عملیات نجات پایان یافت؛ امداد ادامه دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
عملیات نجات پایان یافت؛ امداد ادامه دارد

عملیات نجات پایان یافت؛ امداد ادامه دارد

ایمناخبرگزاری ایمنا |
رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از پایان عملیات نجات در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی و تداوم عملیات امداد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، صفحه رسمی جمعیت هلال احمر ایران در اینستاگرام با انتشار یک پست نوشت:

"آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده از زبان رئیس جمعیت هلال‌احمر/ پایان عملیات نجات؛ ادامه امداد، اسکان و تغذیه اضطراری

رئیس جمعیت هلال احمر در پی زمین لرزه ۵٫۹ ریشتری ساعت ۲:۱۷ بامداد دیروز در حوالی شهر ترک در شهرستان میانه، به مناطق زلزله‌زده سفر کرد.

دکتر علی‌اصغر پیوندی در حاشیه بازدید از روستای زلزله زده ورنکش شهرستان میانه گفت: امدادگران و نجاتگران هلال احمر در کنار مردم مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی تا لحظه‌ای که به خدمات آنان نیاز باشد، حضور خواهند داشت. امیدواریم که با سرعت این مرحله اضطراری و طوفانی طی شود و بتوانیم با برنامه ریزی لازم با یاری خدا مشکلات را مردم روز به روز کاهش دهیم.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

متاسفانه خود زلزله ۵٫۹ ریشتری اخیر ترس و وحشتی را در دل همه ایجاد کرد. این زلزله حدود ۵۸۰ مصدوم و مجروح برجا گذاشت. ۱۶ یا ۱۷ نفر از آنان زیر آوار مانده بودند و مابقی آنها بخاطر ترس و فرار از خانه دچار آسیب شده بودند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امام جمعه تبریز که در بخشی از این بازدید حاضر شد، در پاسخ به این سوال که نحوه امدادرسانی هلال احمر را به مردم زلزله زده استان آذربایجان شرقی چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: هلال احمر نه تنها در این قضیه بلکه در تمام بلایای طبیعی از جمله زلزله و سیل و نظایر آن نوک پیکان امدادرسانی قرار دارد. "

عملیات نجات پایان یافت؛ امداد ادامه دارد - 8

کد خبر ۳۹۶۱۹۶

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد. به گزارش ایسنا، پورسید آقایی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در مورد حمل و نقل بررسی‌های خوبی انجام شده است. برای تاکسی‌ها، وانت بارها، تاکسی‌های اینترنتی و سایر وسایل حمل و نقل سهمیه‌ها در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه کم است وزارت کشور آمادگی دارد آن را افزایش بدهد. تنها جایی که برایش سهمیه در نظر گرفته نشده است تاکسی‌های شخصی است که چون ساماندهی ندارد کاری نتوانستیم بکنیم.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
در این دیدار بر ایجاد امنیت در مرز‌ها و بسترسازی جهت فعالیت‌های اقتصادی و تبادل مرزی هم تاکید شد. سرلشکر باقری با اشاره به توسعه مناسبات نظامی و امنیتی نیرو‌های مسلح در کنار مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران و پاکستان افزود: در دو سال اخیر شاهد روابط رو به توسعه دو کشور در حوزه نظامی هستیم که جای خرسندی دارد. وی با بیان اینکه همکاری‌های نظامی دو کشور در حوزه نظامی رو به گسترش است و جهت گیری درستی دارد، گفت: در حوزه امنیت مرزی و نظامی همواره مناسبات رو به پیشرفت را داریم. فرمانده ارتش پاکستان نیز با ابراز خرسندی از حضور مجدد در تهران گفت: تهران را وطن دوم خود می‌دانیم و همواره از توسعه مناسبات و روابط دوجانبه استقبال می‌کنیم. ژنرال قمر جاوید باجوا با بیان اینکه همواره شاهد توسعه مناسبات دو کشور هستیم، افزود: در بسیاری از حوزه‌ها مرزی، امنیتی و دفاعی مناسبات رو به گسترشی داریم و بسیار از موارد نیز دارای منافع مشترک هستیم که قابل توجه است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، حالا باید منتظر ماند و دید آیا دولت نظرات شورای شهری‌ها را درخصوص تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بویژه اتوبوس جدی خواهد گرفت یا همچنان در بر پاشنه بی توجهی به این خواهد چرخید.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران درباره افزایش نرخ بنزین در کشور اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این مسأله یک ضرورت اقتصادی به شمار می‌رود چون قیمت بنزین تاکنون واقعی نبوده است. اخبار اجتماعی-وی افزود: در صورتی که درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین صرف نوسازی ناوگان حمل و نقل و توسعه آن شود، بسیار موثر خواهد بود، ولی قرار دادن آن در اختیار خانواده‌ها در قالب پول نقد، زیبنده نیست و باید راهکارهای دیگری را برای تقویت شرایط اقتصادی خانواده‌ها در نظر داشت. این عضو شورای شهر تهران بیان داشت: جوانان بسیاری در کشور به دنبال شغل هستند و گسترش صنایع می‌تواند در کمک به آنها بسیار موثر باشد و به نظرم دولت باید تمهیداتی در این راستا بیندیشد. خداکرمی با اشاره به اینکه در حال حضار نگرانی در مورد چگونگی گسترش چتر حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر داریم، گفت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اگر به جای دولت بودم، قیمت بنزین را ۵۰۰۰ تومان در نظر می‌گرفتم؛ چراکه هنوز هم این قیمت واقعی نیست، ولی در کنار این موضوع باید چتر تامین اجتماعی و موضوع حقوق و دستمزد نیز نسبت به تورم رشد کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری8 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری8 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری8 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

درخواست کمک عربستان از آمریکا و انگلیس برای مقابله با پهپادها

الف4 دقیقه قبل

فیلم | سقوط کلانتری والفجر شیراز حقیقت دارد؟

همشهری5 دقیقه قبل

واکنش ظریف به اظهارات مداخله‌جویانه دولت‌های غربی به اغتشاشات در ایران

تسنیم5 دقیقه قبل

افزایش قیمت بنزین توقف پرداخت یارانه به ثروتمندان است

مهر5 دقیقه قبل

تصاویر | لحظاتی متفاوت در جلسه امروز مجلس

۳۰ اغتشاشگر در زنجان دستگیر شدند

مهر6 دقیقه قبل