شرکت‌های حمل و نقل ریلی باید استراتژی خود در عرصه فعالیت در حوزه حمل و نقل را تغییر دهند، به این صورت که آن‌ها به جای دریافت یارانه برای رفع خلاء‌ها و جبران هزینه‌ها، باید در جهت کاهش هزینه‌های مختلف گام بردارند

وی افزود: به نظر می‌رسد که شرکت‌های حمل و نقل ریلی باید استراتژی خود در عرصه فعالیت در حوزه حمل و نقل را تغییر دهند، به این صورت که آن‌ها به جای دریافت یارانه برای رفع خلاء‌ها و جبران هزینه‌ها، باید در جهت کاهش هزینه‌های مختلف گام بردارند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

کاظم زاده تصریح کرد: یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش هزینه شرکت‌های حمل و نقل ریلی، بحث خرید تجهیزات مرتبط است، در سال‌های اخیر شرکت‌های مذکور برای تأمین قطعات و تجهیزات مورد نیاز تنها به دنبال واردات بودند، اما شرایط کنونی کشور تغییر کرده و به تبع آن رویکرد مدیران نیز باید اصلاح شود.

بومی سازی تجهیزات و قطعات حمل و نقل ریلی باید در دستور کار مدیران قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی بومی سازی تجهیزات و قطعات حمل و نقل ریلی باید در دستور کار مدیران قرار گیرد، البته در چند ماه اخیر مدیران وزارتخانه‌های صمت و راه برای قطع وابستگی صنعت حمل و نقل ریلی به خارج برنامه ریزی را صورت داده‌اند و نتایج آن به خوبی مشهود است.

استفاده از ظرفیت‌های داخلی کلید توسعه حمل و نقل ریلی

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های داخلی کلید توسعه حمل و نقل ریلی در کشور است، زیرا تداوم وابستگی به محصولات خارجی، صنعت حمل ونقل ریلی را همچنان آسیب پذیر خواهد کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
اختلاف و سیاسی‌کاری‌ای که به منافع ملی ضربه می‌زند در نهایت کار دشمن است. اشکال کار این است که ما در جامعه‌ای به سر می‌بریم که عده‌ای فکر می‌کنند حق مطلق هستند؛ عده‌ای فکر می‌کنند تمام مردم هستند و چون احساس می‌کنند که تمام مردم هستند هر عملی را که از طرف عده‌ای خاص انجام شود به کل مردم تعمیم می‌دهند. اختلاف و سیاسی‌کاری‌ای که به منافع ملی ضربه می‌زند در نهایت کار دشمن است. او توضیح داد: مشخص است که پخش این توهین‌نامه کار کدام جریان است. نزدیک انتخابات است و برای این گروه منافع جناحی‌شان مهم‌تر از منافع ملی است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاستعفای «ایوو مورالس» رئیس‌جمهوری بولیوی در پی بالا گرفتن اعتراضات مردمی، با واکنش کشورهای آمریکای لاتین همراه بود. دولت نیکاراگوئه نیز آنچه مورالس را به استعفا واداشت، کودتا و مغایر با قانون اساسی بولیوی توصیف کرد. کشور پرو نیز برقراری صلح در بولیوی را خواستار شد و طی بیانیه‎ای از لزوم برگزاری انتخابات شفاف در بولیوی با کمک سازمان کشورهای آمریکایی شد. اما «آلبرتو فرناندز» رئیس‌جمهور تازه منتخب آرژانتین که به احزاب چپ تعلق دارد، آنچه را در بولیوی در جریان است، کودتا توصیف کرد. نیکلاس مادورو رئیس‎جمهوری ونزوئلا نیز که با جنگ اقتصادی- سیاسی واشنگتن مواجه است، موضعی مشابه با سایر کشورهای چپ‌گرای آمریکای لاتین اتخاذ کرد.

طرحی برای بومی گزینی در استخدام‌های دولتی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بومی گزینی در استخدام‌های دولتی، موضوع طرحی بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فوریت بررسی آن رای مثبت دادند.

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری14 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری18 ساعت قبل

اظهارات امروز رییس‌جمهور در رفسنجان + فیلم

خبری19 ساعت قبل

مشکلات هپکو و آذرآب در غیاب تعاونی‌های مقتدر بروز کرده است/ تعاونی می‌زنند تا از دولت امتیاز بگیرند

ایلنا5 دقیقه قبل

از «تقدیم لایحه واگذاری خطوط اتوبوسرانی به کمپانی دانمارکی» تا «توطئه سعودی علیه اقتصاد ایران»

تابناک10 دقیقه قبل

دولت برای مساعدت به ۱۸ میلیون خانوار راهی جز تغییر ماهیت یارانه‌ها ندارد

ایلنا10 دقیقه قبل

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

خبر فوری10 دقیقه قبل

فیلم | پیام ویدئویی یک دختر چادری برای مسی علی‌نژاد!

خبرآنلاین25 دقیقه قبل

حمایت باشگاه وستهام از پیگرینی

میزان‌آنلاین28 دقیقه قبل

فرانسه، اسپانیا را تحقیر کرد / برزیل در نیمه‌نهایی جام جهانی زیر ۱۷ سال

ایسنا29 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها