۱۸ هزار اشتغال جدید در روستاهای استان قزوین ایجاد می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
۱۸ هزار اشتغال جدید در روستاهای استان قزوین ایجاد می‌شود

۱۸ هزار اشتغال جدید در روستاهای استان قزوین ایجاد می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با پرداخت تسهیلات حمایتی و اجرای طرح های اقتصادی در سال جاری برای ۱۸ هزار نفر در روستاها شغل ایجاد می شود.

ناصر شفیع آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر موجب مهاجرت روستاییان شده بود نداشتن معیشت و شغل در روستاها بود به طوری که علیرغم اراپه خدمات مناسب زیربنایی و روبنایی در روستاها همچنان شاهد مهاجرت افراد بودیم.

معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: به نظر می‌رسد تا نتوانیم معیشت و اقتصاد روستا را ساماندهی کنیم سایر خدمات عمرانی نمی‌تواند انگیزه لازم را برای ماندن جوانان در روستاها مهیا کند به همین دلیل توجه به اشتغال و معیشت در چند سال گذشته در دستور کار مسئولان ارشد کشور قرار گرفته است.

۱۸ هزار اشتغال جدید در روستاهای استان قزوین ایجاد می‌شود - 3

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به یک هزار و ۳۵۰ طرح در قزوین

معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در سال جاری ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به یک هزار و ۳۵۰ طرح در استان قزوین پرداخت شده است.

شفیع آبادی در ادامه یادآورشد: امسال بیش از یک هزار و ۶۸۰ طرح اشتغال روستایی که توجیه اقتصادی داشت توانست از تسهیلات دولتی برخوردار شود و این روند در صورت ارائه طرح‌های توجیه پذیر همچنان ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: در سال جاری ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: از مجموع یک هزار و ۳۵۰ طرح اشتغال روستایی در استان تعداد ۶۸۰ طرح مربوط به دستگاه‌های غیرحمایتی از جمله سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و فناوری اطلاعات است که در این بخش ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

شفیع آبادی گفت: با پرداخت تسهیلات اشتغال زایی و اجرای طرح‌های اقتصادی برای ۳ هزار و ۱۲۰ نفر از جوانان روستاهای استان شغل ایجاد شده است.

۱۸ هزار اشتغال جدید در روستاهای استان قزوین ایجاد می‌شود - 11

معاون اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: ۶۷۰ طرح مربوط به دستگاه‌های حمایتی شامل کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید است که در این بخش ۲۹ میلیارد تومان تسهلات پرداخت و برای ۸۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

امسال ۱۸ هزار شغل در روستاها ایجاد می‌شود

شفیع آبادی افزود: اجرای طرح اشتغال فراگیر روستای از سال ۹۷ درز کشور آغاز شده و تاکنون در مجموع حدود ۲۸۴ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش پیش بینی شده که مبلغ ۲۸۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

۱۸ هزار اشتغال جدید در روستاهای استان قزوین ایجاد می‌شود - 15

وی در خصوص اجرایی نشدن برخی از طرح‌های اشتغال روستایی تصریح کرد: به علت نوسان بازار و کمبود اعتبارات متاسفانه تعدادی از طرح‌ها اجرا نشده که برای حل این مشکل با ابلاغ شیوه نامه پرداخت متمم برای تکمیل آن‌ها اقدام خواهد شد.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در ادامه در خصوص سهم اشتغال امسال هم گفت: امسال در بخش اشتغال روستایی تعهد استان ایجاد ۱۸ هزار فرصت شغلی جدید تعیین شده که تاکنون ۶۲ درصد آن محقق شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

آلودگی هوای کلان شهر‌ها تا روز جمعه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز در اغلب نقاط کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که این به معنای افزایش انباشت آلاینده‌های جوی بر روی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت مثل تهران، کرج، قزوین، اراک و تا حدی اصفهان است. وی افزود: فردا عصر پیش بینی می‌شود در مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارندگی رخ دهد که شدت این بارندگی‌ها در روز جمعه خواهد بود. آقای سرکرده در ادامه گفت: همچنین از پنجشنبه عصر در نواحی جنوبی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان فارس باید منتظر بارش باران باشیم که در روز‌های جمعه و شنبه هم ادامه می‌یابد. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی جدیدی از روز جمعه وارد کشور می‌شود و نواحی غربی و پس از آن نواحی مرکزی را در بر می‌گیرد. وی گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین زمان به ۱۸ درجه سانتی گراد می‌رسد.

