اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت/ شبکه بانکی آماده ارائه رمز دوم پویا به مشتریان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت/ شبکه بانکی آماده ارائه رمز دوم پویا به مشتریان است

اجرای رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت/ شبکه بانکی آماده ارائه رمز دوم پویا به مشتریان است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از آمادگی برای ارائه رمز پویا خبر داد و گفت: انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض از ابتدای دی ماه نیازمند رمز دوم یکبار مصرف است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا؛ مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی  با اشاره به رشد فیشینگ در طول سال‌های اخیر گفت: فیشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی موضوعی جدی است که در طول سالیان اخیر رشد زیادی داشته است؛ باید با یک روشی علمی به جلو گام بردایم تا بتوانیم مشکلات را در این زمینه مدیریت کنیم و حواشی آن را همه جانبه ببینیم تا موضوع جلوگیری از فیشینگ را به سرانجام برسانیم که امید داریم تا رمز دوم یکبار مصرف بتواند امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش دهد.

وی ادامه داد: کلاهبرداری‌های اینترنتی فضای بسیار بدی را ایجاد کرده و با مراجعه به دفاتر پلیس فتا می‌توان فشار و رنج شهروندانی که قربانی شده‌اند را مشاهده کرد؛ برخی افراد که شکایت می‌کنند حتی با پیگیری به مبالغی که از آن‌ها برداشت غیر مجاز شده نمی‌رسند و این موضوع به مسئله جدی تبدیل شده است.

انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض با هر مبلغی نیاز به رمز دوم یکبار مصرف دارد

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اشاره به لزوم اجرای رمز دوم یکبار مصرف از سوی سیستم بانکی اظهار داشت: برای اجرای اجباری رمز دوم یکبار مصرف دیگر نمی‌توان صبر کرد. بر همین اساس تاکید بانک مرکزی اجرای رمز دوم یکبار مصرف به صورت اجباری برای تمامی تراکنش‌های مبتنی بر رمز دوم حتی پرداخت قبوض یا خرید شارژ با هر مبلغی از ابتدای دی ماه سال جاری است و در این زمان دیگر رمز دوم ایستا (ثابت) غیر فعال خواهد شد.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

محرمیان تاکید کرد: شبکه بانکی آماده ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان است و بانک‌ها زیرساخت رمز یکبار مصرف را ایجاد کرده‌اند و موظف هستند تا ابتدای دی ماه اقدات لازم برای ارائه این خدمت به مشتریان را انجام دهند؛ هم اکنون بانک‌ها اقداماتی را برای اطلاع رسانی در زمینه نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف آغاز کرده‌اند.

وی افزود: ما ارتباط بسیار خوبی نیز با بانک‌ها برقرار کرده‌ایم و به نظر نمی‌رسد که هیچ بانکی در این زمینه عقب بماند.

رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه فعال و رمزهای ثابت غیر فعال می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی تاکید کرد: رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه به صورت اجباری برای تمامی تراکنش‌های «بدون حضور کارت» اجرایی خواهد شد و این زمان به هیچ عنوان به تاخیر نخواهد افتاد.

ارائه پیامکی رمز یکبار مصرف در کنار اپلیکیشن‌های بانکی

محرمیان در خصوص روش‌های ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان گفت: بانک مرکزی یک سامانه متمرکز مبتنی بر پیامک راه اندازی نموده است که در اختیار شبکه بانکی قرار گرفته تا شهروندانی که تلفن همراه غیر هوشمند دارند بتوانند از رمز یکبار مصرف استفاده کنند؛ البته بانک‌ها اپلیکیشن‌هایی را ایجاد کرده‌اند که صاحبان تلفن‌های هوشمند با نصب و فعالسازی آن‌ها نیز می‌توانند این خدمت را دریافت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

سایه روشن لایحه جدید قانون تجارت

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما: ملکشاهی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره با تاریخچه قانون تجارت و سرگذشت لایحه جدید قانون تجارت گفت: ما هم قبول داریم که این قانون اهمیت و پیچیدگی خاص دارد و لایحه جدید هم ممکن است ایراداتی داشته باشد برای همین از نظرات بخش خصوصی برای بهبود و تکمیل آن استفاده می‌کنیم. او در خصوص مزایای لایحه جدید توضیح داد: احمد آتش هوش رئیس کمیسیون حقوقی اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین گفت: قانون تجارت قانونی مادر و بالادستی است و مفهوم این آن است که در اصلاح و تنظیم آن باید وسواس بیشتر و دقت و با احتیاط بسیار عمل کرد. ما به روند رسیدگی به این لایحه انتقاد داریم
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
اقتصاد آنلاین - سارا اظهری؛ سعید عسگرزاده دبیر انجمن سنگ آهن در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: مشورت با تشکل‌ها و انجمن‌ها و بخش خصوصی از سوی وزارت صمت، سال‌های زیادی مورد غفلت واقع شده است. تاکنون در مورد جلسه پایش طرح عوارض ۲۵درصدی، اطلاع رسانی صورت نگرفته و از انجمن سنگ آهن دعوتی نشده است، قطعا جلسه را به سمتی پیش می‌برند تا خروجی آن را به نفع خودشان مدیریت کنند. لذا گمرک باید آمار دقیق صادرات و ارزآوری زنجیره فولاد با کسب عوارض، را اعلام کند. وی ناکارآمدی طرح را با پیش بینی دقیق انجمن سنگ آهن بارز دانست و گفت: وضع عوارض، هیچ کمکی به حل مشکل ذوب آهن نکرد. فرض غلط وزارت صمت بر تاثیر مثبت عوارض است و معتقد به گرفتن عوارض بیشتر و بازدارنده ترهستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
ناصری‌مقدم گفت: در سال گذشته ۷۰ تن زعفران از کشاورزان استان خریداری شد و میزان خریداری‌ شده این محصول در سال ۹۸ تاکنون ۸ تن بوده و هیچگونه محدودیتی هم نخواهیم داشت و متناسب با نیاز استان خرید این محصول را خواهیم داشت. ناصری‌مقدم تصریح کرد: مراکز خرید زعفران باید تنها از کشاورزان این محصول را خریداری کنند، همچنین هزینه آزمایشگاه با کشاورز بوده و وجه آن از حسابش کسر می‌شود و هزینه آن برای هر نمونه‌گیری ۱۵۰ هزار تومان است. رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در رابطه با نیاز زعفران کشور، گفت: نیازهای برآورد شده بالغ بر ۵ تن بوده که شامل مصرف داخل استان و صادرات داخل و خارج از کشور بوده و به‌طور میانگین در هر سال بیش از ۳ تن زعفران از کشاورزان خریداری شده است. ناصری‌مقدم گفت: زعفران در صورتی که پس از ۳ روز در تالار بورس خریدار نداشت مورد خرید حمایتی قرار می‌گیرد و سهمیه هر کشاورز به میزان پهنه‌بندی و سطح زیرکشتش است. رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد که کشاورز متضرر شوند، بیان کرد: در هر حرفه‌ای حضور دلالان و افراد سودجو آسیب‌زا بوده و سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در راستای حمایت کامل از کشاورزان اجازه سودجویی به اینگونه افراد نخواهد داد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها