بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور روحانی افتتاح می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان با حضور روحانی افتتاح می‌شود

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز: نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت با بیان این مطلب که پروژه‌هایی که در شهرستان سیرجان ۲۰ آبان‌ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شوند، توسط سرمایه‌گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی راه‌اندازی شده‌اند گفت: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، دو پست ۴۰۰ کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ «شهباز حسن‌پور» در گفت‌وگو با ایسنا، از وفاق مسئولین استان سخن به میان آورد و گفت: سیرجان به دلیل موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی و همچنین عبور جاده ابریشم از این شهرستان، مرکز تجاری ایالات بزرگ کرمان و شرق کشور بوده است.

وی با اشاره به مطالعات اقتصادی صورت گرفته در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر، عنوان کرد: در راستای فعال شدن همه ظرفیت‌های این دو شهرستان سعی کردیم از همه ظرفیت‌های دولت‌ها و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در جهت توسعه شهرستان‌های سیرجان و بردسیر استفاده کرده و این منطقه را به عنوان الگویی موفق کشور در سطح کشور معرفی کنیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: محور کار خود را مسایل معیشت مردم قرار دادیم و برای دستیابی به این هدف باید به سمت رونق تولید و ایجاد اشتغال پیش رویم لذا باید خود اتکایی و خودباوری را در مردم نهادینه می‌کردیم.

وی با تاکید برآنکه مردم باید مطالبه‌گری داشته باشند، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی اولین گام بنده در چهار سال ابتدای نمایندگی خود در این حوزه انتخابیه بود، لذا کمیسیون‌های مختلف مجلس از جمله؛ اقتصادی، امنیت، اجتماعی و … را به شهرستان سیرجان دعوت کرده و با حضور مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به شهرستان‌های سیرجان و بردسیر یک کار تحقیقاتی کامل در خصوص ظرفیت‌های این دو شهرستان را تدوین و این مهم باعث شد ما نقشه راه مشخصی برای این منطقه داشته باشیم.

حسن‌پور با ابراز تاسف از اینکه کشور نقشه راه مشخص و مدنی ندارد، اظهار کرد: یکی از گرفتاری‌های کشور عدم وجود طرح آمایش است و حاصل این مهم پروژه‌های ناتمام در سطح کشور است و تا ۲۰ سال دیگر اگر همه بودجه کشور صرف این پروژه‌های نیمه تمام کنیم، به اتمام نمی‌رسند اما خوشبختانه پروژه‌های نیمه تمام در بردسیر و سیرجان کمتر از انگشتان دست هستند و اگر پروژه‌ای در این دو شهرستان وجود دارد به دلیل وجود ضعف در آن واحد است.

وی با بیان این مطلب که در طول ۱۲ سال گذشته تا به امروز این دو شهرستان به کارگاه سازندگی در سطح کشور تبدیل شده‌اند، عنوان کرد: شهرستان‌های سیرجان و برسیر امروز به بهشتی برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تبدیل شده‌اند و در این دو شهرستان امنیت کامل برای سرمایه‌گذار وجود دارد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری از اینکه چند سال قبل بردسیر را بهشت فراموش شده می‌دانستیم، بیان کرد: مردم بردسیر رفته، رفته به این نتیجه رسیدند که واقعا بردسیر یک بهشت است و آنها در یک شهر چهار فصل در حال زندگی کردن هستند اما گرسنه می‌باشند و این امر باعث ایجاد تحرک در بین مردم این مناطق شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی افزود: امروز یکی از موفق‌ترین سیستم‌های حمل و نقل جاده‌ای کشور را در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر داریم به‌طوری‌که حدود ۱۰ هزار نفر در بحث حمل و نقل در شهرستان سیرجان و بالغ بر ۲ هزار نفر در بحث حمل و نقل سنگین جاده‌ای در شهرستان بردسیر داریم.

حسن‌پور با اشاره به سفر روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه رییس جمهور به شهرستان سیرجان، بیان کرد: این اولین و آخرین سفر رییس جمهور به این خطه نخواهد بود و براساس برنامه‌ریزی ما هر ساله یک رییس جمهور در این شهرستان حضور خواهد یافت.

وی ادامه داد: شرکت جهان فولاد یکی از ده‌ها یا صدها شرکتی است که طی ۸ سال در سیرجان راه‌اندازی شده است که برای افتتاح پروژه اول این شرکت دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، پروژه دوم این شرکت دکتر لاریجانی رییس قوه مقننه فردا نیز طرح بعدی این کارخانه توسط رییس جمهور افتتاح خواهد شد که در می‌یابید نقشه راه را به چه خوبی طراحی کرده‌ایم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به افتتاح کارخانه شمش آهن (ذوب آهن) سیرجان توسط رییس جمهور عنوان کرد: هم اکنون در انبارهای این کارخانه بیش از ۳۰ هزار تن شمش موجود است که به اقصی نقاط کشور صادرات دارد.

وی با بیان این مطلب که پروژه‌هایی که در شهرستان سیرجان ۲۰ آبان‌ماه با حضور رییس جمهور افتتاح می‌شوند، توسط سرمایه‌گذاران داخلی یا با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی راه‌اندازی شده‌اند افزود: بزرگترین و اولین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، دو پست ۴۰۰ کیلو ولتی برق، فاز دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی و در مجموع بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در این سفر افتتاح یا کلنگ‌زنی خواهد شد.