افتتاح ستاد انتخابات فرمانداری تهران

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
ستاد انتخابات فرمانداری تهران با حضور معاون سیاسی، اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان و همچنین فرماندار تهران افتتاح شد. رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این مراسم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: قبل از این مراسم جلسه‌ای باحضور روسای ستاد انتخابات و فرمانداران تهران در خصوص آمادگی برای انتخابات و همچنین اقدامات پشتیبانی و هماهنگی تشکیل شد. حسن بیگی افزود: داوطلبان می‌توانند از دهم تا شانزدهم آذر از ساعت ۸ تا ۱۸ برای نام نویسی در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به فرمانداری تهران، ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند و کسانی که در خارج از کشور قصد داوطلبی دارند، باید در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران نام نویسی کنند. معاون سیاسی، اجتماعی استاندار تهران در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال تغییر فرماندار یا مسئولی در استان تهران در ماه‌های منتهی به انتخابات وجود دارد؟ گفت: خوشبختانه در استان تهران هیچ تغییری نداریم و مدیران مربوطه نیز از قبل منصوب شده بودند و فقط یک فرمانداری که اکنون جایگاه سرپرستی دارد، در آینده نزدیک حکم فرمانداری اش در صورت رفع مشکل صادر خواهد شد. عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: تهران به دلیل انتخاب ۳۰ نماینده و همچنین ۴ نماینده از اقلیت‌های دینی؛ جایگاه ویژه‌ای در انتخابات دارد و تجارب گذشته به ما برای انتخابات امن و آرام کمک خواهد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
خوشبختانه جامعه ایران فرهنگ بسیار متفاوتی دارد، با این وجود عوامل مختلفی در جامعه ایران دست به دست هم داده تا میزان پسران و دختران مجرد در ایران روزبه‌روز افزایش پیدا کند. بدون‌شک اگر وضعیت مردان مجرد را هم در نظر می‌گرفتند هیچ‌گاه موضوع چندهمسری در سطح جامعه مطرح نمی‌شد. اگر قصد افراد جامعه از ازدواج آرامش و بقای نسل باشد که این اتفاق در ازدواج اول رخ داده است. در غیراین صورت همه فلسفه و هدف ازدواج در ازدواج نخست تامین شده است. نکته دیگر اینکه کمتر دخترانی وجود دارند که حاضر باشند با یک مردی که قبلا ازدواج کرده ازدواج کنند.

ماجرای زنگ ورزش و هوای آلوده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنابرنا20 ساعت قبل
مخدر حشیش نیز یکی از اینگونه مخدرهاست. آمارهای فراوانی در خصوص شیوع و مصرف مخدر حشیش در بین قشر جوان کشور وجود دارد که بسیار جای نگرانی دارد. نوروزی در خصوص ماده تشکیل دهنده مخدر حشیش گفت: مجموعه از مواد که به آن کانابینول می‌گویند عناصر تشکیل دهنده مخدر حشیش را تشکیل می‌دهند. همچنین سرطان‌های چون سرطان ریه نیز هر لحظه در کمین افرادی است که از این ماده مخدر استعمال می‌کنند. وی ادامه داد: علائم بروز جنون ناشی از مصرف مخدر حشیش متاسفانه بیشتر در بین جوانان رواج دارد و جوانان و نوجوانان بیشتر از هر قشر دیگری در معرض چنین بیماری خطرناکی قرار می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر