آسیب اجتماعی دیشموک و شوی تبلیغاتی مسؤولان مرکزنشین/هیاهویی که به ضرر استان تمام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
آسیب اجتماعی دیشموک و شوی تبلیغاتی مسؤولان مرکزنشین/هیاهویی که به ضرر استان تمام شد

آسیب اجتماعی دیشموک و شوی تبلیغاتی مسؤولان مرکزنشین/هیاهویی که به ضرر استان تمام شد

فارسخبرگزاری فارس |
یک روانشناس کهگیلویه و بویراحمدی گفت: در حالی برخی مسؤولان کشوری مشکل دیشموک را روی وضعیت‌ها و در صفحات مجازی خود می‌گذارند که فراموش کرده‌اند در یاسوج سال گذشته 68 مورد از این دست اتفاقات ناگوار داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج در یکی دو سال اخیر یکی از مشکلاتی که در استان کهگیلویه و بویراحمد موجی از نگرانی ایجاد کرده در خصوص یکی از آسیب‌های اجتماعی مرگ‌زا با نام خودکشی است که موجب شده استان در کانون توجهات قرار گیرد.

کارشناسان معتقدند یکی از دلایل اثرگذاری که منجر به دامن زدن هر چه بیشتر این آسیب اجتماعی مرگ‌زا می‌شود اخباری است که به صورت گسترده در سطح استان مخابره می‌شود و بزرگ کردن این معضل به خودی خود آسیب‌ جدی ایجاد کرده است.

در اولین روز از برپایی نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان در غرفه خبرگزاری فارس میزبان دکتر شیرعلیخرامین روانشناس کهگیلویه و بویراحمدی و از اساتید دانشگاه بودیم و سوالاتی مطرح کردیم از جمله اینکه رفت و آمد مسوولان کشوری به استان و برگزاری سمینارها و جلسات و نشست‌ها بعد از رسانه‌ای شدن خودکشی‌ها تا چه اندازه برای کمک به پایین کشیدن فتیله این آسیب اجتماعی مرگ‌زا موثر بوده است که دکتر خرامین در جواب گفت: متاسفانه آن چه که در دیشموک در حال بزرگنمایی است وجود ندارد.

آسیب اجتماعی دیشموک و شوی تبلیغاتی مسؤولان مرکزنشین/هیاهویی که به ضرر استان تمام شد - 4

روانشناس مطرح کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این اقدام یک حد و حجمی دارد هر چند که یک مورد آن هم زیاد است اما مانور تبلیغاتی روی آن دادن خود به تشدید خودکشی‌ها کمک می‌کند.

این استان دانشگاه ادامه داد: در دیشموک یک خودکشی رخ می‌دهد و مسوولان و سایت‌ها و مجلات و مطبوعات ما هجوم می‌آورند و همین موجب می‌شود که یک خودکشی در دیشموک تبدیل به سه مورد می‌شود.

وی با بیان اینکه به نظر من مقصر اصلی کسانی هستند که این هیاهو را راه انداخته‌اند تصریح کرد: اما از طرف دیگر کسی به فکر واکاوی نیست که چرا در شهرستان بویراحمد و مشخصا در شهر یاسوج سال گذشته ده‌ها مورد خودکشی اتفاق افتاده، جای سؤال و تعجب‌آور است چرا به این‌ها پرداخته نمی‌شود چرا روی یک منطقه که اتفاقا خودکشی در آن جا آمار از نرم جهانی بالاتر نرفته مانور داده می‌شود و دیگری کاملا فراموش می‌شود.

خرامین گفت: همه از جمله رسانه‌ها به خودکشی قهرمانانه در استان و به ویژه در دیشموک کمک کرده‌ایم یک مورد در آن منطقه اتفاق می‌افتد و آن قدر در بوق و کرنا می‌شود که دو نفر دیگر دست به این کار می‌زنند چرا که می‌خواهند در سایت‌ها مطرح شوند.

وی با بیان اینکه این اقدام مسوولان کشوری و استانی را در برپایی نشست‌ها و رفت و آمدها بیشتر شبیه شوی تبلیغاتی می‌دانم خاطرنشان کرد: در حالی مشکل دیشموک را روی وضعیت‌ها و در صفحات مجازی خود می‌گذارند که فراموش کرده‌اند در یاسوج سال گذشته چند ده مورد مورد از این دست اتفاقات ناگوار داشته‌ایم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ورود ناگهانی یک خودرو به سالن انتظار بیمارستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران18 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده‌ای در چین هدایت کنترل خودرو را از دست داد و دچار حادثه شد. او با خودرو وارد سالن انتظار یک بیمارستان شد و خساراتی به آن وارد کرد. این حادثه به بیمارانی که در سالن انتظار نشسته بودند، لطمه‌ای وارد نکرد. بیشتر بخوانید: تصادف شاخ به شاخ در سر پیچ حین سبقت + فیلمانتهای پیام/

