افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور

افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور رییس جمهور

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمان نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت با بیان این مطلب که پروژه‌هایی که در شهرستان سیرجان ۲۰ آبان‌ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شوند، توسط سرمایه‌گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی راه‌اندازی شده‌اند گفت: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، دو پست ۴۰۰ کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

«شهباز حسن‌پور» در گفت‌وگو با ایسنا، از وفاق مسئولین استان سخن به میان آورد و گفت: سیرجان به دلیل موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی و همچنین عبور جاده ابریشم از این شهرستان، مرکز تجاری ایالات بزرگ کرمان و شرق کشور بوده است.

وی با اشاره به مطالعات اقتصادی صورت گرفته در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر، عنوان کرد: در راستای فعال شدن همه ظرفیت‌های این دو شهرستان سعی کردیم از همه ظرفیت‌های دولت‌ها و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در جهت توسعه شهرستان‌های سیرجان و بردسیر استفاده کرده و این منطقه را به عنوان الگویی موفق کشور در سطح کشور معرفی کنیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محور کار خود را مسایل معیشت مردم قرار دادیم و برای دستیابی به این هدف باید به سمت رونق تولید و ایجاد اشتغال پیش رویم لذا باید خود اتکایی و خودباوری را در مردم نهادینه می‌کردیم.

وی با تاکید برآنکه مردم باید مطالبه‌گری داشته باشند، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی اولین گام بنده در چهار سال ابتدای نمایندگی خود در این حوزه انتخابیه بود، لذا کمیسیون‌های مختلف مجلس از جمله؛ اقتصادی، امنیت، اجتماعی و … را به شهرستان سیرجان دعوت کرده و با حضور مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به شهرستان‌های سیرجان و بردسیر یک کار تحقیقاتی کامل در خصوص ظرفیت‌های این دو شهرستان را تدوین و این مهم باعث شد ما نقشه راه مشخصی برای این منطقه داشته باشیم.

حسن‌پور با ابراز تاسف از اینکه کشور نقشه راه مشخص و مدنی ندارد، اظهار کرد: یکی از گرفتاری‌های کشور عدم وجود طرح آمایش است و حاصل این مهم پروژه‌های ناتمام در سطح کشور است و تا ۲۰ سال دیگر اگر همه بودجه کشور صرف این پروژه‌های نیمه تمام کنیم، به اتمام نمی‌رسند اما خوشبختانه پروژه‌های نیمه تمام در بردسیر و سیرجان کمتر از انگشتان دست هستند و اگر پروژه‌ای در این دو شهرستان وجود دارد به دلیل وجود ضعف در آن واحد است.

وی با بیان این مطلب که در طول ۱۲ سال گذشته تا به امروز این دو شهرستان به کارگاه سازندگی در سطح کشور تبدیل شده‌اند، عنوان کرد: شهرستان‌های سیرجان و برسیر امروز به بهشتی برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تبدیل شده‌اند و در این دو شهرستان امنیت کامل برای سرمایه‌گذار وجود دارد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری از اینکه چند سال قبل بردسیر را بهشت فراموش شده می‌دانستیم، بیان کرد: مردم بردسیر رفته، رفته به این نتیجه رسیدند که واقعا بردسیر یک بهشت است و آنها در یک شهر چهار فصل در حال زندگی کردن هستند اما گرسنه می‌باشند و این امر باعث ایجاد تحرک در بین مردم این مناطق شده است.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی افزود: امروز یکی از موفق‌ترین سیستم‌های حمل و نقل جاده‌ای کشور را در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر داریم به‌طوری‌که حدود ۱۰ هزار نفر در بحث حمل و نقل در شهرستان سیرجان و بالغ بر ۲ هزار نفر در بحث حمل و نقل سنگین جاده‌ای در شهرستان بردسیر داریم.

حسن‌پور با اشاره به سفر روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه رییس جمهور به شهرستان سیرجان، بیان کرد: این اولین و آخرین سفر رییس جمهور به این خطه نخواهد بود و براساس برنامه‌ریزی ما هر ساله یک رییس جمهور در این شهرستان حضور خواهد یافت.

وی ادامه داد: شرکت جهان فولاد یکی از ده‌ها یا صدها شرکتی است که طی ۸ سال در سیرجان راه‌اندازی شده است که برای افتتاح پروژه اول این شرکت دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، پروژه دوم این شرکت دکتر لاریجانی رییس قوه مقننه فردا نیز طرح بعدی این کارخانه توسط رییس جمهور افتتاح خواهد شد که در می‌یابید نقشه راه را به چه خوبی طراحی کرده‌ایم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به افتتاح کارخانه شمش آهن (ذوب آهن) سیرجان توسط رییس جمهور عنوان کرد: هم اکنون در انبارهای این کارخانه بیش از ۳۰ هزار تن شمش موجود است که به اقصی نقاط کشور صادرات دارد.

