آلودگی هوا در ۲ منطقه مشهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اجتماعی
آلودگی هوا در ۲ منطقه مشهد

آلودگی هوا در ۲ منطقه مشهد

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 - شاخص کیفیت هوای روز یکشنبه در ۲ منطقه کلانشهر مشهد نشانگر وضعیت هشدار و در شرایط آلوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین کنونی شاخص کیفیت هوای مشهد ۸۲ ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است اما ۲ منطقه چمن با ۱۰۶ و وحدت با ۱۰۳ ای. کیو. آی دارای هوای آلوده هستند.

تورج همتی افزود: شاخص کیفیت هوا در ۲ منطقه سرافرازان و سمزقند نیز نشانگر هوای پاک است.

وی اظهار داشت: این شاخص در ۱۹ ایستگاه دیگر مستقر در شهر نشانگر هوای سالم است.

وی گفت: شایسته است شهروندان مشهد و زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره‌گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی، نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌های هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی نیز به معنای آلوده برای همه سنین محسوب می‌شود.

همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین32 دقیقه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، تاکنون زمان بهره‌برداری از خط ۶ متروی تهران به منظور برخی اقدام‌های اجرایی برای توسعه و بهینه‌سازی شرایط موجود از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۱ بود. با توجه به آغاز فصل سرما و پیگیری شرکت بهره‌برداری متروی تهران برای رفاه بیشتر شهروندان و مسافران برای استفاده از خط ۶ کار‌های اجرایی به پایان رسید و ساعت بهره‌برداری از این خط همانند سایر خطوط افزایش یافت و اولین حرکت قطار ساعت ۵:۳۰ صبح و آخرین اعزام ساعت ۲۲:۳۰ خواهد بود. در حال حاضر خط ۶متروی تهران به طول ۱۰ کیلومتر و با ۴ ایستگاه دولت آباد، بعثت، میدان شهدا و امام حسین (ع) در بخش جنوبی این خط با سرفاصله هر ۱۵ دقیقه در حال بهره برداری است. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
وی گفت: با آغاز اجرای این طرح در سه روز گذشته نظارت‌ها را با اهتمام بیشتری دنبال می‌کنیم و شعب ویژه‌ای نیز برای رسیدگی به تخلف‌ها در این خصوص تشکیل شده است. رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: در شرایط عادی اقتصادی هم در سال حدود یک میلیون گردش پرونده داریم، تخلف‌هایی که ممکن است افراد در اثر سوء استفاده در اصناف خود مرتکب شوند که رسیدگی می‌شود. آقای انصاری ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی در کنار سایر سازمان‌ها، محور اصلی را بر مداخله اصناف قرار داده و در چند روز آغاز اجرای این طرح، مداخله کنترلی اصناف مشهود بوده است. وی گفت: آنچه از پرونده‌های اجرایی این روز‌ها به سازمان تعزیرات حکومتی می‌بینیم، ارجاع پرونده‌ها درصد متعارفی دارد و نشان می‌دهد آغاز اجرای این طرح تاثیر زیادی بر افزایش پرونده‌ها نداشته است، اما سازمان تعزیرات حکومتی برای نظارت بر بازار و فعالیت‌های صنفی جدیت بیشتری خواهد داشت. انصاری افزود: سازمان تعزیرات حکومتی گشت محور نیست و ما چنین وظیفه‌ای نداریم و بنا بر اختیار در کنار سایر همکاران در سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان تعداد ناوگان گشت را دو برابر افزایش داده‌ایم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری39 دقیقه قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

دروازه‌بانی که از پنجره به خیابان سقوط کرد

آفتاب‌نیوز1 دقیقه قبل

سهام‌ بنیادی صنایع کوچک، بازدهی بیشتری دارند

بازار سرمایه ایران4 دقیقه قبل

انفجار گاز شهری ۳ مصدوم برجای گذاشت

خبرآنلاین5 دقیقه قبل

ارزش روز معاملات صنایع بورسی/ رشد نه چندان چشم‌گیر دماسنج بورس

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

کاتانچ: بازی با بحرین سخت‌تر از ایران است/۹۰ دقیقه مقابل شاگردان ویلموتس خوب بودیم

نود5 دقیقه قبل

تمرینات نظامی رژیم صهیونیستی در مرزهای سوریه و لبنان

ایسنا6 دقیقه قبل