طرح جامع بانکداری اسلامی نیاز به اصلاح دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس کانون بانک‌های خصوصی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: طرح جامع بانکداری اسلامی که در مجلس مطرح است نمی‌تواند مسائل جاری نظام بانکی کشور را حل کند و نیاز به اصلاح دارد. کوروش پرویزیان افزود: مدیران عامل شبکه بانکی کشور از خصوصی و دولتی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی و وزارت اقتصاد نظرات خود را در باره این طرح منعکس کرده‌اند. وی با بیان اینکه باید در این زمینه به یک چارچوب نظری منسجم رسیدگفت: پژوهشگاه فقه نظام و موسسه علوم بانکی و پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی مطالعاتی را اغاز کرده‌اند و همکاری مشترکی با دانشگاه‌های مختلف آغاز کرده‌ایم تا بازنگری کلی در مسایل بانکی صورت گیرد و هدف نهایی آن این است که نظام بانکداری بتواند خدمات به روزتر و در دسترس را به مشتریان ارائه کند و خلق ارزش افزوده و کارآمدی را برای کارآفرینان و نظام اقتصادی کشور در بر داشته باشد.

حمله راکتی جهاد اسلامی به اسرائیل

تابناکتابناک1 روز قبل
یک فرمانده بلندپایه گروه فلسطینی جهاد اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۲ نوامبر در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه توسط اسرائیل ترور شد. مقامات رژیم صهیونیستی، بهاء ابوالعطا را «مسئول صدها حمله علیه مردم اسرائیل» خوانده و ترور او را نتیجه عملیات مشترک بین ارتش و نیروی شاباک اسرائیل عنوان کرده‌اند. شبه‌نظامیان فلسطینی وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به این حمله شماری از شهرهای اسرائیل از جمله تل‌آویو را هدف حملات راکتی خود قرار دادند. تصاویر ثبت شده از برخورد یکی از این راکت‌ها را می‌بینید.

تمرینات بانوان ملی پوش اسکی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
بانوان ملی پوش اسکی خود را برای حضور در مسابقات مهمی همچون المپیک جوانان در لوزان سوئیس و قهرمانی جوانان آسیا در پیست بین المللی دیزین آماده می‌کنند. برای حضور در المپیک جوانان و قهرمانی جوانان آسیابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیست اسکی توچال، شرایط تمرینی را برای ملی پوشان اسکی فراهم کرده است. اسکی بازان کشورمان که هر ساله در تابستان اردوی خود را به یخچال‌های طبیعی اتریش می‌برند امسال به علت افزایش هزینه‌ها این برنامه را حذف کرده بودند. با توجه به اینکه ورزشکاران تمرینات بدنسازی منظمی را پشت سر گذاشتند با آمادگی کامل وارد اردو شدند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
وی با اشاره به که «انس حقانی» برادر سرکرده شبکه حقانی است که فرد شماره ۲ گروه طالبان محسوب می‌شود و دلیل تاکید طالبان به آزادی وی را نیز جایگاه وی دانستند. رئیس موسسه مطالعات جنگ در ادامه گفت که دولت افغانستان در تبادل اعضای ارشد شبکه حقانی با اساتید دانشگاه آمریکا در کابل دخیل بوده است. وی ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها به مذاکرات بیشتر و مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان منجر شود. ژنرال کین در پاسخ به پرسش «فاکس نیوز» درباره «آزادی مشروط» این زندانیان و نظارت بر آنها در زمان حضور در قطر اظهارداشت: باید این را درک کنیم که زندانیان طالبان یا حقانی پس از آزادی به پست‌های رهبری خود باز می‌گردند. وی افزود: برخی از اعضای ارشد طالبان که اکنون عضو تیم مذاکره‌کننده این گروه با آمریکا هستند نیز حدود یک سال و نیم پیش از زندان گوانتانامو آزاد شده بودند.
طرفداریطرفداری13 ساعت قبل
طرفداری- دنی رز، مدافع تیم ملی انگلستان نسبت به مشاجره رحیم استرلینگ و جو گومز واکنش نشان داد. دو تیم منچسترسیتی و لیورپول در چارچوب لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۳-۱ لیورپول برابر منچسترسیتی خاتمه یافت. در این دیدار رحیم استرلینگ و جو گومز یک درگیری با یکدیگر داشتند که این مسئله در نهایت به خط خوردن استرلینگ از تیم ملی انگلیس منتهی شد. به نقل از EveningStandard، دنی رز در این مورد گفت: این کمی ناراحت کننده است ولی چیزی است که من در سال‌های زیادی در فوتبال در بازی‌های باشگاهی دیده‌ام. بنابراین مسئله بزرگی نیست.

نظرها

اخبار بیشتر