وی با بیان این مطلب که پروژه‌هایی که در شهرستان سیرجان ۲۰ آبان‌ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شوند، توسط سرمایه‌گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی راه‌اندازی شده‌اند افزود: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، دو پست ۴۰۰ کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

حسن‌پور عنوان کرد: از صفر تا ۱۰۰ کارخانه جهان فولاد و توسعه فولاد توسط متخصصین سیرجانی انجام شده است و کاملا بومی بوده اما از هم‌اکنون باید به سمت صنعتی شدن سوق پیدا کنیم زیرا تاکنون بیشتر کارهای صورت گرفته در این منطقه مونتاژی بوده اما از این به بعد به سمت تولید قطعات برویم تا مشکل اشتغال را حل و فصل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گام‌های هسته‌ای باید غیرقابل بازگشت باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای لاریجانی افزود: این گام هایی که ما برداشته‌ایم اگر جدی باشد نباید قابل بازگشت باشد. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه افزود: دلیل اینکه اروپایی‌ها با ما شل و سفت رفتار می‌کنند برای این است که در جدیت گام‌های ما تردید دارند. آقای لاریجانی افزود: این کار صدا و سیما خدمتی بزرگ به دموکراسی و کار کارستانی در عرصه فعالیت رسانه‌ای بود. وی گفت: کشورهای غربی لیاقت پرچمداری حقوق بشر را ندارند و این پرچم باید در دست ما باشد. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: باید با کشورهای همصدای خود پرچم حقوق بشری که کرامت انسانی را پایه گذاشته در دنیا برافرازیم.

حمله راکتی جهاد اسلامی به اسرائیل

تابناکتابناک1 روز قبل
یک فرمانده بلندپایه گروه فلسطینی جهاد اسلامی، روز سه‌شنبه ۱۲ نوامبر در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه توسط اسرائیل ترور شد. مقامات رژیم صهیونیستی، بهاء ابوالعطا را «مسئول صدها حمله علیه مردم اسرائیل» خوانده و ترور او را نتیجه عملیات مشترک بین ارتش و نیروی شاباک اسرائیل عنوان کرده‌اند. شبه‌نظامیان فلسطینی وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در پاسخ به این حمله شماری از شهرهای اسرائیل از جمله تل‌آویو را هدف حملات راکتی خود قرار دادند. تصاویر ثبت شده از برخورد یکی از این راکت‌ها را می‌بینید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
دادگاهی در سوئد حکم بازداشت حمید نوری، شهروند ایرانی را تمدید کرد. دادگاه با بررسی شواهد حکم به تمدید بازداشت حمید نوری به مدت یک ماه داد. بی بی سی با انتشار این خبر نوشته است که «حمید نوری امروز در دادگاه اساسا حضورش را در زندان انکار کرد و مدعی بود او به جای کس دیگری اشتباه گرفته‌اند».
فارسفارس14 ساعت قبل
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، آنکارا می‌گوید که این شهرداران به دلیل ارتباط با گروه تروریستی «پ ک ک» (حزب کارگران کردستان ترکیه) اخراج شده‌اند. با اخراج این چهار نفر، تعداد شهردارانی که از زمان انتخاب شدن در اوایل سال جاری میلادی تاکنون در ترکیه اخراج شده‌اند، به ۲۰ نفر افزایش یافت. خبرگزاری دولتی ترکیه پیش از این در تاریخ ۱۷ آبان ماه گزارش کرده بود که یک شهردار کرد به اتهام داشتن ارتباط با پ ک ک بازداشت شده است. اردوغان و دولت وی، حزب دموکراتیک خلق (اچ دی پی) ترکیه را به داشتن ارتباط با پ ک ک متهم می‌کند که البته این حزب داشتن هرگونه ارتباط با پ ک ک را رد می‌کند. با اینحال، دادستانی کل ترکیه، از آن زمان تاکنون، تعداد زیادی از سیاستمداران این حزب را به اتهام داشتن ارتباط با پ ک ک بازداشت کرده است.
الفالف12 ساعت قبل
ابعاد، چگونگی خانوارهایی که مشمول این مساله می‌شوند، چگونگی شیوه اعتراض، تامین منافع درآمد و … امروز مورد بررسی قرار گرفت. ربیعی ادامه داد: امروز در مورد شیوه انتخاب بیش از ۱۸ میلیون خانوار بحث شد. امروز تصمیم گرفته شد هر زمان اعتراض پذیرفته شود، این پول برای افراد معترض ذخیره شود. سخنگوی دولت گفت: این خانه‌ها برای کسانی است که پول نقد نمی‌خواهند تا به صورت موقت از سرما در مصون باشند. سخنگوی دولت ادامه داد: فکر می‌کنم اگر به این نگرانی‌ها پاسخ داده شود بهتر از متهم کردن دولت است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

نظرها

اخبار بیشتر