حسن‌پور عنوان کرد: از صفر تا صد کارخانه جهان فولاد و توسعه فولاد توسط متخصصین سیرجانی انجام شده است و کاملا بومی بوده اما از هم‌اکنون باید به سمت صنعتی شدن سوق پیدا کنیم زیرا تاکنون بیشتر کارهای صورت گرفته در این منطقه مونتاژی بوده اما از این به بعد به سمت تولید قطعات برویم تا مشکل اشتغال را حل و فصل کنیم.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چقدر از اموال بابک زنجانی مصادره شد؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اولین نکته‌ای که به چشم آمد شباهت بی‌چون و چرای اعجوبه‌ها به برنامه little big shots (خفن‌های کوچولو / کله گنده‌های کوچک) با اجرای کمدین معروف «استیو هاروی» است. از آن زمان تا کنون ۳ فصل از این برنامه پخش شده و یک قسمت ویژه هم داشت که در دسامبر ۲۰۱۸ به صورت تک قسمت عرضه شد. جدیدترین اتفاق هم این است که در فصل جدید این برنامه خانم ملیسا مک‌کارتی (بازیگر و کمدین) به جای استیو هاروی مجری برنامه خواهد شد. حال اینکه برنامه «اعجوبه‌ها» از این برنامه معروف آمریکایی کپی شده است و اساسا این کار درست است یا خیر بحث مفصلی را می‌طلبد که در این نوشتار مجال آن نیست. دوستی به شوخی می‌گفت حتی سبیل مهران غفوریان برای این است که شبیه استیو هاروی شود!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس جمهور با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی که در سطح استان یزد و در بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: اجرای طرح‌هایی با این وسعت به معنای حرکت در مسیر ایجاد تحول بزرگ در سطح استان یزد است. رئیس جمهور افزود: برای بخش راه و راه‌آهن استان ۵۲۵ میلیارد تومان اختصاص دادیم، ضمن اینکه با تأمین اعتبارات لازم به دنبال تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی هستیم. رئیس جمهور گفت: اقدامات و اعتبارات لازم برای تأمین آب آشامیدنی یزد برای ۳۰ سال آینده در نظر گرفته شده است و اجرای آن را با قوت ادامه خواهیم داد. ضمن اینکه در خصوص اجرای پروژه‌ها در استان یزد بانک‌ها اعتبارات خوبی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتند که می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند. رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان یزد از ویژگی‌های بسیار خوبی در زمینه گردشگری برخوردار است و بافت تاریخی، معماری و بناهای تاریخی یزد از جمله جاذبه‌های گردشگری این استان است.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
عباس تابش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: قیمت نهایی و مورد اجماع همه برای محصول رب ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان است و اگر شرکت‌ها یا افرادی بخواهند بیشتر از این قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند پرونده آن‌ها به تعزیرات ارسال می‌شود و تا کنون نیز اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است. وی اضافه کرد: بالأخره مبنای اصلی قیمت رب را قیمت گوجه مشخص می‌کند که نسبت به ماه‌های قبل ارزان شده است و به طور طبیعی باید قیمت رب هم کاهش یابد و بر همین اساس بود که ما حتی عرضه کنندگان را مجبور کردیم که قیمت را از ۲۳ هزار تومان به ۱۲ هزار و ۹۹۰ تومان برسانند. آقای تابش همچنین از سازمان تعزیرات نیز خواست تا تلاش‌های خود را برای به سرانجام رساندن پرونده‌های گران فروشی بیشتر کنند به ویژه این که درباره گران فروشی به شرکت‌ها هشدار داده بودیم. وی همچنین گفت: البته برخی مسئولان با اظهار نظر‌هایی استنباط و تحلیل‌های خود را به مردم ارائه می‌کنند و مسائلی که درباره قیمت رب مطرح شده مبنای کارشناسی ندارد. رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش چند روز اخیر قیمت خودرو نیز گفت: ما تولید و عرضه خودرو‌ها را رصد می‌کنیم به گونه‌ای که تا کنون در مدت اخیر مشکلی در عرضه وجود نداشته و قیمتی هم در کارخانه‌ها افزایش پیدا نکرده است. آقای تابش تصریح کرد: ممکن است برخی در بازار با تحلیل هایشان به این موضوع دامن بزنند البته بخشی از این موضوع هم به افزایش تقاضای منتهی به دهه فجر و شب عید مرتبط است. وی همچنین در خصوص وضعیت تأمین قطعات خودرو‌ها پس از بازگشت تحریم‌های ظالمانه آمریکا گفت: اکنون با توجه به همکاری گسترده میان بخش‌ها و تولید کنندگان می‌توان گفت: تعمیق داخلی سازی قطعات به یک نهضت تبدیل شده است. آقای تابش افزود: به عنوان نمونه؛ کارخانه تراکتورسازی به طور متوسط در ۳۰ درصد قطعات خود به خارج وابسته است و، اما با تجمیع برخی واحد‌ها و تمرکز بر تولید قطعات؛ این وابستگی در آینده به ۱۰ درصد خواهد رسید.

سایه روشن لایحه جدید قانون تجارت

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما: ملکشاهی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره با تاریخچه قانون تجارت و سرگذشت لایحه جدید قانون تجارت گفت: ما هم قبول داریم که این قانون اهمیت و پیچیدگی خاص دارد و لایحه جدید هم ممکن است ایراداتی داشته باشد برای همین از نظرات بخش خصوصی برای بهبود و تکمیل آن استفاده می‌کنیم. او در خصوص مزایای لایحه جدید توضیح داد: احمد آتش هوش رئیس کمیسیون حقوقی اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به ضرورت به روزرسانی قوانین گفت: قانون تجارت قانونی مادر و بالادستی است و مفهوم این آن است که در اصلاح و تنظیم آن باید وسواس بیشتر و دقت و با احتیاط بسیار عمل کرد. ما به روند رسیدگی به این لایحه انتقاد داریم
الفالف11 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها